Poniedziałkowy Przegląd Prasy

T-Mobile coraz bardziej znany… Ponad tysiąc firm zarejestrowało się przez internet… UKE uważa, że darmowy internet nie szkodzi rynkowi… Czy Oracle i Microsoft pogrążą platformę Google Android?... Spada sprzedaż elektroniki w Polsce… ZUS rezygnuje z ZETO... Mega afera w e-handlu… Trwa kampania edukacyjna "Uwaga! Fonoholizm"… Toyota dołącza do Fundacji Linuksa...

COMPUTERWORLD

ZUS rezygnuje z ZETOZakłady Elektronicznej Techniki Obliczeniowej od roku 1983 obsługują tzw. stare emerytury. W 2010 r. rozwiązano umowę z pierwszym z nich - ZETO Częstochowa.

http://www.computerworld.pl/artykuly/372679/ZUS.rezygnuje.z.ZETO.html

Czy Oracle i Microsoft pogrążą platformę Google Android?

Coraz bardziej wymierne stają się roszczenia dotyczące technologii wykorzystanych w systemie Google Android. Z nieoficjalnych informacji wynika, że władze koncernu Oracle negocjują wysokość opłat za prawo do wykorzystywania technologii zawartych w systemie Android bezpośrednio z producentami urządzeń korzystających z tej platformy. Podobne opłaty od kilku producentów pobiera już koncern Microsoft. Mówi się o stawkach rzędu kilkunastu dolarów od każdego sprzedanego urządzenia.

Ochrona praw własności intelektualnej - Polska robi postępy

W raporcie 301 na rok 2011 opublikowanym przez Biuro Przedstawiciela USA ds. Handlu Polska została wymieniona wśród krajów czyniących postęp w kierunku ochrony praw własności intelektualnej. Zresztą już w zeszłorocznym dokumencie nasz kraj został wykreślony z pirackiej listy obserwacyjnej.

Toyota dołącza do Fundacji Linuksa

Japoński koncern zamierza angażować się przede wszystkim w działania ukierunkowane na rozwój środowiska Linux pod kątem urządzeń przenośnych i systemów wbudowanych. Toyota zamierza wykorzystywać system Linux m.in. w samochodowych systemach multimedialnych.

RZECZPOSPOLITA

T-Mobile coraz bardziej znany

Zakończyła się wizerunkowa część kampanii reklamowej związanej z przejściem operatora komórkowego Polska Telefonia Cyfrowa z marki Era na T-Mobile.

Spada sprzedaż elektroniki w Polsce

Sprzedaż sprzętu elektronicznego dalej spada. Zapowiada się kolejny słaby rok dla branży.

Mega afera w e-handlu

Sześć osób zarzuca ponad 2 tys. e-sklepów błędy w umowach. Mogą zarobić kilka milionów zł.

GAZETA PRAWNA

Uwaga na aukcje internetowe. Nowe oszustwa "na słupa" i "na fotkę"

Cegła w paczce zamiast zamówionego towaru - sztandarowy kant na portalach aukcyjnych - przechodzi do historii. Oszuści wiedzą, że takie numery są łatwe do udowodnienia, a sprawcę można szybko wyśledzić. Pomysły są dziś bardziej finezyjne, ale równie bolesne dla oszukanych.

UKE: darmowy internet nie szkodzi rynkowi

Po publikacji "DGP" na temat darmowego internetu oferowanego przez samorządy Urząd Regulacji Elektronicznej opublikował stanowisko w tej sprawie. Według niego obsługą socjalnego internetu powinny zająć się operatorzy prywatni.

WYBORCZA.BIZ

Laptop na wierzbie

Ala idzie do szkoły, a w plecaku zamiast książek niesie w prezencie od państwa netbooka - ta nadzieja odpływa nam właśnie sprzed nosa w nieznaną przyszłość po wyborach.

Komórki w rękach dzieci

Trwa ogólnopolska kampania edukacyjna "Uwaga! Fonoholizm". Na stronie www.uwagafonoholizm.pl można pytać psychologów i ekspertów od nowoczesnych form komunikacji oraz przeczytać, jakie są objawy uzależnienia od komórki.

PULS BIZNESU

Pawlak: ponad tysiąc firm zarejestrowanych przez internet

W pierwszym tygodniu funkcjonowania systemu informatycznego, który umożliwia rejestrację firmy przez internet, zarejestrowało się w ten sposób ponad tysiąc przedsiębiorców - poinformował w piątek na konferencji prasowej wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

NetWorld

Microsoft poprawia współpracę grupową w Office Web Apps

W darmowej wersji webowego pakietu aplikacji biurowych Office Web Apps Microsoftu pojawiły się nowe narzędzia do pracy grupowej. Koncern z Redmond sprawił tym samym, że Office Web Apps dorównał pod względem tych funkcji Dokumentom Google'a (do tej pory dostępność rozbudowanych narzędzi pracy grupowej wymieniana był jako główna przewaga Google Docs nad produktem Microsoftu).

Trudne wakacje admina

Gdy firmowa sieć się rozrasta, jej poziom skomplikowania wzrasta z czasem do tego stopnia, że jedynie garstka wtajemniczonych ekspertów jest w stanie szybko zlokalizować i naprawić awarię. W ten sposób administratorzy stają niezbędni dla egzystencji firmy i nierzadko zobligowani do bycia dostępnymi 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Bycie ekspertem nobilituje, daje ogrom satysfakcji, ale w pewnych sytuacjach bywa uciążliwe, a nawet niebezpieczne.