Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Siedmiu powalczy o Plusa... Comarch chce zarabiać na programach dla służby zdrowia...W 2010 roku w internecie wydaliśmy rekordowe 16 mld złotych... Xevin ratuje Grono.net... Trudniejsze warunki przejęć na rynku szybkiego Internetu w Polsce... Więcej na badania z innowacyjnej gospodarki... Emitel blisko zmiany właściciela... Błyskawicznie przybywa kart płatniczych z funkcją zbliżeniową...

COMPUTERWORLD

Porozmawiajmy o informatyzacji

W Polsce narzeka się na brak publicznej dyskusji o projektach IT prowadzonych przez polskie ministerstwa. Zebraliśmy pytania od czytelników, które przesłaliśmy do MSWiA. Opisujemy, co dzieje się w kluczowych projektach i zachęcamy do dyskusji.

CeBIT 2011: wizyta ministra gospodarki w Hanowerze

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak odwiedził odbywające się w dniach 1-5 marca 2011 r. targi oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii CeBIT.

Przedstawiamy listę zwycięzców konkursu z okazji 20-lecia Computerworld

W ciągu dwóch miesięcy wzięło w nim udział prawie 1400 osób, które przesłało 4440 zgłoszeń konkursowych, opublikowało 6567 komentarzy i dokonało ponad 28 tys. ocen.

Niemcy budują zaufaną pocztę elektroniczną

Pewność i zaufanie takie jak do tradycyjnych usług pocztowych zapewni prywatna, wydzielona sieć poczty elektronicznej budowana od 2008 roku w Niemczech.

RZECZPOSPOLITA

Trudniejsze warunki przejęć na rynku szybkiego Internetu w Polsce

Netia gotowa płacić ponad 1 tys. zł za abonenta sieci internetowych.

Informacje mają cenę

W ostatnich dniach pojawiły się dwie informacje, które mogą być istotne dla przychodów TP. Jedna jest potencjalnie pozytywna, a druga potencjalnie negatywna. W ciągu tygodnia kurs akcji TP niemal się jednak nie zmienił.

Więcej na badania z innowacyjnej gospodarki

Resort rozwoju zamierza przesunąć 50 mln euro na wdrożenia badań firm z puli na projekty internetowe.

Emitel blisko zmiany właściciela

Decyzja o tym, kto kupi od Telekomunikacji Polskiej spółkę TP Emitel, zapadnie szybko, prawdopodobnie już w tym tygodniu - wynika z informacji "Rz".

Comarch chce zarabiać na programach dla służby zdrowia

Krakowska spółka zamierza agresywnie inwestować w rozwój oferty dla sektora zdrowia, żeby wykorzystać rosnący popyt z jego strony na usługi informatyczne.

GAZETA PRAWNA

Błyskawicznie przybywa kart płatniczych z funkcją zbliżeniową

Banki starają się ograniczać wartość transakcji gotówkowych. Błyskawicznie przybywa kart z funkcją zbliżeniową do małych płatności oraz punktów, w których można nimi płacić.

"Media skończą w internecie"

Anna Lubowska mówi o skutkach kryzysu na rynku reklamy i mediów.

Polacy polubili zakupy w sieci: w 2010 roku w internecie wydaliśmy rekordowe 16 mld złotych

W zeszłym roku w internecie wydaliśmy rekordowe 16 mld złotych - wynika z raportu "E-commerce w Polsce w oczach internautów" przygotowanego przez firmę Gemius. W tym roku rynek ma się zwiększyć o kolejne 15 proc. W takim tempie już w 2012 roku pęknie kolejna granica - 20 mld złotych.

PARKIET

Uszczęśliwiona siódemka Polkomtelu

200-300 mln zł - o tyle mogą ściąć cenę za Polkomtel inwestorzy po informacji o planowanej dużej obniżce hurtowej stawki międzyoperatorskiej w tym roku.

PULS BIZNESU

Siedmiu powalczy o Plusa

Trzech inwestorów strategicznych i cztery fundusze znalazły się na krótkiej liście chętnych do kupna Polkomtela - dowiedział się PB. Najwyższą ofertę przedstawił podmiot kojarzony z Zygmuntem Solorzem.

Xevin ratuje Grono.net

Widmo upadłości serwisu się oddala. - Mamy biznesowy pomysł na dawną gwiazdę serwisów społecznościowych — zapewnia nowy właściciel.

Menedżerowie DHL nie byli piratami

Sąd już drugi raz uniewinnił pracowników giganta logistyki.

NetWorld

Juniper Converged Supercore: pakietowe rozwiązanie dla dostawców usług sieciowych

Juniper przedstawił wczoraj Converged Supercore - zintegrowane, pakietowe rozwiązanie transportowe, zoptymalizowane pod kątem wymagań sieciowych operatorów i dostawców treści.

Alcatel-Lucent zakończył testy 10G GPON i udostępnia platformę ISAM

Alcatel-Lucent zakończył testy i zaczyna udostępniać własne rozwiązania 10G GPON. Wprowadza najnowszą wersję platformy dostępowej ISAM (Intelligent Services Access Manager), pozwalającą na zwiększanie szybkości transmisji danych w sieciach IP - do maks. szybkości pobierania 10 Gb/s i wysyłania - 2,5 Gb/s.

6 mitów związanych z IPv4 i IPv6

Już od 15 lat specjaliści i analitycy internetu mówią o konieczności uaktualnienia stosowanego schematu adresowego (IPv4), aby móc zapewnić adresy IP gwałtownie rosnącej liczbie nowych urządzeń w Sieci. Wielu szefów działów IT wciąż powiela nieprawdziwe informacje, uzasadniając brak wdrożenia standardu IPv6.

CIO

Lingua franca CIO i CFO: nie istnieje? istnieje? działa?

Podczas debaty oksfordzkiej w Klubie CIO, pomiędzy CIO i CFO, szefowie IT i finansów dyskutowali o wspólnej komunikacji: drużyna dyrektorów finansowych broniła tezy, że "Lingua franca CIO i CFO nie istnieje... z winy CIO", drużyna dyrektorów IT - starała się tezę obalić.

Nierówne płace w IT

Coraz więcej kobiet w branży IT uważa, że ich płace są niższe niż mężczyzn na podobnych stanowiskach - wynika z badania firmy Intellect.

BYWALEC

Wakat w Hitachi Polska

Koncern poszukuje szefa na region obejmujący Polskę. Od dłuższego czasu nie ma w polskim oddziale country managera. Nowy będzie kierował nie tylko nim, ale nadzorował cały region Europy Wschodniej.