Poniedziałkowy Przegląd Prasy

AB: nowe centrum dystrybucyjne pod Wrocławiem... Cyfrowy Polsat zaskoczyl analityków, a Solorz coraz mocniejszy w wyścigu po Plusa... Szybki mobilny Internet celem Parlamentu Europejskiego... Chętniej korzystamy ze stacjonarnego internetu... Kredyty technologiczne: Teraz łatwiej i szybciej... Innotech dzieli 650 mln zł... Polskie przedsiębiorstwa bardziej aktywne za granicą... Rozchwytywane gry z Polski... E-zrzutka na biznes, czyli filantropia w sieci... Kolejne firmy chcą walczyć o rynek grupowych zakupów w sieci... Serwis Disneya z grami udostępniał dane dzieci... Jak fiskus ostrzygł JTT na śmierć...

COMPUTERWORLD

Miasta potrzebują informacji i analiz

Dostęp do wysoko przetworzonych informacji i analiz staje się kluczowym czynnikiem rozwoju aglomeracji miejskich. Coraz lepiej rozumieją to również władze polskich miast.

Laptopy z Chrome OS to (także) propozycja dla firm

Pierwsze modele pojawią się 15 czerwca, a wraz z nimi oferta skrojona z myślą o przedsiębiorstwach - miesięczny abonament od 28 USD. Biznesowy charakter nadadzą im również narzędzia od Citrix i WMware.

Szybki mobilny Internet celem Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski zatwierdził plan uwolnienia częstotliwości 800 MHz dla szerokopasmowego Internetu mobilnego. Swoim zasięgiem ma on objąć całą Europę. Jest to część programu, którego celem jest zapewnienie szerokopasmowego dostęp do sieci każdemu mieszkańcowi kontynentu do 2020 roku.

Visa Europe ogłasza reguły bezpieczeństwa płatności mobilnych

Organizacja ta opublikowała zestaw wzorcowych reguł zachowania bezpieczeństwa przy akceptacji płatności mobilnych, skierowany do dostawców oprogramowania i sprzętu, detalistów oraz obsługujących ich agentów rozliczeniowych.

RZECZPOSPOLITA

Polskie przedsiębiorstwa bardziej aktywne za granicą

Wartość akwizycji rodzimych firm za granicą przekroczyła w 2010 r. 900 mln euro. To dwa razy więcej niż rok wcześniej. W tym roku kwota ta może sięgnąć prawie 4 mld euro.

Rozchwytywane gry z Polski

Fani gier komputerowych z całego świata docenili produkty, które powstają nad Wisłą.

Cyfrowy Polsat zaskoczyl analityków

Przychody satelitarnej platformy rosły szybciej, a zyski spadały wolniej niż niż prognozowano. Grupa ma już ponad 155 tys. użytkowników usług mobilnych.

Chętniej korzystamy ze stacjonarnego Internetu

W I kwartale przybyło 100 tys. abonentów stacjonarnego Internetu - szacuje Telekomunikacja Polska. Na koniec marca było ich w Polsce ponad 6,6 mln .

GAZETA PRAWNA

Firmy stawiają na mobilne biura

Pod koniec 2011 r. na świecie ma być już ponad miliard mobilnych pracowników - o 20 proc. więcej niż w 2005 roku. A w przyszłości 30 - 40 proc. wielkich korporacji będzie miało tzw. mobilne biura. Ta tendencja dotyczy też Polski. Już obecnie 10 proc. biur działa na zasadzie mobilności.

Kolejne firmy chcą walczyć o rynek grupowych zakupów w sieci

Agora, Onet, O2 - wielcy polskiego internetu - pozazdrościli sukcesu Grouponowi i chcą z nim konkurować.

Solorz coraz mocniejszy w wyścigu po Plusa

Zygmunt Solorz-Żak zwiększa swoje szanse w walce o Polkomtel, operatora sieci Plus, wynika z informacji "DGP".

Kredyty technologiczne: Teraz łatwiej i szybciej

Rok 2011 przynosi nowe możliwości finansowania dla polskich przedsiębiorców. Zmienia się ustawa o kredycie technologicznym. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) wprowadził nowy program finansowania inwestycji energooszczędnych.

E-zrzutka na biznes, czyli filantropia w sieci

Finansowanie społecznościowe (crowdfunding) było dotąd domeną projektów artystycznych. Teraz o wsparcie internautów zabiegają początkujący przedsiębiorcy.

WYBORCZA.BIZ

Lider dystrybucji IT buduje pod Wrocławiem

Firma AB wybuduje w Magnicach pod Wrocławiem nowe centrum dystrybucyjne. Inwestycja została zlokalizowana nieprzypadkowo. Centrum będzie leżało w pobliżu autostrady A4 i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Serwis Disneya z grami udostępniał dane dzieci

Playdom za nielegalne gromadzenie i ujawnianie prywatnych danych setek tysięcy małoletnich użytkowników zapłaci 3 mln dol. kary - postanowiła Federalna Komisja Handlu (FTC) w USA .

Jak fiskus ostrzygł JTT na śmierć

Do podatków nie wystarczy umysł matematyka, tutaj potrzebny jest filozof.

PULS BIZNESU

Innotech dzieli 650 mln zł

Dzisiaj rusza konkurs, w którym duża pula pieniędzy czeka na przedsiębiorstwa małe i średnie.

CIO

Bogatsi bardziej lubią Facebooka - branża finansowa w social media

Najnowsze badania Deutsche Bank Research dowodzą, że zakładanie profili na serwisach społecznościowych jest bardzo mocno związane z miesięcznymi dochodami. Im bogatsi jesteśmy tym chętniej zakładamy konta na serwisach typu Facebook.

NETWORLD

Pierwsze spojrzenie na Chrome OS

W połowie czerwca pojawią się pierwsze laptopy pracujące pod kontrolą systemu ChromeOS. Zapraszamy na krótką wycieczkę po tym systemie.

FlexNetwork - kontra HP wobec strategii Borderless Networks Cisco

Nowa architektura sieci zaprezentowana przez HP ma odebrać nieco rynku głównemu rywalowi firmy.