Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Producent BlackBerry uruchamia serwis muzyczny… Jobs zostawił 28 mld USD… Filmaster zapuka z ofertą do Google’a… Na wypłaty e-dotacji zabrakło pieniędzy… Shockwave Flash najpopularniejszym pluginem wśród polskich internautów… Google, Microsoft i IBM najbardziej pożądanymi pracodawcami w polskiej branży IT… EO Networks najpierw zadebiutuje na NC a potem na GPW… Acreo ze stajni IQ Partners debiutuje w poniedziałek… Firmy nie biorą dotacji na IT…

COMPUTERWORLD

Podsłuchowisko

Policje i tajne służby wszystkich państw od wieków wykorzystują podsłuchy, konfidentów oraz gromadzą informacje o ludziach, by zapewnić bezpieczeństwo państwa i spokój obywateli.

Google, Microsoft i IBM najbardziej pożądanymi pracodawcami w polskiej branży IT

Z analiz firmy rekrutacyjnej Antal International wynika, że polscy menedżerowie za najbardziej atrakcyjnych pracodawców z branży teleinformatycznej uznają oddziały koncernów Google, Microsoft i IBM. Cenione są m.in. prestiż, skala działalności firmy, a także kultura organizacyjna. Jednak według autorów pracodawcy będą musieli coraz częściej konkurować o najlepszych specjalistów.

Czy polski tablet wygra konkurencję z iPadem?

Należąca do grupy MNI firma Lark Europe wprowadza na polski rynek nowe urządzenia mobilne bazujące na systemie operacyjnym Android. Jednym z nich będzie tablet wyposażony w tuner telewizji cyfrowej DVB-T. Plany kierownictwa spółki zakładają sprzedaż na poziomie przynajmniej 40 tys. urządzeń.

RZECZPOSPOLITA

Na wypłaty e-dotacji zabrakło pieniędzy

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości nie wypłaca przedsiębiorcom unijnych grantów na projekty internetowe, bo zabrakło pieniędzy.

Producent BlackBerry uruchamia serwis muzyczny

Firma RIM będzie udostępniać klientom muzykę z informatycznej chmury.

Firmy nie biorą dotacji na IT

Fundusze UE: W sześciu konkursach o dotacje na integrację systemów informatycznych nie wykorzystano budżetów.

PARKIET

Acreo ze stajni IQ Partners debiutuje w poniedziałek

W poniedziałek 29 sierpnia na NewConnect zadebiutują akcje informatycznej spółki Acreo.

EO Networks najpierw zadebiutuje na NC a potem na GPW

We wrześniu na NewConnect zadebiutują akcje firmy EO Networks, która zajmuje się produkcją oprogramowania na zamówienie dla sektorów finansowego, telekomunikacyjnego i mediów.

PULS BIZNESU

Filmaster zapuka z ofertą do Google’a

Polski serwis internetowy polecający filmy szturmuje amerykański i brytyjski rynek. Wspiera go niemiecki inwestor.

Jobs zostawił 28 mld USD

Steve Jobs, prezes Apple, który ustąpił ze stanowiska w zeszłym tygodniu, wydawał na przejęcia znacznie mniej niż konkurencja. Następca ma więc sporo gotówki.

NetWorld

Tablice rejestracyjne pasjonatów IT

Prezentujemy zdjęcia tablic rejestracyjnych, które niewątpliwie należą do kierowców związanych z IT.

Ukryte aktualizacje Google - jak im się to udaje?

Aktualizacje zabezpieczeń aplikacji firmy Google są instalowane na bieżąco, podczas gdy łaty oprogramowania innych producentów zwykle są po prostu ignorowane bądź odrzucane. Jak Google to robi?

InternetStandard

Ideacto zbadało kilka platform sklepowych

Agencja interaktywna Ideacto przeprowadziła badania użyteczności trzech nowych masek sklepów internetowych oferowanych przez Home.pl, IAI-Shop.com i Sote.pl. Celem badania było wykrycie problemów i błędów związanych z użytecznością poszczególnych masek sklepów.

Shockwave Flash najpopularniejszym pluginem wśród polskich internautów

Liderem wśród dodatków do przeglądarek, które zainstalowali internauci jest wtyczka Shockwave Flash - wynika z raportu "Analiza popularności wtyczek. Zestawienia, rankingi dla różnych przeglądarek i systemów operacyjnych". Dużą popularnością wśród użytkowników przeglądarek cieszą się również dodatki tj. Default Plugin i Java Plug-in.