Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Wirtualna Polska szykuje trzy inwestycje… Producent BlackBerry podwoi wartość… TVP podpisała umowę z Iplex.pl - filmy i seriale będą dostępne w sieci… TP SA dała zarobić ponad 4 proc… Koniec sporu spółki Midasa z PTC o roaming krajowy… Aero2 musi pokazać UKE, jak dostarcza bezpłatny internet… Asseco Business Solutions rozważa rozwój przez akwizycje… Operatorzy liczą na uczniów i studentów… Komputerowe gry z Polski w cenie…

COMPUTERWORLD

Plan Informatyzacji Państwa na lata 2011-2015 - informatyzacja administracji

Celem tego elementu nowego Planu ma być zwiększenie sprawności i efektywności funkcjonowania administracji publicznej dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi teleinformatyki. Podzielono go na siedem części.

Plan Informatyzacji Państwa na lata 2011-2015 - e-Administracja

Jednym z trzech jego celów jest usprawnienie świadczenia usług elektronicznych "odpowiadających potrzebom obywateli i biznesu". Ma też zwiększyć sprawności i efektywności funkcjonowania administracji publicznej dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi IT oraz stworzyć warunki dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

HP będzie podążać śladami IBM i skoncentruje się na rozwiązaniach korporacyjnych

Władze koncernu HP zapowiadają zamiar wydzielenia działalności w segmencie komputerów klasy PC. Według ekspertów stoi za tym m.in. rosnąca popularność tabletów. Zdaniem wielu osób HP podąża ścieżką wyznaczoną wcześniej przez koncern IBM.

Czy zakup Autonomy pomoże w realizacji planów HP?

Równolegle z planami dotyczącymi ograniczenia działalności HP w segmencie komputerów osobistych ogłoszono podpisanie umowy o przejęciu brytyjskiej firmy Autonomy. Warta ponad 10 mld USD transakcja ma pozwolić na wzmocnienie oferty oprogramowania biznesowego HP.

RZECZPOSPOLITA

Operatorzy liczą na uczniów i studentów

Za sprawą Cyfrowego Polsatu batalia rozegra się między sieciami komórkowymi promującymi flagowy produkt - mobilny dostęp do Internetu.

Komputerowe gry z Polski w cenie

Polscy producenci gier komputerowych pokazali w niemieckiej Kolonii, że ich tytuły mogą śmiało konkurować z zagranicznymi hitami.

GAZETA PRAWNA

TVP podpisała umowę z Iplex.pl. Filmy i seriale będą dostępne w sieci

Publiczna telewizja nie jest już najsłabiej obecnym nadawcą w internecie. Dzięki umowie podpisanej z internetowym serwisem Iplex.pl udostępni w sieci swoje najbardziej znane seriale i filmy.

TP SA dała zarobić ponad 4 proc.

W jednym z najgorszych tygodni w historii warszawskiego parkietu były spółki, które dały zarobić.

WYBORCZA.BIZ

iPad Putina

Władimir Putin w ubiegłym tygodniu dostał, o czym oficjalna propaganda tryumfalnie powiadomiła naród, "rosyjski tani iPad dla uczniów". Blogerzy i dziennikarze uważnie przyjrzeli się "nowince" i doszli do wniosku - nie rosyjski, nie tani i w ogóle nie iPad.

Polskie aplikacje mobilne - czym konkurujemy ze światem

Kupno bilety autobusowego, porównanie cen książki, sprawdzenie repertuaru kinowego lub ostatnich doniesień z giełdy. Wszystko to możemy zrobić za pomocą telefonu. Przed polskimi firmami otwiera się dziewiczy ląd aplikacji mobilnych, ale czy będą potrafiły się w nim odnaleźć? Zobacz co już stworzyły polskie firmy.

UKE: Niech Aero2 pokaże, jak świadczy darmowy internet

W połowie przyszłego tygodnia spółka Aero2 musi pokazać prezesowi UKE, jak dostarcza Polakom bezpłatny internet.

PARKIET

Asseco Business Solutions: Możliwe przejęcia, ale podmioty z branży na razie cenią się wysoko

Asseco Business Solutions rozważa rozwój przez akwizycje. Romuald Rutkowski, prezes firmy dostarczającej rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw (klasy ERP), przyznaje, że prowadzone są rozmowy w sprawie przejęć innych podmiotów i konsolidacji branży na naszym rynku.

http://

Za "niebyłe" uznano wypowiedzenie umowy o roamingu krajowym złożone w Polskiej Telefonii Cyfrowej przez CenterNet w grudniu. Firmy będą dalej współpracować: na zasadach korzystniejszych dla małego gracza z grupy Solorza-Żaka.

PULS BIZNESU

Producent BlackBerry podwoi wartość?

Research In Motion może stać się mimowolnym zwycięzcą największej od blisko dekady zawieruchy na rynku urządzeń mobilnych. Po tym jak Google przejęło Motorolę, wartość koncernu RIM wycenionego na 13,5 mld USD mogła się podwoić.

Wirtualna Polska szykuje trzy inwestycje

Dwa już istniejące przedsięwzięcia i jedno będące w fazie pomysłu są obiektem zainteresowania portalu Grupy TP.

NetWorld

Technologie IT, które przetrwały do dziś

Choć o wielu technologiach już mało kto pamięta, jest także wiele takich, które powstały kilkadziesiąt lat temu i cały czas mają się świetnie.

IBM opracował eksperymentalne układy scalone odwzorowujące pracę ludzkiego mózgu

IBM opracował prototypowe układy scalone, które funkcjonują podobnie jak ludzki mózg. Dharmendra Modha, szef zespołu naukowców twierdzi, że pozwoli to w przyszłości budować inteligentne komputery, które będą zbierać dane, analizować je i podejmować decyzje w taki sam sposób, jak robi to człowiek.

McAfee sprzedaje ochronę iOS, którą on już ma

Firma udostępniła w App Store oprogramowanie zabezpieczające urządzenia mobilne. WaveSecure ma zapewniać zdalne wyczyszczenie z danych lub zablokowanie iPhone czy iPad z portalu internetowego, jak również możliwość utworzenia, na serwerach firmy, kopii kontaktów, zdjęć i wideo - na wypadek zgubienia, zniszczenia lub kradzieży urządzenia mobilnego.