Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Polkomtel zarobił mniej niż przed rokiem... e-PIT-y nie wytrzymały naporu podatników... Jest pierwsza inwestycja finansowana z "Innowacyjnej gospodarki"... Rosyjski rywal Google'a chce miliard z giełdy... e-myto dla 430 tys. ciężarówek... Wirtualnych biur coraz więcej... Więcej prezesów milionerów... Szukanie winnych w MSWiA...

COMPUTERWORLD

Zwrot w stronę prosumenta

Koncepcja firmy 3.0 została już obśmiana ze względu na nadętą terminologię. Nie zmienia to faktu, że obserwatorzy świata biznesu z zaciekawieniem zastanawiają się, jaka będzie firma epoki postfacebookowej.

Firmowe IT musi być gotowe na wszystko - nawet na królewski ślub

Największe zagrożenie związane z uroczystością zaślubin księcia Williama i Kate Middleton? - zapchana sieć firmowa.

RZECZPOSPOLITA

Więcej prezesów milionerów

Średnie roczne wynagrodzenie szefa giełdowej spółki przekroczyło w 2010 roku 700 tys. złotych. Liderem z zarobkami ok. 11,4 mln złotych pozostaje prezes krakowskiego Comarchu Janusz Filipiak. Roczne wynagrodzenia u 63 menedżerów przekroczyły 1 mln zł.

Wolna budowa e-administracji

Jest pierwsza inwestycja finansowana z "Innowacyjnej gospodarki". Z innymi już gorzej.

GAZETA PRAWNA

E-PIT-y nie wytrzymały naporu podatników

W tygodniu kończącym rozliczenia podatkowe za 2010 r. podatnicy, którzy chcieli wysłać e-PIT przez internet, nie mogli tego zrobić z powodu problemów z serwerem ministerstwa.

E-myto dla 430 tys. ciężarówek

Rusza rejestracja pojazdów w elektronicznym systemie opłat za przejazdy drogami. Za tydzień rząd zadecyduje o pieniądzach na 100 etatów dla kontrolerów, którzy będą pilnować, czy kierowcy płacą.

Wirtualnych biur coraz więcej

Nawet o 40 proc. więcej zamówień w porównaniu z ubiegłym rokiem mają firmy oferujące tzw. wirtualne biura. Małe i średnie przedsiębiorstwa, których nie stać na wynajęcie lokalu, szukają w ten sposób oszczędności.

WYBORCZA.BIZ

Rosyjski rywal Google'a chce miliard z giełdy

Yandex, najpopularniejsza w Rosji wyszukiwarka internetowa, chce wejść na Nasdaq. I liczy, że z giełdowego debiutu pozyska nawet miliard dolarów.

PARKIET

Polkomtel zarobił mniej niż przed rokiem

260 mln zł zysku netto odnotował w I kwartale br. Polkomtel operator sieci Plus, wystawiony na sprzedaż przez polskie firmy z udziałem Skarbu Państwa i brytyjski Vodafone.

NetWorld

Testowy CAD w pakiecie ze szpiegiem?

Do sądu w Massachusetts trafił pozew, w którym firmę TransMagic oskarżono o dołączenie do testowej wersji oprogramowania 3D CAD aplikacji szpiegowskiej. Powód twierdzi, że "szpieg" nie zniknął z systemu po odinstalowaniu wersji trial i przez wiele tygodni wyświetlał monit o uiszczenie opłaty za 3D CAD.

RIM zwiększa możliwości kalendarza BlackBerry dzięki zakupowi Tungle

Research in Motion na zamiar rozszerzyć funkcjonalność kalendarza w swoich urządzeniach mobilnych BlackBerry. Pomoże w tym zakup firmy Tungle, która jest deweloperem biznesowej aplikacji ułatwiającej planowanie. Nie podano kwoty na jaką opiewała transakcja, ale to już kolejny zakup RIM w ostatnim czasie.

BYWALEC

Szukanie winnych w MSWiA

Dwa odwołane przetargi - na PL.ID i TETRĘ - nie mogły zakończyć się bez zmian kadrowych. Jak nieoficjalnie dowiedział sie Bywalec, właśnie odwołano Marka Słowikowskiego, dyrektora Departamentu Ewidencji Państwowych i Teleinformatyki.