Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Budżet zarobi na Polkomtelu... UE nie sfinansuje programu Syriusz, a urzędnik za niego odpowiedzialny awansuje... France Telecom, Deutsche Telekom przygotowują się do wspólnych zakupów... TVP i Emitel na celowniku urzędu... Kurs Optimusa wzrósł i zbliżył się do silnych oporów... Sprzedaż drukarek znowu zaczęła rosnąć...

COMPUTERWORLD

Państwo i społeczeństwo Internetu

Dotychczasowa konwencja niezależności od państwa tradycyjnych mediów nie pasuje do sieci, gdzie możliwość spotkania i rozmowy każdego z każdym ogranicza tylko wspólnota języka i kultury.

Nowinki technologiczne dla studentów na IT Academic Day

12 kwietnia na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego po raz drugi odbyła się organizowana przez studentów konferencja IT Academic Day. Tym samym rozpoczęła się czwarta edycja Szczecińskich Dni Informatyki - InfoTrendy.

Asseco Business Solutions wprowadza na rynek nowy system łączący cechy rozwiązań typu BPM i DMS

Zgodnie z oficjalnymi informacjami oprogramowanie Asseco Softlab SEOD łączy funkcje z zakresu zarządzania procesami biznesowymi z rozwiązaniami typowymi dla systemów zarządzania dokumentacją.

Sonda Computerworld

Co by było gdyby Roman Kluska nadal kierował Optimusem?

RZECZPOSPOLITA

Budżet zarobi na Polkomtelu

Dzięki sprzedaży operatora do budżetu może trafić nawet 5,7 mld zł - wynika z szacunków "Rz".

TVP i Emitel na celowniku urzędu

Urząd Zamówień Publicznych zbada, czy TVP może wybrać bez przetargu operatora nowego pakietu cyfrowej telewizji naziemnej.

Sprzedaż drukarek znowu zaczęła rosnąć

Polskie firmy i konsumenci doceniają zalety korzystania z urządzeń wielofunkcyjnych, które zastępują drukarki.

GAZETA PRAWNA

UE nie sfinansuje programu Syriusz, a urzędnik za niego odpowiedzialny... awansuje

Unia nie sfinansuje budowy systemu informatycznego dla urzędów pracy Syriusz, który pochłonął 80 mln zł - brzmi ostateczna decyzja Komisji Europejskiej. To kara za omijanie przez polskich urzędników ustawy o zamówieniach publicznych.

WYBORCZA.BIZ

France Telecom, Deutsche Telekom przygotowują się do wspólnych zakupów

France Telecom SA i Deutsche Telekom AG przygotowują porozumienie, które może prowadzić do wspólnych zakupów sprzętu telekomunikacyjnego po niższych kosztach - podała osoba zaznajomiona z planem.

PARKIET

Optimus: Kurs wzrósł i zbliżył się do silnych oporów

O 7,3 proc., do 9 zł, podrożały w piątek papiery Optimusa. Były jedną z najlepszych inwestycji na sesji.

NetWorld

10 procesorów, które wyznaczyły trendy

Wśród wszystkich mikroprocesorów, które pojawiły się na przestrzeni kilkudziesięciu lat postanowiliśmy wyróżnić 10, które naszym zdaniem wywarły największy wpływ na obecny kształt IT.

Microsoft: problem aktualizacji Windows Phone 7 był dla nas ważną lekcją

Microsoft, aż do wydania niedawnych aktualizacji systemu na smartfony, nie zdawał sobie sprawy, jak bardzo różnią się one od pecetów. Dla niektórych użytkowników instalacja tych aktualizacji zakończyła się uszkodzeniem telefonów. Na konferencji MIX11, Joe Belfiore, wiceprezes Windows Phone mówił o tym problemie oraz o płynących z niego wnioskach.

Tablety coraz bardziej popularne w korporacjach

61 proc. amerykańskich przedsiębiorców stwierdziło, że ich pracownicy korzystają z tabletów. Takie dane przedstawia raport sporządzony przez firmę Strategy Analitics.

InternetStandard

Groupon (wreszcie) wchodzi na giełdę

Firma Groupon wreszcie zdecydowała się wejść na giełdę. Oferta publiczna będzie opiewać na kwotę pomiędzy 15 a 20 miliardami dolarów. Groupon zadebiutuje na parkiecie w trzecim kwartale tego roku.

Przychody Google rosną, zyski mogłyby być większe

Google opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2011 roku. Przychody firmy wzrosły o 27 proc., ale zyski okazały się niższe od przewidywanych. Analitycy uspokajają jednak, że nie ma powodu do obaw.