Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Telekomunikacja zablokowała Netię obniżając ceny za internet... Play kupił domenę play.pl. za kilka milionów złotych... Najbardziej innowacyjne firmy na świecie w 2011 r... Skutki odcięcia sieci w Egipcie... Finowie nie mają problemu z dostępem do internetu... Pronox Technology eksplodował... Bioinformatyk - zawód z przyszłością...

COMPUTERWORLD

Dla każdego inne narzędzie

O przydatności aplikacji wspierającej zarządzanie procesami nie decyduje liczba posiadanych przez nią funkcjonalności, lecz ich zgodność z potrzebami organizacji.

UE planuje radykalne działania mające na celu zmniejszenie kosztów roamingu GSM

Władze UE rozważają wprowadzenie radykalnych zmian w przepisach dotyczących usług roamingu w sieciach komórkowych. Do 2015 roku taryfy obowiązujące poza macierzystą siecią komórkową mają być takie same jak jej obrębie.

Tieto tworzy 400 miejsc pracy w Szczecinie i Wrocławiu

Firma chce zatrudnić inżynierów oprogramowania z kompetencjami w zakresie języków Java, C/C++, C, systemu Linux, jak również kierowników projektu, architektów systemów IT i testerów. W tym celu wynajmuje dodatkowe powierzchnie biurowe w Szczecinie i we Wrocławiu.

Zynga: 500 mln w rundzie inwestycyjnej i wycena na 10 mld dolarów

Producent popularnych gier dla serwisu Facebook podobno zebrał już w rundzie inwestycyjnej prawie 500 mln dolarów i wyceniany jest obecnie na 10 mld. Zynga może potrzebować tych pieniędzy, by zwiększyć swą wartość przed wejściem na giełdę lub do wykonywania kolejnych zakupów.

RZECZPOSPOLITA

Skutki odcięcia sieci w Egipcie

Według ekspertów z tego kraju może się wycofać część światowych firm technologicznych.

GAZETA PRAWNA

Telekomunikacja zablokowała Netię obniżając ceny za internet

Dzięki obniżce cen dostępu do sieci Telekomunikacja Polska pozyskała w IV kwartale zeszłego roku więcej użytkowników stacjonarnego internetu niż Netia.

WYBORCZA.BIZ

Finowie nie mają problemu z dostępem do internetu

Niemal wszyscy mieszkańcy Finlandii mają możliwość stałego dostępu do internetu. W ciągu roku liczba gospodarstw domowych podłączonych na stałe do sieci wzrosła o piętnaście procent.

Play kupił domenę play.pl. Jedna z większych transakcji na rynku

Najmniejszy z czwórki operatorów komórkowych zmieni wkrótce domenę - według rynkowych spekulacji, za adres play.pl mógł zapłacić nawet kilka milionów złotych.

PARKIET

Pronox Technology eksplodował

Po kilku tygodniach powolnego usuwania się, w piątek kurs technologicznej spółki drożeje przeszło 20 proc.

PULS BIZNESU

Xevin poszedł w ślady Groupona

Xevin, w którego zarządzie zasiada Marek Rusiecki, jest już współwłaściciel FilesTube. Teraz inwestuje w Cuppon, ostatni serwis zakupów grupowych bez partnera.

Bioinformatyk - zawód z przyszłością

Aż trzykrotnie w ciągu czterech lat wzrosła liczba ofert studiów dla bioinformatyków - wynika z raportu Amerykańskiego Towarzystwa na Rzecz Nauki i Technologii.

Najbardziej innowacyjne firmy na świecie w 2011 r.

Magazyn gospodarczy "Fast Company" wybrał 50 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw 2011 r. W pierwszej 10 dominuję spółki z branży nowych technologii.

NetWorld#

Włókno OM4 zdobywa rynek

Formalne zatwierdzenie w grudniu ub.r. specyfikacji dotyczącej współpracy laserowych źródeł światła VCSEL z wielomodowymi włóknami klasy OM3 i OM4 stało się kamieniem milowym zmieniającym zasady wdrażania okablowania optycznego w sieciach LAN i centrach danych.

Z iPada korzysta 80% korporacji z listy Fortune 100

Od czasu wprowadzenia na rynek tabletów wiele uwagi zajmuje dyskusja na temat wykorzystania ich w środowisku biznesowym. Oprócz oceny cech czysto użytkowych, uwagę zwracano przede wszystkim na bezpieczeństwo, zarówno samego urządzenia, jak i realizowanych połączeń sieciowych. Według ekspertów, wraz z pojawieniem się 4. wersji systemu operacyjnego obsługującego iPady, idea korporacyjnego tabletu stała się faktem.

Co Ty wiesz o bezpieczeństwie IT? część 2

Bezpieczeństwo jest priorytetowym zadaniem odpowiadających za korporacyjne sieci. Wymaga to stałego śledzenia rozwoju rozwiązań do ochrony sieci. Sprawdź swoją wiedzę w drugiej części naszego mini quizu.