Poniedziałkowy Przegląd Prasy

IBM, HP i P&G dadzą 3000 etatów...ZUS zmienia sposób dostępu do swoich usług... CEIDG - czyli jak założyć firmę przez Internet w 15 krokach... Comarch: Przybywa klientów znad Sekwany... Pełna emocji rozgrywka o Telefonię Dialog... abeoNET: Ochroniarze reputacji online idą na NC... OPTeam: Sieć POS dynamicznie rośnie... IBM ogłasza przełom w produkcji pamięci... Łukasz Wejchert, czyli "Pan minister nie tańczy...

COMPUTERWORLD

ZUS zmienia sposób dostępu do swoich usług

Za fundusze unijne ZUS realizuje kilka projektów IT - tworzy e-usługi dla firm i obywateli, instaluje systemy kolejkowania, buduje własne call center.

CEIDG - czyli jak założyć firmę przez Internet w 15 krokach

Jeszcze przed uruchomieniem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej założyliśmy testową firmę. Pokazujemy jakie dane należy przekazać.

Jak przejęcie Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka zmieni rynek

Przejęcie Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka da potężny impuls rozwojowy i nie lada przewagę konkurencyjną.

EnterpriseDB chce wypełnić lukę po Oracle na platformie Itanium

EnterpriseDB spełniło swoją obietnicę. W czwartek firma ogłosiła dostępność wersji 9.0 Postgres Plus, oprogramowania bazodanowego kompatybilnego z Oracle. Najnowsza wersja wspiera już platformę HP-UX.

Technology Fast 50 ostatni tydzień na zgłoszenie dla innowacyjnych firm

Tylko do 8 lipca można przesłać zgłoszenie do rankingu Technology Fast 50. Firma doradcza Deloitte organizuje 12. edycję programu prezentującego najszybciej rozwijające się firmy innowacyjne w zakresie technologii w Europie Środkowo-Wschodniej.

PARKIET

OPTeam: Sieć POS dynamicznie rośnie

Sieć terminali płatniczych (tzw. POS), którymi zarządza spółka Polskie ePłatności, należąca po połowie do giełdowego OPTeamu i PWPW, liczy już 10 tysięcy urządzeń.

Comarch: Przybywa klientów znad Sekwany

Comarch chce zainwestować około 5 mln euro w rozwój działalności we Francji. - Znaczna część najważniejszych światowych koncernów ma centrale we Francji lub Niemczech. W tych krajach zapadają decyzje dotyczące innych rynków.

abeoNET: Ochroniarze reputacji online idą na NC

Jeszcze w lipcu na NewConnect zadebiutować może firma abeoNET, która zarabia w dość nietypowy sposób - broniąc dobrego imienia firm i osób fizycznych w Internecie.

PULS BIZNESU

IBM, HP i P&G dadzą 3000 etatów

Światowi giganci chcą otwierać centra nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.

Pełna emocji rozgrywka o Telefonię Dialog

Hawe, którym kieruje Jerzy Karney chce wskoczyć do wyścigu i wesprzeć MNI, zarządzane przez Andrzeja Piechockiego. Netia wciąż jeszcze jest w grze.

Łukasz Wejchert, czyli "Pan minister nie tańczy"

Nigdy nie dostał kieszonkowego. Na polu truskawek w Skandynawii poznawał etos pracy, charakter hartował w szkole rodem z powieści o Harrym Potterze. Zamiast kariery w bankowości Łukasz Wejchert wybrał życie on line. Nie żałuje.

NETWORLD

IBM ogłasza przełom w produkcji pamięci

Koncern opracował nową technologię produkcji pamięci PCM, dzięki której w przyszłości możliwe ma być produkowanie pamięci flash o znacznie większej wydajności i żywotności niż w przypadku używanych dziś układów NAND.

Jak wygląda produkcja procesorów?

Od piasku do procesora. Zobaczmy jak powstaje procesor.

Biurowe wojny Microsoftu i Google

Okazuje się jednak, że ludzie cenią Office'a i chcą z niego korzystać również w chmurze" - napisał w firmowym blogu Takeshi Numoto, wiceprezes Microsoftu.