Poniedziałkowy Przegląd Prasy

SOKiK uchylił 100 mln zł kary dla TP SA… Serwis Gruper.pl może zmienić właściciela… Pentagon zapowiada wzmocnienie ochrony przed cyberatakami… HTC naruszyło patenty Apple… 25 firm z asystentem PARP… Tsunami popsuło wyniki Sony Ericssona… Internauta na wakacjach musi zachować czujność… Książki w chmurach…

COMPUTERWORLD

VDI i potrzeby dyskowe

Wdrożenie środowisk wirtualizowanych wiąże się z rozbudową składowania danych w firmie. Niezbędne będą inwestycje, które należy uwzględnić przy planowaniu opłacalności przedsięwzięcia.

72% firm ogranicza pracownikom dostęp do portali społecznościowych

Badanie "Globalne zagrożenia bezpieczeństwa IT" przeprowadzone przez Kaspersky Lab ujawniło, jakie działania pracowników są najczęściej poddawane restrykcjom w miejscu pracy. Za największe źródło zagrożenia uznano portale społecznościowe oraz różne formy współdzielenia plików.

Czy technologie IT naprawdę są innowacyjne?

Premierze tegorocznego wydania raportu COMPUTERWORLD TOP200 towarzyszyła debata oksfordzka na temat innowacji w IT i ich wpływu na funkcjonowanie firm.

RZECZPOSPOLITA

Książki w chmurach

Philippe Colombet o długowieczności e-booków, globalnej bibliotece i o tym, dlaczego świat pokocha e-czytanie.

Pracodawcy szukają specjalistów

Ponad 84 tys. ofert pracy opublikowano w II kwartale na portalu rekrutacyjnym Pracuj.pl. Największy wzrost popytu na specjalistów nastąpił w branży telekomunikacji.

Internauta na wakacjach musi zachować czujność

Korzystając z bezpłatnych punktów dostępu do sieci Wi-Fi, co chętnie robimy w wakacje, musimy liczyć się z utratą cennych dla nas danych, np. numerów kont bankowych.

Internetowa transakcja roku

Serwis Gruper.pl może zmienić właściciela - dowiedziała się "Rz". Chętnych nie brakuje.

GAZETA PRAWNA

25 firm z asystentem PARP

Miesiąc po wprowadzeniu przez PARP usługi osobistego asystenta bilans wygląda skromnie. Skorzystało z niej 25 firm. Oczekiwano, że do końca roku będzie ich tysiąc.

WYBORCZA.BIZ

HTC naruszyło patenty Apple

Tajwański HTC naruszył dwa patenty koncernu Steve'a Jobsa - orzekła w piątek Międzynarodowa Komisja Handlu.

PULS BIZNESU

Pentagon zapowiada wzmocnienie ochrony przed cyberatakami

Zagraniczna służba wywiadowcza wykradła 24 tys. plików komputerowych z bazy danych firmy, zaopatrującej amerykańskie siły zbrojne - poinformował zastępca ministra obrony USA William Lynn.

SOKiK uchylił 100 mln zł kary dla TP SA

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił 100 mln zł kary dla Telekomunikacji Polskiej, którą na spółkę nałożył Urząd Komunikacji Elektronicznej - podał w piątek UKE. Sąd uznał, że Urząd nie miał prawa regulować cen detalicznych internetu w usłudze neostrada tp.

Tsunami popsuło wyniki Sony Ericssona

Sony Ericsson, producent telefonów komórkowych, miał 50 mln EUR straty w II kwartale.

NetWorld

Panda Labs - w II kwartale najwięcej zagrożeń w historii

Jak wynika z raportu PandaLabs II kwartał był jednym z najgorszych w historii pod względem bezpieczeństwa - co minutę powstawały 42 nowe odmiany złośliwych kodów.

Światowy Dzień Bez telefonu Komórkowego

Telefon komórkowy dawno już przestał być urządzeniem służącym tylko do prowadzenia rozmów. Czy potrafimy się bez niego obejść?