Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Superszybki Internet ucieka Solorzowi... Giganci telekomunikacyjni będą walczyć na smartfony... Czy Skarb Państwa naprawdę chce sprzedać Polkomtel?... Nowa ustawa o radiofonii i telewizji obejmie internet... ING Bank Śląski zmienia bankowość internetową... Self-publishing, czyli wydawanie książek w sieci, przebojem wchodzi na polski rynek... Ruszają konkursy na dotacje z UE dla firm...

COMPUTERWORLD

12 błędów programistów

Deweloperzy czasami wydają się niezdolni do uwolnienia z błędnego koła wciąż tych samych sposobów programowania.

Nokia zmienia strategię, będzie korzystać z systemu Windows Phone 7

Wedle zapowiedzi kolejne generacje telefonów marki Nokia będą bazować przede wszystkim na mobilnej platformie Windows. Fiński koncern dołączy do grona partnerów Microsoftu w zakresie rozwiązań mobilnych. Obie firmy mają również współpracować m.in. w obszarze reklam mobilnych oraz rozwiązań lokalizacyjnych. Zapowiadany jest jednak dalszy rozwój systemów Symbian i MeeGo.

Nokia: Dlaczego Windows Phone 7, a nie Android?

Według ekspertów partnerstwo z firmą Microsoft to największa zmiana w strategii biznesowej koncernu Nokia od czasów, gdy w wyniku przekształceń dawny zakład przetwórstwa drewna zajął się produkcją telefonów komórkowych. Jednak pierwszego dnia po ogłoszeniu założeń nowej strategii rynkowej koncernu Nokia wartość akcji firmy istotnie spadła. W odróżnieniu od akcjonariuszy Nokii analitycy rynkowi przyjęli plany z aprobatą.

Czy HTML5 zagrozi naszemu bezpieczeństwu

Choć specyfikacja HTML5 nie jest jeszcze oficjalnie gotowa, nie należy myśleć o bezpieczeństwie tej technologii w czasie przyszłym. HTML5 jest tu od dawna, a z każdą nową wersją popularnych przeglądarek nasze aplikacje webowe mogą stawać się potencjalnie coraz bezpieczniejsze - lub coraz bardziej dziurawe.

France Telecom i Deutsche Telekom chcą wspólnie pracować nad nowymi usługami

Współpraca ma być ukierunkowana na stworzenie rozwiązań technologicznych pozwalających na świadczenie nowych usług telekomunikacyjnych. Prawdopodobnie zostanie rozszerzona na Orange i Erę w Polsce.

RZECZPOSPOLITA

Paszport do eksportu bez ułatwień

Mimo zapowiedzi nie wprowadzono ułatwień w dostępie do unijnych dotacji pod nazwą "Paszport do eksportu". Firmy na nie poczekają.

Tablety w Barcelonie

Rozpoczynający się dziś Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie, czyli największe europejskie targi telekomunikacyjne, będzie zdominowany przez technologie i produkty, które rok temu praktycznie jeszcze nie istniały.

GAZETA PRAWNA

Giganci telekomunikacyjni będą walczyć na smartfony

Orange, Plus, Era i Play rozszerzają oferty nowoczesnych smartfonów za złotówkę.

Ruszają konkursy na dotacje z UE dla firm

Małe i średnie firmy, które są zainteresowane wejściem na giełdę lub pozyskaniem inwestora kapitałowego, mogą od dziś starać się o unijne dotacje.

Self-publishing, czyli wydawanie książek w sieci, przebojem wchodzi na polski rynek

Self-publishing pozwala pisarzom na wydawanie książek w sieci. Zyskiem dzielą się z platformą internetową.

WYBORCZA.BIZ

Nowa ustawa o radiofonii i telewizji obejmie internet

W zeszłym roku Polacy wysłali do Krajowej Rady 449 skarg na reklamy telewizyjne i radiowe. Teraz to się zmieni i widzowie będą mogli składać skargi również na reklamy emitowane w sieci. - Liczymy na to - mówi urzędnik KRRiT proszący o anonimowość.

Wielki bank zmienia bankowość internetową

ING Bank Śląski w przyszłym miesiącu mocno zmieni swoją bankowość internetową. Na stronie głównej pojawią się ikonki takie, jak w smartfonach. Przeprowadzanie transakcji ma być szybsze, a serwis bardziej przejrzysty

PARKIET

Polkomtel - historia z happy endem?

Czy Skarb Państwa naprawdę chce sprzedać Polkomtel - to pytanie pobrzmiewa na kuluarowych spotkaniach z udziałem inwestorów zainteresowanych przejęciem operatora sieci Plus. Są wśród nich przedstawiciele banków, zagranicznych funduszy private equity i polskiej branży telekomunikacyjno-mediowej. Nie bez powodu.

Superszybki Internet ucieka Solorzowi

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję o rezerwacji częstotliwości 1800 MHz przyznaną CenterNetowi i Mobylandowi, spółkom Zygmunta Solorza-Żaka. W oparciu o częstotliwość spółki inwestują w infrastrukturę nowej generacji. Urząd Komunikacji Elektronicznej twierdzi, że w powtórzonym przetargu i tak wygrają te same oferty. Co zrobi Cyfrowy Polsat, który liczył na współpracę z nimi już wkrótce?

NetWorld

Co Ty wiesz o bezpieczeństwie IT?

Bezpieczeństwo jest priorytetowym zadaniem odpowiadających za korporacyjne sieci. Wymaga to stałego śledzenia rozwoju rozwiązań do ochrony sieci. Sprawdź się w naszym mini quizie, czy jesteś na bieżąco z podstawową wiedzą o nich.

IBM i Juniper pracują razem nad bezpieczeństwem smartfonów

IBM poinformował wczoraj o swoich planach dotyczących rozwiązań, dzięki którym firmy będą mogły udostępniać zasoby korporacyjnych sieci mobilnym użytkownikom w oparciu o określone reguły bezpieczeństwa i będą w stanie zarządzać zdalnie przenośnymi urządzeniami, takimi jak smartfony. Narzędzia oparto na oprogramowaniu Junos Pulse Mobile Security Suite.

Operacja Nocny Smok, czyli Chińczycy atakują

Pięć dużych koncernów paliwowych zostało w ostatnim czasie zaatakowanych przez hakerów - twierdzą specjaliści z firmy McAfee. Celem były poufne dane, a same ataki przeprowadzone zostały z Pekinu, przez osoby aktywne w standardowych godzinach pracy - od 9 do 17 lokalnego czasu.