Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Wirus Zeus atakuje polskie komputery. Jego ofiarą padło 5 tysięcy serwerów w kraju... Nowe dowody z chipem mogą się spóźnić... Operatorzy stacjonarni przeciwko ulgom dla sieci komórkowych... Pieniądze na sieci informatyczne firm... Facebook pozwany na miliard dolarów za stronę "Trzecia Intifada"... Nowy zyskowny trend w motoryzacji: auta z podłączeniem do internetu... Każdy marzy o powtórzeniu sukcesu Facebooka, ale sieć nie zawsze daje zarobić... E-dotacje już nie tylko dla firm działających krócej niż rok...

COMPUTERWORLD

Polski urząd w chmurze

Administracja publiczna w Polsce interesuje się rozwiązaniami cloud computing. Na przeszkodzie do ich wykorzystania stoją jednak często regulacje prawne.

Infor integruje swoje systemy biznesowe w warstwie interfejsu

Amerykańska firma wprowadza na rynek pierwsze rozwiązania będące efektem współpracy z koncernem Microsoft. Platforma Infor Workspace pozwala m.in. na zintegrowanie różnych aplikacji biznesowych firmy Infor na poziomie jednego interfejsu obsługi. Oprogramowanie ma być bezpłatnie oferowane m.in. klientom korzystającym z komercyjnego wsparcia technicznego.

Call center na własność czy do wynajęcia?

Tradycyjny model tworzenia call center zakłada zakup sprzętu i oprogramowania, nowy umożliwia wynajęcie go w modelu SaaS. Co się bardziej opłaca, gdzie są wady i zalety?

Rozpoczyna się samodzielny spis powszechny

W tegorocznym, zaczynającym się dziś (1 kwietnia) spisie ludności i mieszkań wykorzystany będzie Internet. GUS liczy, że w ten sposób ankietę spisu powszechnego wypełni 10-15% Polaków.

RZECZPOSPOLITA

Pieniądze na sieci informatyczne firm

Współpracujące ze sobą przedsiębiorstwa od dziś mogą się ubiegać o 183 mln zł na łączenie e-systemów.

Facebook pozwany na miliard dolarów za stronę "Trzecia Intifada"

Facebook i jego założyciel Mark Zuckerberg zostali pozwani do sądu za opieszałość przy zdejmowaniu strony nawołującej Palestyńczyków do "trzeciej intifady". Pozew z żądaniem ponad miliarda dolarów odszkodowania złożył Larry Klayman z "Freedeom Watch".

GAZETA PRAWNA

Nowy zyskowny trend w motoryzacji: auta z podłączeniem do internetu

Internet jest prawie wszędzie: teraz rewolucja czeka rynek motoryzacyjny. Koncerny elektroniczne stawiają na rozwój urządzeń do bezprzewodowej łączności z siecią, które mają być montowane w samochodach.

E-dotacje już nie tylko dla firm działających krócej niż rok

O dotacje na internetowy biznes będą mogły się starać firmy, które istnieją maksymalnie dwa lata. Zmiana, o którą przedsiębiorcy walczyli od kilku lat, wejdzie jednak w życie dopiero od przyszłego roku.

Wirus Zeus atakuje polskie komputery. Jego ofiarą padło 5 tysięcy serwerów w kraju

Ponad 5 tysięcy polskich serwerów padło ofiarą osławionego Zeusa - trojana, za pomocą którego wyłudzane są dane. To oznacza, że co 14. zaatakowany na świecie serwer znajduje się właśnie u nas.

Każdy marzy o powtórzeniu sukcesu Facebooka, ale sieć nie zawsze daje zarobić

Choć w Polsce od kilku lat trwa boom na e-biznes i każdy marzy o powtórzeniu losu Facebooka, osiągnięcie sukcesu w internecie jest często o wiele trudniejsze niż w rzeczywistości.

WYBORCZA.BIZ

Nowe dowody z chipem mogą się spóźnić

Od 1 lipca miały być gotowe dowody osobiste z chipem. Ale ten termin jest coraz mniej realny. Rząd wciąż nie wie, kto wyprodukuje nowoczesne dokumenty. A urzędy gmin twierdzą, że nie są gotowe na tę rewolucję.

PARKIET

Operatorzy stacjonarni przeciwko ulgom dla sieci komórkowych

Choć formalnie konsultacje środowiskowe projektu ustawy o konwersji opłat w wysokości 900 mln euro za koncesje komórkowe autorstwa Ministerstwa Infrastruktury zakończyć mają się 5 kwietnia, to izba zrzeszająca operatorów stacjonarnych (w tym Netię i Dialog) ogłosiła dziś swoje stanowisko w tej sprawie.

Sonda Computerworld

Czy wyjechałbyś do pracy do Niemiec lub Austrii?

NetWorld

Sztuczna inteligencja w kosmosie, w samochodzie i w...

Temat sztucznej inteligencji wzbudził ostatnio duże zainteresowanie w związku z sukcesem komputera Watson(IBM) w telewizyjnym quizie Jeopardy. Zostawiając pracę na boku (w końcu jest weekend) przyjrzyjmy się nieco innym zastosowanium komputerów.

HP udostępnia deweloperom pakiet SDK dla tabletów TouchPad

HP udostępnił programistom pakiet SDK (Software Development Kit) do platformy webOS 3.0, licząc na ich zainteresowanie rozwijaniem aplikacji na tablety TouchPad.

Nowy materiał ułatwi chłodzenie komputerów

Naukowcy pracujący w laboratoriach GE Global Reseach (firma prowadząca badania w obszarach zaawansowanych technologii, usług i finansów) opracowali materiał, który może znaleźć w przyszłości zastosowanie w systemach chłodzących komputery.

InternetStandard

Agora podbija światowy rynek? Ruszył nowy serwis społecznościowy

Koncepcja portalu społecznościowego opiera się na integracji z serwisem geolokalizacyjnym Foursquare. Dzięki niemu będzie można poznać nowych przyjaciół. Docelowo Agora chce aby ludzie korzystali z serwisu jak ze "społecznościowego kalendarza", który uprości harmonogramy spotkań.