Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Sprzedaż akcji Polkomtelu przyciągnie inwestorów na GPW... Emitel przed skokiem... Rozpoczęły się konsultacje Komisji Europejskiej w sprawie podpisów elektronicznych... Za miliard złotych rząd planuje znowu kupować netbooki dla uczniów... Więcej biznesu w szkołach... W Oplu komputer oszukiwał pracowników na nadgodzinach...

COMPUTERWORLD

Projekt bez zbędnych opóźnień

Z Tomem Gilbem, znanym na całym świecie konsultantem zarządzania i inżynierii oprogramowania, rozmawiamy o ewolucyjnych metodach zarządzania projektami.

Rozpoczęły się konsultacje Komisji Europejskiej w sprawie podpisów elektronicznych

Inicjatywa ma na celu zapewnienie wzajemnego uznawania elektronicznej identyfikacji i elektronicznego uwierzytelniania na jednolitym rynku usług cyfrowych.

Trzęsienie ziemi w Japonii: producenci elektroniki ponownie uruchamiają fabryki

W wyniku trzęsienia ziemi bezpośrednio, bądź też na skutek trudności z zaopatrzeniem oraz brakiem energii elektrycznej, ucierpiały m.in. fabryki firm Fujitsu, NEC, Panasonic i Toshiba, a także zakłady produkcyjne dostawców komponentów kluczowych dla branży IT. Teraz sytuacja zaczyna stopniowo wracać do normy.

Adresy IPv4 coraz cenniejsze, Microsoft płaci 7,5 mln USD za pulę 670 tys. adresów

Gigant z Redmond odkupi je od bankrutującego koncernu Nortel Networks. Warunki transakcji przewidują, że Microsoft za jeden adres IPv4 zapłaci ok. 11,25 USD. Czy to początek otwartego handlu ostatnimi, wolnymi adresami protokołu IP czwartej generacji?

RZECZPOSPOLITA

Więcej biznesu w szkołach

Polskie firmy wciąż mają problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników, pomimo że wciąż mamy wysokie bezrobocie.

Cała wiedza jest wewnątrz firmy

Z wiceprezes Polkomtelu odpowiedzialną za sprzedaż i systemy informatyczne rozmawiają Łukasz Dec i Kuba Kurasz.

GAZETA PRAWNA

Sprzedaż akcji Polkomtelu przyciągnie inwestorów na GPW

Niemal z dnia na dzień polski rynek akcji obserwowany przez pryzmat indeksu największych firm stanie się pozornie tańszy. - W rezultacie sprzedaż Polkomtelu może sprawić wrażenie, iż wyceny akcji na polskiej giełdzie są bardziej atrakcyjne niż na innych rynkach, jeśli inwestorzy spojrzą na naszą giełdę z perspektywy indeksu blue chipów - mówi Paweł Puchalski, analityk DM BZ WBK.

WYBORCZA.BIZ

W Oplu komputer oszukiwał pracowników na nadgodzinach

Po tym, jak okazało się, że komputerowy system obliczający nadgodziny w Oplu oszukuje, związkowcy zaapelowali do pracowników. - Sprawdźcie swoje paski z wynagrodzeniami sprzed trzech lat. Chodzi o wasze pieniądze - nawołuje "Solidarność". - Problem jest marginalny i dotyczy zaledwie stu osób - twierdzi dyrekcja.

Laptop dla ucznia. Drugie podejście

Za miliard złotych rząd planuje znowu kupować netbooki dla uczniów. Tym razem dla pierwszaków z podstawówek, a nie z gimnazjów.

PULS BIZENSU

Emitel przed skokiem

Nowy właściciel zainwestuje 200 mln zł, dzięki czemu spółka rozwinie skrzydła w telekomunikacji, ocenia Michał Chałaczkiewicz, dyrektor Montagu Private Equity na Europę Środkowo-Wschodnią.

NetWorld

Backup - na taśmy czy w chmurze?

Tradycyjna technika wykonywania kopii zapasowych na taśmę magnetyczną daleka jest od ideału. Czy możliwości przechowywania kopii "w chmurze" wypchną ten nośnik do kosza?

WiFi Alliance: Dostęp do publicznych sieci WLAN będzie równie łatwy jak do sieci komórkowych

Wi-Fi Alliance przystępuje do prac nad specyfikacjami, które pozwolą uprościć proces łączenia się urządzeń z sieciami WiFi tak, by było to dla użytkownika równie łatwe jak logowanie telefonu do sieci komórkowych.

Dell wprowadza deduplikację i kompresję danych do produktów Compellent

Pamięci masowe Compellent zostaną zintegrowane z technologiami Ocarina Networks i Exanet, które już wcześniej zostały zakupione przez firmę Dell. Integracja z nowymi technologiami zwiększy możliwości rozwiązań oferowanegych przedsiębiorstwom.

CIO

Przepis na innowacyjność

W jaki sposób firma może stać się bardziej innowacyjna? Eksperci z Sirota Survey Intelligence opracowali pięć kroków, które można wykorzystać w budowaniu kultury wspierającej kreatywność, współpracę, skłonność do podejmowania ryzyka i innowacyjność.