Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Google zdobywa patenty IBM… Cyberzłodzieje kradną co roku 60 mld dolarów… TP mocno zyskała na słabym rynku… Google zwiększy szybkość twojej strony o 60 proc… Samsung w zwarciu z Apple’em… PKP i Skarb Państwa zaproszą inwestorów do TK Telekomu… E-hostessy rozruszają sprzedaż w internecie… Internauci z Chomikuj.pl pod ostrzałem wydawców…

COMPUTERWORLD

Polacy z medalami na XXIII Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w Tajlandii

Wszyscy czterej reprezentanci Polski zdobyli medale: dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy.

Optimus to już CD Projekt RED

Decyzja o nowej nazwie spółki jest pierwszym etapem zapowiadanych wcześniej zmian związanych z porządkowaniem struktury grupy.

RZECZPOSPOLITA

Cyberzłodzieje kradną co roku 60 mld dolarów

Kradzież pieniędzy z kont, danych personalnych czy danych z tajnych firmowych serwerów to codzienność.

Samsung w zwarciu z Apple’em

Koreański producent nie rezygnuje z walki o globalny rynek smartfonów. Na iPhone’a odpowiedział modelem Galaxy S II. Jak pokazują wyniki drugiego kwartału, nie bez skutku.

GAZETA PRAWNA

E-hostessy rozruszają sprzedaż w internecie

Wystartowała pierwsza w Polsce kampania online wykorzystująca elementy tradycyjnego marketingu bezpośredniego. E-hostessy promują ofertę serwisu internetowego Uti.pl podobnie jak w marketach czy na targach. Tym razem jednak wyłącznie w sieci.

Internauci z Chomikuj.pl pod ostrzałem wydawców

Coraz więcej firm skarży nie tylko serwis, lecz również internautów, którzy z niego korzystają. Żądają od nich odszkodowań liczonych w tysiącach złotych.

Spółka tygodnia: TP mocno zyskała na słabym rynku

Miniony tydzień na warszawskiej giełdzie przebiegał pod znakiem spadków.

PULS BIZNESU

Google zwiększy szybkość twojej strony o 60 proc.

Google pragnie zwiększyć szybkość Internetu, dlatego wychodzi z ofertą przepisania stron internetowych użytkowników, umożliwiając w ten sposób szybszy proces ładowania witryn.

Masą Facebooka nie podbijesz

100 tysięcy, a może i pół miliona fanów? Nieważne. Badania zachowań polskich użytkowników społecznościówki pokazują, że liczy się jakość.

Google zdobywa patenty IBM

Google, uwikłane w liczne procesy sądowe dotyczące łamania praw do własności intelektualnej, zakupiło kolejny patenty od IBM’a, tym samym wzmocniło portfolio firmy.

PARKIET

PKP i Skarb Państwa zaproszą inwestorów do TK Telekomu

Prywatyzowanej firmie przyjrzą się m.in. giełdowe Hawe i Netia. Sama transakcja do prostych nie będzie jednak należeć.

NetWorld

Nowa metoda ataku na Androida

Użytkownicy smartphone'ów przechowują w nich coraz więcej cennych danych - a to oznacza, że przestępcy będą szukali nowych metod atakowania tych urządzeń. Tym samym zajmują się zresztą specjaliści ds. bezpieczeństwa - jeden z nich ogłosił właśnie, że na przyszłotygodniowej konferencji Black Hat Security w Las Vegas zaprezentuje nowy sposób na atakowanie urządzeń z systemem Android.

IEEE publikuje końcową wersję standardu 802.22

IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) opublikował 27 lipca finalną wersję standardu 802.22, który pozwala świadczyć usługi szerokopasmowego dostępu do internetu z wykorzystaniem nielicencjonowanych i nieużywanych częstotliwości VHF i UHF (54 do 862 MHz) dostępnych między aktywnymi kanałami TV.