Poniedziałkowy Przegląd Prasy

RIM obniża prognozę kwartalną… Znów cyberwłamanie w grach. Ofiarą - japońska Sega… Rewolucja w adresach internetowych… Konta na Facebooku nie trzeba było likwidować… Rozmowy telefoniczne dużo już nie stanieją… Oferty na Dialog: bez Hawe, ale być może z Vectrą… Facebook traci użytkowników w Kanadzie?... W grze o Polkomtel liczy się tylko Zygmunt Solorz i Apax… Spór: czyj jest Facebook? W użyciu wykrywacz kłamstw…

COMPUTERWORLD

Podzielony ciężar wdrożenia

W interesie działu IT leży dobre przygotowanie wdrożenia systemu, gdyż potem przez wiele lat eksploatacji będzie musiał znosić jego skutki.

IBM na 100-lecie istnienia zaprezentował strategię do roku 2015

Z okazji obchodzonych wczoraj setnych urodzin IBM zaprezentował szereg inicjatyw. Zainicjowano Rok Wolontariatu Pracowniczego, wydano książkę, zaplanowano cykl wykładów i Forum Liderów Przyszłości Think!

Pracownicy IT i Telekomunikacji mogą liczyć na najwyższe pensje

Mimo że wskaźnik bezrobocia w Polsce wynosi 12,6% i wciąż jest stosunkowo wysoki, w wielu branżach widoczny jest rynek kandydata. Specjaliści z firm rekrutacyjnych zauważają, że wysoko wykwalifikowanych specjalistów jest coraz mniej na rynku w stosunku do zapotrzebowania, dlatego tych najlepszych pracodawcy kuszą coraz wyższymi zarobkami. Najwyższe zarobki osiągają pracownicy w branży IT i Telekomunikacji, zarówno zajmujący stanowiska techniczne jak i sprzedażowe.

Próbna ewakuacja widzów ERGO ARENY podczas konferencji "Wolność i bezpieczeństwo"

W ramach odbywającej się w Gdańsku VIII Konferencji Computerworld "Wolność i bezpieczeństwo" przeprowadzone zostały ćwiczenia z ewakuacji widzów hali widowiskowej ERGO ARENA. Celem ćwiczeń było sprawdzenie współpracy różnych służb ratowniczych i porządkowych oraz metod reagowania kryzysowego w sytuacji zamachu terrorystycznego.

RZECZPOSPOLITA

Rewolucja w adresach internetowych

Wkrótce każdy wyraz będzie mógł znaleźć się w rozszerzeniu domeny internetowej - zdecydowała międzynarodowa organizacja porządkująca sprawy adresów internetowych.

Konta na Facebooku nie trzeba było likwidować

Zobowiązanie pozwanego do usunięcia konta z portalu społecznościowego na etapie zabezpieczenia roszczeń obciąża go ponad potrzebę.

Świat stulatków

Stulecie istnienia IBM skłoniło mnie do nieco futurystycznych rozważań o tym, które z giełdowych gwiazd technologicznych będą istniały w stulecie powstania i w jakiej będą kondycji.

Facebook traci użytkowników w Kanadzie?

Choć Kanadyjczycy należą do najzagorzalszych użytkowników internetu na świecie, to jednak właśnie w Kanadzie Facebook stracił tylko w maju 1,5 mln użytkowników - podały w ostatnich dniach kanadyjskie media.

GAZETA PRAWNA

Rozmowy telefoniczne dużo już nie stanieją

Najpierw Aster, teraz Polkomtel i Dialog, być może jeszcze Exatel - to operatorzy telekomunikacyjni, którzy lada chwila mogą zmienić właścicieli. Dla klientów oznacza to lepsze oferty, ale lawinowy spadek cen rozmów - już niekoniecznie.

WYBORCZA.BIZ

Spór: czyj jest Facebook? W użyciu wykrywacz kłamstw

Paul Ceglia twierdzi, że zgodnie z kontraktem, jaki zawarł w 2003 r. z Zuckerbergiem, ma prawo do połowy udziałów w Facebooku. - I przeszedł pozytywnie test na wykrywaczu kłamstw - poinformowali jego prawnicy.

Znów cyberwłamanie w grach. Ofiarą - japońska Sega

Znana firma z branży gier wideo - Sega - podała w niedzielę, że z jej serwerów skradziono dane osobowe ponad miliona klientów.

PARKIET

Oferty na Dialog: bez Hawe, ale być może z Vectrą

Prawdopodobnie trzy oferty złożyli w piątek do godziny 15 inwestorzy na zakup akcji stacjonarnego operatora należącego do KGHM. Netia i MNI nie zmieniły zdania, chcą kupić Dialog.

PULS BIZNESU

Komórki się połączą

W grze o Polkomtel liczy się tylko Zygmunt Solorz i Apax, bo mają pomysł na konsolidację rynku.

RIM obniża prognozę kwartalną

Kwartalny zysk Research in Motion, producenta popularnych smartfonów BlackBerry spadł zaś przychody okazały się niższe od oczekiwań, donosi Reuters. Wynik netto obniżył się do 695 mln USD (1,33 USD na akcję) przy przychodach na poziomie 4,9 mld USD. Rok wcześniej wskaźnik EPS wyniósł 1,38 USD, zaś sprzedaż osiągnęła poziom 4,24 mld USD.

NetWorld

Jak oszczędzać energię w centrum danych? Pięć rad prosto od Google

Któż, jeśli nie firma mająca jedne z największych na świecie centra danych, może mieć większą wiedzę o oszczędzaniu energii? Google otworzy niebawem w Finlandii centrum chłodzone wodą morską. Jak jeszcze można oszczędzać energię w centrum danych?

Mobilne przeglądarki ulubionym celem phisherów?

Specyfika mobilnych przeglądarek internetowych sprawia, że ich użytkownicy mogą łatwo stać się ofiarami internetowych przestępców - szczególnie phisherów. Producenci oprogramowania zabezpieczające wydają się dostrzegać ten problem, dlatego też w ostatnim czasie mamy do czynienia z prawdziwym wysypem aplikacji mobilnych chroniących użytkowników przez phishingiem oraz innymi sieciowymi zagrożeniami.