Poniedziałkowy Przegląd Prasy

ZUS założy zaufany profil... Resort finansów zapowiada kontrole oprogramowania w firmach... Profit Group zarzuca informatyczną sieć na połowę Polski... Infovide-Matrix obiecuje poprawę wyników... Z którego operatora telekomunikacyjnego najbardziej są niezadowoleni klienci... Polsce brak innowacyjności...

COMPUTERWORLD

Nawigacja to nie tylko GPS

Dla większości czytelników pojęcie "nawigacja satelitarna" oznacza urządzenia korzystające z amerykańskiego systemu NAVSTAR GPS do pozyskania informacji o położeniu odbiornika. Tymczasem nie jest to jedyny taki system - na targach CeBIT zaprezentowano ciekawe rozwiązanie korzystające także z rosyjskiego systemu GLONASS.

Co skradziono z RSA?

Co w rzeczywistości mogło wyciec podczas włamania do EMC RSA?

Farewell Analog, czyli konferencja o usługach cyfrowych

Tegoroczna konferencja Microsoft Farewell Analog będzie spotkaniem przedstawicieli i specjalistów świata mediów, agencji kreatywnych i branży teleinformatycznej. W jej trakcie zaprezentowane zostaną innowacyjne technologie wspierające rozwój nowych usług cyfrowych. Wszystko odbędzie się 31 marca w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

Android w samochodach marki Saab

Niedługo w sprzedaży pojawią się samochody Saab wyposażone w system Android. Będzie on służył do obsługi swojego nowego systemu multimedialnego o nazwie IQon. Androidowe aplikacje otrzymają dostęp do setek parametrów aut.

RZECZPOSPOLITA

Kluczowe innowacje

Jesteśmy za mało aktywni zawodowo, w sposób niewystarczający wykorzystujemy nowe technologie, musimy podnosić poziom wykształcenia Polaków, inaczej nasza gospodarka będzie się kurczyć - wskazują eksperci Banku Światowego. Mają zapewne sporo racji, ale sytuacja nie jest taka prosta.

Polsce brak innowacyjności

Powrót na ponad 5-proc. ścieżkę wzrostu PKB będzie trudny - ocenia Bank Światowy. Konieczne są reformy m.in. rynku pracy i systemu edukacji, większe nakłady na badania. Groźny może okazać się spadek inwestycji.

GAZETA PRAWNA

Z którego operatora telekomunikacyjnego najbardziej są niezadowoleni klienci

O zmianie operatora najrzadziej myślą osoby, które mają telefon w sieci Play. Odpływu klientów najbardziej powinna obawiać się Era.

Profit Group zarzuca informatyczną sieć na połowę Polski

Krzysztof Jankowski i kierowana przez niego spółka Profit Group chce zinformatyzować pół Polski. Jego firma, albo on sam osobiście, złożyli w ostatnim konkursie na dotacje z UE przeznaczone na budowę szybkiego internetu w małych miasteczkach prawie 150 wniosków. Gdyby do tego doliczyć współpracującą z nią spółkę EC-Group, liczba wniosków dochodzi do 180. To co najmniej połowa kraju.

ZUS założy zaufany profil

Jeszcze w kwietniu osoby korzystające z internetu będą mogły przesyłać e-wnioski. Takie dokumenty będą mogły być podpisane zaufanym profilem, a nie drogim e-podpisem.

PARKIET

Infovide-Matrix obiecuje poprawę wyników

4,8 mln zł zarobiła w 2010 r. grupa Infovide-Matrix, wynika z opublikowanego raportu rocznego. Rok wcześniej zarobek przekraczał 12,89 mln zł.

PULS BIZNESU

Resort finansów zapowiada kontrole oprogramowania w firmach

W poniedziałek inspektorzy kontroli skarbowej zaczną sprawdzać legalność oprogramowania komputerowego w firmach - poinformowała rzeczniczka administracji podatkowej Wiesława Dróżdż. W styczniu i w lutym kontrolerzy sprawdzali kasy fiskalne - wystawili 7134 mandaty.

NetWorld

Małe i średnie firmy - priorytety na rok 2011

Szefowie małych i średnich firm zamierzają w bieżącym roku skupić się na sześciu kluczowych dla ich funkcjonowania zagadnieniach związanych z zarządzaniem i IT - wynika z opublikowanego właśnie raportu "2011 SMB Communications Plans and Priorities". Wśród nich znalazły się m.in. redukcja kosztów, maksymalizowanie efektywności działań oraz rosnąca popularność technologii mobilnych.

Hybrydowe systemy HDD/flash zdominują rynek w 2016 r.

Analitycy uważają, że w 2016 r. jedna czwarta kupowanych laptopów i ponad połowa komputerów stacjonarnych będzie wyposażonych w dyski hybrydowe łączące tradycyjne talerzowe dyski z pamięciami typu flash.

5 projektów wirtualizacji na open source

Wirtualizacja jest techniką stosowaną zarówno w centrach danych, małych serwerowniach czy też po prostu na zwykłych stacjach roboczych. Prezentujemy 5 wartych uwagi projektów wirtualizacyjnych opartych na open source.

CEO

Innowacyjność w oczach konsumentów

Polscy konsumenci poszukują innowacyjnych produktów i usług, oczekując, że ułatwią im one życie, pozwolą być na bieżąco z najnowszymi trendami oraz dadzą możliwość dokonania oszczędności - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie UPC przez firmę IQS&Quant.

InternetStandard

Zapisy o Internecie znikają z ustawy medialnej

W czwartek wieczorem Senat przegłosował poprawki do nowelizacji ustawy medialnej. Kontrowersyjne zapisy dotyczące kontroli treści audiowizualnych w Internecie zostały wykreślone. To dobra wiadomość dla Internautów i zła dla parlamentarzystów - unijna dyrektywa pozostała niewdrożona.

Facebook Places już w Polsce

Facebook Places, największy konkurent Foursquare, oficjalnie został udostępniony dla polskich użytkowników. Serwisy geolokalizacyjne zrobiły wielką furorę za granicą, a od niedawna podbijają serca polskich użytkowników.