Poniedziałkowy Przegląd Prasy

CD Projekt Red liczy na 35,6 mln zł odszkodowania… Wystartował Red Bull Mobile… Internauci z Chomikuj.pl zaskarżani przez wydawców… iPhone 5 gotowy na sieć 4G wg China Mobile… Antypirackie kontrole inspektorów skarbowych… Miasta stawiają na rozwój technoparków… Neutralny T-Mobile…

COMPUTERWORLD

Transformacja przedsiębiorstw po kryzysie

W tym roku widać znaczące ożywienie. Jednak jeszcze rok temu mieliśmy do czynienia z największym kryzysem po transformacji. Był to moment sprawdzenia istniejących strategii, umiejętności szybkiego dostosowania się do zaistniałych zmian na rynku.

iPhone 5 gotowy na sieć 4G wg China Mobile

Nowe spekulacje o kolejnej wersji smartfona Apple tym razem nadchodzą z Chin. Operator China Mobile twierdzi, że iPhone 5 będzie mógł korzystać z jego sieci czwartej generacji TD-LTE, na mocy porozumienia z firmą z Cuppertino.

Antypirackie kontrole inspektorów skarbowych

Od marca tego roku inspektorzy skarbowi mogą, poza swoimi typowymi uprawnieniami, sprawdzać również legalność oprogramowania w przedsiębiorstwach. Według Ministerstwa Finansów na razie żaden przedsiębiorca nie został zgłoszony do prokuratury. Okazuje się, że niektóre firmy na wieść o kontroli same decydują się na usunięcie nielegalnych aplikacji.

RZECZPOSPOLITA

CD Projekt Red liczy na 35,6 mln zł odszkodowania

W poniedziałek na wokandę krakowskiego sądu okręgowego ponownie trafia ciągnąca się od 10 lat sprawa Optimusa (obecnie CD Projekt Red), domagającego się odszkodowania od Skarbu Państwa w wysokości 35,6 mln zł plus odsetki.

GAZETA PRAWNA

Miasta stawiają na rozwój technoparków

Polskim miastom zamarzyły się własne doliny krzemowe. Już w 24 działają specjalne strefy, gdzie ściągane są przedsiębiorstwa z branży nowych technologii.

Internauci z Chomikuj.pl zaskarżani przez wydawców

Coraz więcej firm skarży nie tylko serwis, lecz również internautów, którzy z niego korzystają. Żądają od nich odszkodowań liczonych w tysiącach złotych.

PULS BIZNESU

Wystartował Red Bull Mobile

Nowa marka z telefonami zarówno na kartę, jak i abonament będzie sprzedawana jako oferta Play.

PARKIET

Neutralny T-Mobile

Rebranding Polskiej Telefonii Cyfrowej z Ery na T-Mobile (ruszył na początku czerwca i pochłonął kilkadziesiąt milionów złotych z planowanych 100 mln złotych) nie wstrząsnął na razie ani rynkiem, ani wynikami PTC za II kwartał tego roku.

NetWorld

Planet XGS3-42000R: modularny przełącznik dla centrów danych

Tajwańska firma PLANET poszerzyła ofertę o przełącznik XGS3-42000R, który może obsługiwać centra danych i duże sieci LAN. Urządzenie ma modularną budowę (obudowa o wysokości 6U), zawiera 4 gniazda na moduły. Można w nim zainstalować zapasowy zasilacz.

Black Hat: routery z OSPF podatne na atak

Jeden z uczestników odbywającej się w Las Vegas konferencji hakerskiej Black Hat zaprezentował lukę w popularnym protokole routingu Open Shortest Path First (OSPF). Błąd umożliwia przechwytywanie danych przesyłanych w firmowej sieci, fałszowanie topografii sieciowej, a także paraliżowanie pracy sieci.