Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Dwójka finalistów do Plusa za dwa tygodnie... Salon24.pl zaprezentuje Polskę w Londynie... PARP wskazuje słaby punkt przedsiębiorców... Pakt inwestycyjny zagrożony... Nadchodzi internetowy boom w Afryce... Optimus spłacił Jakubasa... E-matura już od 2013 roku... Globalny producent gier zagra o polski rynek... Neckermann na iPhonie i iPadzie...

COMPUTERWORLD

Kiedy mowa zmienia się w tekst

Kolejne placówki służby zdrowia wdrażają system rozpoznawania i zamiany mowy na tekst. Dla lekarzy to 2-3-krotne przyspieszenie wykonywania pracy.

Biznes znowu inwestuje w oprogramowanie

W 2010 roku wartość światowego rynku oprogramowania dla biznesu wzrosła o 8,5 proc. To dobra wiadomość, zwłaszcza zważywszy na fakt, że rok wcześniej w skali świata sprzedaż oprogramowania w segmencie korporacyjnym spadła o 2,5 proc.

Dla Skype'a lepszy partner to Google

Reuters podaje, że o względy Skype'a starają się i Facebook i Google. Kogo powinien wybrać operator popularnego komunikatora VoIP?

Rusza najbardziej emocjonująca rywalizacja mistrzów programowania - Potyczki algorytmiczne

Światowa czołówka polskich programistów, setki profesjonalistów, amatorów i zdolnych zapaleńców zmierzą się z najtrudniejszymi problemami algorytmicznymi w jednych z najbardziej emocjonujących zawodów dla informatyków - Potyczkach Algorytmicznych 2011. Siódma edycja tego prestiżowego konkursu i walka o kultowe koszulki Potyczek rozpoczyna się już w poniedziałek - 9 maja.

RZECZPOSPOLITA

Pakt inwestycyjny zagrożony

Inwestycyjne porozumienie operatorów z UKE warte 400 - 500 mln zł może nie objąć Plusa i Ery, jeżeli te nie zgodzą się na zakończenie sądowych sporów o stawki rozliczeniowe.

Salon24.pl zaprezentuje Polskę w Londynie

Polska platforma blogowa Salon24.pl została wybrana do zaprezentowania się na jednej z najbardziej prestiżowych konferencji branży internetowej na świecie Internet World.

Nadchodzi internetowy boom w Afryce

To przełomowy moment. Dzięki inwestycjom w światłowody Czarny Kontynent coraz wyraźniej rysuje się na globalnej mapie dostępu do Internetu.

PARP wskazuje słaby punkt przedsiębiorców

W poniedziałek (9 maja) rozpoczęty zostanie jedyny w tym roku konkurs w ramach działania 8.1 "Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej" Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka.

GAZETA PRAWNA

E-matura już od 2013 roku

Maturzysta pozna wyniki egzaminów już po kilku minutach, a resort edukacji zaoszczędzi miliony złotych. To niektóre zalety egzaminów dojrzałości zdawanych za pośrednictwem komputera.

Globalny producent gier zagra o polski rynek

Globalny producent gier wybiera partnerów do podboju naszego rynku. W trzy lata chce zdobyć co najmniej 8 mln graczy, którzy będą się bawić jego produktami ściaganymi z internetu na komputery, konsole, smartfony i tablety.

Dwójka finalistów do Plusa za dwa tygodnie

W ciągu jednego, najwyżej dwóch tygodni poznamy dwa podmioty, które przejdą do finałowych negocjacji w sprawie zakupu Polkomtelu, właściciela sieci komórkowej Plus - wynika z ustaleń "DGP".

WYBORCZA.BIZ

Neckermann na iPhonie i iPadzie

Pierwsze biuro podróży w Polsce uruchomiło aplikację dla iPhonów i iPadów pozwalającą na szybkie wyszukiwanie oferty.

PARKIET

Optimus spłacił Jakubasa

Giełdowa spółka pożyczyła pieniądze od założycieli, żeby wcześniej spłacić pożyczkę, której półtora roku temu udzieliła jej firma Multico należąca do Zbigniewa Jakubasa.

NFI Midas: Tajemniczy Daycon zamiast Solorza-Żaka

Z prospektu emisyjnego NFI Midas wynika, że założyciel Polsatu nie weźmie udziału w ofercie publicznej. Głównym właścicielem giełdowej spółki może zostać Daycon.

NetWorld

Eksperci ponaglają Microsoft i Juniper, żeby załatały niebezpieczna lukę

Eksperci zajmujący się bezpieczeństwem ostrzegają przed znaną od roku niebezpieczną luką związaną z IPv6, która pozwala na unieruchomienie każdego komputera w sieci, pracującego pod systemem Windows.

LPI - certyfikaty linuksowe na polskojęzycznej witrynie

Linux Professional Institute (LPI; organizacja non profit wystawiająca certyfikaty dla osób specjalizujących się w technologiach linuksowych) uruchomił stronę internetową w języku polskim.

Czym różni się serwerownia od centrum danych?

Wiele osób nie wie do końca, jaka jest różnica pomiędzy określeniem "serwerownia" a "centrum danych", przez co często ostrożnie nazywają wszystko serwerownią lub obydwa określenia stosują naprzemiennie. Różnica jest i to w pewnych przypadkach znacząca, aby ją jednak zrozumieć należy dokładniej zgłębić tę tematykę.

InternetStandard

Facebook ma już ponad 30% udziałów w rynku reklamy w USA

Facebook trzyma już w garści prawie 1/3 całego rynku reklamy typu display, mając na koncie 346,4 miliarda impresji w pierwszym kwartale 2011. To ponad dwa razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Google, Apple i Intel stworzyli kartel - zmowa skończy się w sądzie

Bardzo znane firmy przemysłu technologicznego i filmowego już wkrótce staną przed sądem. Za co? Korporacje zmówiły się aby ograniczać wysokość pensji swoich pracowników i możliwość zmiany miejsca pracy.