Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Strategiczne informacje wyciekły z MFW… Mniej graczy powalczy o Polkomtel… KIGEiT oczekuje, że PTC wycofa się z żądań odszkodowania… Zatrzymano trzech hakerów z "Anonymous"… Wydawcy książek przeciwko piractwu w sieci… Dobre czasy dla reklamy w internecie… Czego oczekują od informatyków firmy z USA…

COMPUTERWORLD

Ludzie, procesy, narzędzia

Zakup oprogramowania nie powinien być rozpatrywany jedynie w kategoriach kosztów, ale w kategoriach inwestycji mającej przynieść określone korzyści.

Microsoft ostatecznie przegrał proces w sprawie obsługi XML w oprogramowaniu Word 2007

Amerykański sąd najwyższy ostatecznie podtrzymał wcześniejszy wyrok w sprawie naruszenia prawa patentowego przez koncern Microsoft. Decyzja oznacza, że gigant z Redmond musi zapłacić kanadyjskiej firmie i4i odszkodowanie w wysokości ponad 300 mln USD. Zdaniem ekspertów wyrok może jednak otwierać drogę do liberalizacji amerykańskiego prawa patentowego.

Wdrożenie IPv6 na uczelni Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym

Aby w sieci tej bydgoskiej uczelni wyższej można było wdrożyć IPv6, niezbędna była kompleksowa modernizacja infrastruktury.

Polski rynek BPO jest wart prawie 4 mld zł - podaje Instytut Outsourcingu

Według najnowszych badań Instytutu Outsourcingu, wykonanych przez Millward Brown SMG / KRC, polski rynek outsourcingu procesów biznesowych jest wart 3 mld 960 mln zł.

RZECZPOSPOLITA

Mniej graczy powalczy o Polkomtel

Faworyt w rozgrywce Zygmunt Solorz-Żak stracił głównego rywala w walce o operatora sieci Plus.

Wydawcy książek przeciwko piractwu w sieci

Wydawnictwa zbierają siły, by wytoczyć zbiorowy pozew portalowi Chomikuj.pl i wybierają firmę do skanowania Internetu pod kątem należących do nich treści.

Strategiczne informacje wyciekły z MFW

Kluczowe informacje dotyczące operacji Międzynarodowego Funduszu Walutowego znalazły się w rękach hakerów. Na razie nie są znane rozmiary szkód - informuje fundusz.

Zatrzymano trzech hakerów z "Anonymous"

Hiszpańska policja zatrzymała trzech domniemanych hakerów komputerowych, którzy mieli należeć do tzw. "Anonymous", luźno powiązanej ze sobą międzynarodowej grupy aktywistów, która atakowała rządowe i korporacyjne komputery.

GAZETA PRAWNA

Dobre czasy dla reklamy w internecie

Reklama internetowa w Polsce rośnie w galopującym tempie. Według najnowszego badania AdEx za rok 2010, sporządzonego przez IAB Europe, pod względem jej udziału w całym rynku reklamowym zajmujemy już 8. miejsce wśród 25 krajów Starego Kontynentu.

PULS BIZNESU

Czego oczekują od informatyków firmy z USA

Znajomość baz danych, języków z rodziny C i Javy to przepustka do amerykańskiego koncernu.

Założysz biznes, nie wstając z kanapy

Jedno okienko trafi do lamusa. Rusza internetowa platforma do rejestracji firm.

KIGEiT oczekuje, że PTC wycofa się z żądań odszkodowania

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji uważa, iż do porozumienia w sprawie stawek MTR nie doszło z powodu wysuniętego przez PTC żądania zapłaty odszkodowań od operatorów zrzeszonych w Izbie - podała w komunikacie prasowym KIGEiT.

NetWorld

Certyfikat MCTS, CCNA itp. się nie opłaca?

Pracownicy IT, którzy spędzili długie godziny przyswajając wiedzę potrzebną do otrzymania certyfikatów - takich jak MCTS (Microsoft Certified Technology Specialist) czy CCNA (Cisco Certified Network Associate), obserwują spadek premii z tytułu ich posiadania. W tym samym czasie rosną premie specjalistów z niecertyfikowanymi umiejętnościami - takimi jak Tcl, SAS development, VoIP czy zarządzanie wydajnością biznesową. Oto wnioski z ostatniego raportu IT Skills and Certifications Pay Index firmy Foote Partners.

Bezpłatny skaner zabezpieczeń dla IIS, ASP.Net, SQL i serwerów Windows

Microsoft Web Application Configuration Analyzer pozwala sprawdzić zabezpieczenia usług serwerów tak jak robi to na swoich serwerach Microsoft.

Testy zderzeniowe tabletów

Tablet kosztował cię 2000 zł albo więcej, w dodatku bardzo go polubiłeś? Boisz się pomyśleć, co się stanie, jeśli wypadnie ci z ręki? Przeżyje upadek bez szwanku czy będziesz musiał z utęsknieniem czekać na jego powrót z serwisu, a może pieniądze i przyjemność szlag trafił?

InternetStandard

Internet buduje marki wśród młodych Polaków

Młode pokolenie kształtuje swoje opinie oraz kupuje pod wpływem Internetu - wynika z Raportu Digital Young 2011. W porównaniu z dorosłymi rodakami, młodzi Polacy dużo chętniej wyrażają swoje poglądy w sieci, a swój styl bycia wyrażają śledząc marki na serwisach społecznościowych. Co jednak najważniejsze dla marketerów - ponad 84% młodych dostrzega reklamy internetowe, obalając tym samym groźny mit ślepoty banerowej.