Poniedziałkowy Przegląd Prasy

W Ministerstwie Zdrowia powstaje prototyp Internetowego Konta Pacjenta... Cyberprzestępcy atakują systemy giełdowe... Wielki wyścig Asusa z Acerem o polski rynek tabletów... Księgarnie zniszczy internet... Apple wyznacza trendy, które konkurencja kopiuje... Platformy cyfrowe czeka mordercza walka o klientów... Jak dyrektywa audiowizualna ureguluje reklamę w internecie... Zaostrzenie przepisów utylizacji zużytego sprzętu elektronicznego... IPv6: Nie ma na co czekać, trzeba wdrażać!.. Sieci społecznościowe niosą szanse i zagrożenia dla biznesu... Multitasking przed telewizorem... GreenTouch Consortium proponuje energooszczędne sieci...

COMPUTERWORLD

Reklama produktów w Internecie

Implementacja dyrektywy audiowizualnej do polskiego porządku prawnego wprowadzi fundamentalne zmiany w mediach elektronicznych, poddając przekaz telewizyjny i reklamę w Internecie ściśle określonym przepisom regulacyjnym.

IPv6: Nie ma na co czekać, trzeba wdrażać!

Zostało jeszcze ok. 110 mln adresów IPv4. To ostatnia chwila na modernizację infrastruktury stojącej za stale rozrastającym się Internetem.

W Ministerstwie Zdrowia powstaje prototyp Internetowego Konta Pacjenta

Dzięki nowej usłudze pacjenci mają zyskać dostęp do własnych dokumentacji medycznej za pośrednictwem Internetu.

Zaostrzenie przepisów utylizacji zużytego sprzętu elektronicznego

Parlament Europejski chce by kraje członkowskie przetwarzały więcej zużytego sprzętu. Ich pozostawienie na składowiskach jest nieekonomiczne i niebezpieczne dla środowiska oraz zdrowia.

Sieci społecznościowe niosą szanse i zagrożenia dla biznesu

Trudno jednak jest je lekceważyć i wybrać politykę "wspaniałej izolacji". Pozostaje więc jedynie pytanie: jak korzystać? Postaramy się na nie odpowiedzieć.

RZECZPOSPOLITA

Cyberprzestępcy na giełdzie

W czasach, gdy komputery, Internet i sieci komputerowe są wszechobecne, rynek kapitałowy i jego instytucje są narażone na ataki cyberprzestępców

Platformy cyfrowe czeka mordercza walka o klientów

Niebawem rynek płatnej telewizji cyfrowej w Polsce się nasyci. Cyfrowy Polsat, Cyfra+ i "n" desperacko szukają sposobów na zdobywanie klientów.

GAZETA PRAWNA

Wielki wyścig Asusa z Acerem o polski rynek tabletów

Producenci laptopów szykują się do walki o rynek tabletów. Asus, obecny lider sprzedaży notebooków w Polsce, w drugiej połowie roku zacznie sprzedaż czterech tabletów z serii Eee Pad. Depczący mu po piętach Acer wprowadzi swoje dotykowe urządzenia w kwietniu.

Apple wyznacza trendy, które konkurencja kopiuje

Samsung rzucił wyzwanie firmie Steve’a Jobsa, ale bycie liderem oznacza ogromne wydatki. Koreańczycy zmienili więc taktykę: powielają rozwiązania Kalifornijczyków z Apple.

Księgarnie zniszczy internet

Przez ostatnie dwie dekady na rynku wydawniczym dominowały gigantyczne sieciowe księgarnie. Na naszych oczach ich potęgę niszczy internet.

CEO

Multitasking przed telewizorem

Coraz więcej Amerykanów podczas oglądania telewizji zajmuje się także innymi sprawami - surfowaniem po internecie, czy rozmawianiem przez telefon - wynika z badania Deloitte.

NETWORLD

Nowa generacja interfejsów MPO

Instalowane w centrach danych wielokanałowe złącza optyczne MPO drugiej generacji pozwalają na zwiększanie szybkości sieci szkieletowych wykorzystujących łącza 40GbE, 100GbE, FCoE, a także wspomagają konwergencję IP oraz systemy wirtualizacji serwerów.

GreenTouch Consortium proponuje energooszczędne sieci

GreenTouch Consortium pokazuje, jak zastosowanie nowoczesnych technologii (wirtualne modemy, rozbudowane systemy antenowe czy podział sieci mobilnej na dwie części) może pomóc operatorom mobilnych sieci komputerowych zaoszczędzić energię, tak iż pobór mocy może spaść w niektórych przypadkach nawet kilkaset razy.

Na celowniku informatyki śledczej

Laboratorium informatyki śledczej firmy Mediarecovery wykonało w ubiegłym roku 607 analiz sprzętu komputerowego i telefonów komórkowych. Czego szukali informatycy śledczy?