Poniedziałkowy Przegląd Prasy

DT może zamieszać na polskim rynku telefonii stacjonarnej... Dwa podmioty na ostatniej prostej po Plusa... Bruksela chce się lepiej bronić przed cyberprzestępcami... Komórki na lepszych warunkach: ceny połączeń nie spadną, ale dostaniemy dużo więcej... Bezpłatna sieć internetowa w Łodzi... Start-upy marnują unijne pieniądze... Tablet może być narzędziem pracy... Półroczna Asysta dla 1000 przedsiębiorstw... Kiedy opłaca się robić e-zakupy za granicą...

COMPUTERWORLD

Szpieg w kieszeni pracownika

W firmach powszechnie wykorzystuje się telefony klasy smartphone. Oprócz ryzyka związanego z przełamaniem zabezpieczeń takich telefonów, dochodzi jeszcze jedno - ujawnianie lokalizacji użytkownika.

O pozycji CIO w strukturach kierowniczych

Rozmowa z Tomaszem Mnichem, konsultantem w zakresie rozwoju organizacji, autorem metodyki "The Why Method", wspierającej załogę w budowaniu wspólnego celu i sensu.

Za dużo spotkań, za mało narzędzi - pracownicy coraz bardziej sfrustrowani

Wśród pracowników międzynarodowych korporacji rośnie frustracja związana z koniecznością utrzymywania dużej liczby kontaktów służbowych i uczestnictwa w nadmiernej ilości spotkań biznesowych. Pracownikom brakuje m.in. dostępu do technologii wspierających zarządzanie kontaktami, efektywną komunikację i pracę w zespołach. Dostęp do takich rozwiązań ma statystycznie tylko co trzeci pracownik korporacji.

Cloud computing kluczowy tylko w co piątej firmie

Większość szefów IT europejskich firm po wdrożeniu rozwiązań biznesowych dostarczanych w modelu cloud oczekuje oszczędności w zakresie kosztów operacyjnych. Jednak rozwiązania dostarczane w modelu cloud są uznawane za kluczowe dla realizacji planów strategicznego rozwoju środowiska informatycznego tylko w 20 proc. firm.

RZECZPOSPOLITA

Tablet może być narzędziem pracy

Tablety wypierają z rynku tradycyjne komputery i notebooki bo, oprócz tego że są poręczniejsze, coraz lepiej zaspokajają potrzeby użytkowników.

Bezpłatna sieć internetowa w Łodzi

W najbliższych tygodniach w Łodzi powstanie sieć darmowego, bezprzewodowego internetu. W ramach projektu, który realizuje Fundacja Doktor.net, do września ma zostać zainstalowanych 500 hotspotów. Przychody z reklam internetowych dostaną łódzkie szpitale.

Dwa podmioty na ostatniej prostej po Plusa?

Już tylko dwie oferty na Polkomtel są brane pod uwagę przez właścicieli spółki. W wyścigu pozostał Zygmunt Solorz-Żak oraz TeliaSonera - wynika z informacji "Rz".

Co wiedzą komputery

Informatycy śledczy namierzą zabójcę, nieuczciwego pracownika i zdradzającego małżonka.

GAZETA PRAWNA

Kiedy opłaca się robić e-zakupy za granicą

Coraz więcej e-sklepów i platform aukcyjnych działających na terenie Unii Europejskiej nie pobiera opłat za wysłanie zamówionych towarów do Polski. Za internetowe zakupy zrobione w USA ciągle trzeba jednak zapłacić minimum 4 dolary.

Komórki na lepszych warunkach: ceny połączeń nie spadną, ale dostaniemy dużo więcej

Więcej darmowych minut już nie tylko do własnej, ale także obcych sieci, większe pakiety internetowe i brak ukrytych kosztów po ich przekroczeniu - takich korzyści mogą się spodziewać w najbliższych miesiącach klienci sieci komórkowych. Będzie to efekt rozgrywki o rynek, jaką stoczą ze sobą Plus, Orange, Play i globalna marka T-Mobile, która 5 czerwca zastąpi Erę. Jej wejściu towarzyszyć mają nowe oferty, na które 13 czerwca odpowie nowościami Plus. Analitycy twierdzą, że kwestią czasu będzie reakcja Orange i Play.

WYBORCZA.BIZ

Bruksela chce się lepiej bronić przed cyberprzestępcami

Trzy unijne instytucje chcą stworzyć wspólną grupę wyspecjalizowanych ekspertów, którzy mają zabezpieczać je przed atakami cybernetycznymi. Siły łączą: Komisja Europejska, Europarlament i Rada Unii Europejskiej.

PULS BIZNESU

DT może zamieszać na polskim rynku telefonii stacjonarnej

Deutsche Telekom, największy niemiecki operator telekomunikacyjny, który w marcu sprzedał swój amerykański oddział bezprzewodowy T-Mobile za 39 mld USD może poszukiwać akwizycji w segmencie telefonii stacjonarnej na europejskim rynku, w tym w Polsce.

Półroczna Asysta dla 1000 przedsiębiorstw

PARP, którą kieruje Bożena Lublińska-Kasprzak startuje z nową usługą dla firm. Nowe narzędzie pomoże najmniejszym podmiotom stawiać pierwsze kroki w biznesie.

Start-upy marnują unijne pieniądze

Większość firm e-commerce, które dofinansowała PARP, jest skazana na porażkę — twierdzi Supernowa IDM Fund. Dobrych pomysłów ze świecą szukać — narzekają fundusze.

NetWorld

Wirtualizacja: producenci łączą siły, by rywalizować z VMware

Kilku dużych producentów zapowiedziało połączenie sił w celu rywalizacji z VMware w dziedzinie wirtualizacji. Będą wspólnie pracować nad rozwojem i rozpowszechnieniem platformy wirtualizacyjnej KVM (Kernel-based Virtual Machine), która jest alternatywą dla oferty VMware.

Czy Twoje serwery aby się nie nudzą?

Czy jesteście pewni, że Wasze serwery i sieć ciężko harują? A może jest wręcz odwrotnie i są ledwie wykorzystywane? - pyta Paul Venezia, publicysta "Infoworlda" w swoim blogu technicznym. I dodaje: Zdziwicie się, gdy poznacie prawdę.

Ciekawe biznesowe dodatki do Google Apps

Google Apps (obok konkurencyjnego rozwiązania Microsoftu) jest ciekawym pomysłem na pracę grupową w firmie bez konieczności jednorazowej inwestycji w drogie oprogramowanie. Prezentujemy kilka dodatków rozbudowujących biznesowe funkcje tego pakietu.

InternetStandard

Udany debiut LinkedIn na giełdzie - akcje 100% w górę

Największy biznesowy portal społecznościowy LinkedIn zadebiutował na Wall Street. W ciągu pierwszego dnia akcje spółki wzrosły o ponad 100 proc. To najbardziej udany debiut giełdowy w branży IT od czasów wejścia Google na parkiet.