Poniedziałkowy Przegląd Prasy

YouTube zatrudnia... 50 mln euro więcej na budowę e-administracji... Techmex - to już koniec giełdowej historii... W Polsce zainfekowanych jest już 42 procent komputerów... Polski Woblink na czytnikach z Androidem... Uwaga na pożyczki przez SMS-y... TV-commerce, czyli kupowanie w sieci pilotem do telewizora...

COMPUTERWORLD

Tylko istotne dane

Intruz kradnący informację z firmy zazwyczaj jest postrzegany jako hacker przełamujący zabezpieczenia, zapory sieciowe i pobierający przez Internet wszystkie dane z firmy. Nic bardziej błędnego. Droga włamania jest inna, ponadto nie opłaca się kraść wszystkich info

Narzędzia ochrony przed wyciekiem danych DLP w modelu open source

Systemy klasy DLP są zazwyczaj skomplikowanymi pakietami komercyjnymi, działającymi non stop. Zupełnie inaczej działa OpenDLP, oprogramowanie przeznaczone do wykrywania wrażliwych informacji, rozwijane jako open source.

Gates i Ellison w gronie pięciu najbogatszych ludzi na świecie wg Forbes

W pierwszej piątce tegorocznego rankingu najbogatszych ludzi świata magazynu Forbes znaleźli się dwaj przedstawiciele branży IT - Bill Gates i Larry Ellison. Majątek założycieli koncernów Microsoft i Oracle oszacowano odpowiednio na 55 mld USD i 39,5 mld USD.

UE finansuje rozwój technologii semantycznych

Unia Europejska sfinansuje ponad 75 proc. kosztów projektu zakładającego opracowanie rozwiązań semantycznych usprawniających przetwarzanie informacji zgromadzonych w cyfrowych repozytoriach danych. W realizację projektu zaangażowana jest m.in. trójmiejska Knowlegde Hives.

RZECZPOSPOLITA

50 mln euro więcej na budowę e-administracji

Resort rozwoju regionalnego chce przesunąć 50 mln euro z przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu na duże inwestycje związane z informatyzacją administracji.

GAZETA PRAWNA

Wirusy atakują. W Polsce zainfekowanych jest już 42 procent komputerów

Sprytne wirusy, w dodatku wyspecjalizowane i pisane pod poszczególnych użytkowników. W Polsce zainfekowanych jest już 42 procent komputerów. Coraz częściej wirusy atakują też smartfony.

Polski Woblink na czytnikach z Androidem

Multimedialne książki to nowy produkt Znaku. W wersji na iPada w ciągu trzech miesięcy firma sprzedała 3 tys. e-booków.

700 małych firm czeka od lipca 2010 roku na rozstrzygnięcie konkursu o unijne dotacje

Mazowieccy przedsiębiorcy skarżą się, że czekają zbyt długo na rozstrzygnięcie konkursu na unijne dotacje wspierające inwestycje. Urzędnicy odpowiadają im, że wyniki będą lada chwila, na przełomie marca i kwietnia.

TV-commerce, czyli kupowanie w sieci pilotem do telewizora

Telezakupy przeżywają drugą młodość. Właśnie pojawiły się w nowym wydaniu: tv-commerce. To sklepy internetowe sprzedające swoje produkty za pomocą telewizji.

WYBORCZA.BIZ

Uwaga na pożyczki przez SMS-y. Płacisz nawet kilkaset procent rocznie!

Zaostrzone przez nadzór bankowy zasady udzielania kredytów sprawiły, że rośnie popularność różnej maści internetowych firm pożyczkowych, które pożyczają pieniądze przez... SMS-y. Ale są to horrendalnie drogie pożyczki.

PARKIET

Techmex: To już koniec giełdowej historii

Tylko 6 groszy kosztowały w piątek, na drugim fixingu, papiery Techmeksu. Cena była o 20 proc. wyższa niż dzień wcześniej. Wartość rynkowa firmy wynosiła zatem zaledwie 0,5 mln zł. W lepszych czasach przekraczała 350 mln zł.

PULS BIZNESU

YouTube zatrudnia

Największy na świecie serwis internetowy z plikami wideo ogłosił, że planuje w tym roku zwiększyć zatrudnienie o 30 proc.

NetWorld

Najdziwniejsze miejsca, w których można spotkać Linuksa

Dla wielu użytkowników oprogramowanie open source jest nie tylko określoną metodą programowania czy specyficznym systemem licencjonowania, ale niemalże religią. Przedstawiamy ciekawe zastosowania systemu Linuks, w tym kilka bardzo intrygujących.

Pwn2Own 2011: iPhone i BlackBerry złamane

Hakerzy biorący udział w słynnym konkursie Pwn2Own zdołali wczoraj złamać zabezpieczenia smartfonów Apple iPhone 4 oraz RIM BlackBerry Torch 9800. Do iPhone'a włamał się m.in. Charlie Miller - a to oznacza, że ten amerykański haker wygrał cztery kolejne edycje konkursu (za każdym razem wykorzystując do tego luki w jakimś produkcie firmy Apple).

Anatomia Ataku

Na wczorajszym seminarium "Anatomy of Attack" firmy Sophos można było obejrzeć na żywo, jak łatwe jest przejęcie pozornie zabezpieczonego komputera.

CEO

Dyrektorzy finansowi spodziewają się wzrostu

W amerykańskich firmach z branży IT dyrektorzy finansowi spodziewają się wzrostu zatrudnienia i upowszechniania się modelu cloud computingu.

BYWALEC

Apple Polska bez szefa

Jak się dowiadujemy Wojciech Woźniak przeszedł właśnie do Asseco Poland.