Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Google zainteresowany produkcją telefonów… PARP rusza z wielką promocją innowacyjności… Coraz więcej Polaków wybiera oglądanie internetowych serwisów… Facebook bezpieczniejszy… 900 mln zł z Unii dla dużych firm… Doom zdemoluje Niemcy… Pomysły polskich uczonych mają minimalne szanse na szerokie zastosowanie…

COMPUTERWORLD

Jak zmigrować do IPv6

Coraz więcej firm staje przed koniecznością wdrożenia IPv6. Przedstawiamy przykłady działań niezbędnych do migracji z protokołu IPv4 w firmie korzystającej z infrastrukturą Microsoftu oraz związane z tym wyzwania.

Jak powinny wyglądać elektroniczne podręczniki dla ucznia

Wprowadzenie obowiązku opracowywania przez wydawców podręcznika w formie elektronicznej zakłada propozycja MEN.

Rozwiązania ERP firmy Infor wzmocnią ofertę Salesforce

Firma Infor Global Solutions zajmie się tworzeniem wyspecjalizowanych aplikacji wspierających zarządzanie dla platformy Salesforce. W ramach zawartego porozumienia firma Salesforce stanie się też udziałowcem koncernu Infor Global Solutions. Wartości inwestycji nie ujawniono.

RZECZPOSPOLITA

Rola tabletów w mediach

Czy nowoczesne mobilne urządzenia zastąpią gazety - to temat kolejnej debaty na forum w Krynicy.

Mazurkiewicz: Seriale już tylko z sieci?

Coraz więcej Polaków wybiera oglądanie internetowych serwisów. Odbywa się to kosztem tradycyjnej telewizji naziemnej.

Facebook bezpieczniejszy

Wygląda na to, że po wyraźnym sukcesie Google+, Facebook chce zapewnić swoim użytkownikom większą kontrolę nad ustawieniami prywatności.

PARP rusza z wielką promocją innowacyjności

Tylko co piąta firma w Polsce wprowadza jakieś innowacje. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości chce to zmienić.

GAZETA PRAWNA

900 mln zł z Unii dla dużych firm

Duże przedsiębiorstwa miały już nie otrzymywać unijnych dotacji. Jednak resort gospodarki przygotował dla nich niespodziankę. Jak dowiedział się "DGP", za kilka tygodni ruszy konkurs, w którym do wzięcia będzie aż 900 mln zł z UE.

Dlaczego wynalazki polskich uczonych mają minimalne szanse na szersze zastosowanie

Pomysły polskich uczonych mają minimalne szanse na szerokie zastosowanie. Powód? Brak promocji nauki. Biznes na świecie po prostu nie ma pojęcia o jej osiągnięciach.

PULS BIZNESU

Doom zdemoluje Niemcy

Doom, kultowa "zabijanka" na PC, po blisko 17 letniej banicji, zostaje dozwolona na niemieckim rynku komputerowym.

Google zainteresowany produkcją telefonów

Eric Schmidt, prezes Google, oświadczył, że transakcja z Motorolą, jest czymś więcej niż tylko przejęciem patentów producenta urządzeń mobilny, dając tym samym do zrozumienia, że gigant internetowy jest zainteresowany produkcją telefonów.

NetWorld

IDC: duże wzrosty sprzedaży pamięci masowych

Przychody na światowym rynku storage w II kwartale 2011 wzrosły o ponad 10% (rok do roku). Pojemność dostarczonych pamięci masowych wzrosła w tym czasie o 46,7%.

Naukowcy walczą z atakami typu Man-in-the Middle

Grupa badaczy z Massachusetts Institute of Technology (MIT) opracowała protokół pozwalający wykryć i zablokować próby przeprowadzenia groźnych ataków typu Man-in-the-Middle. Dzięki ich pracy bezpieczeństwo komunikacji bezprzewodowej między dwoma urządzeniami może znacząco wzrosnąć.

10 najciekawszych ataków zaprezentowanych na Black Hat i Defcon

O ile możliwość włamania do komputerów specjalnie nas nie zaskakuje o tyle kradzież samochodu za pomocą wiadomości SMS czy wpływanie na działanie pompy insulinowej jest już sensacją. Prezentujemy 10 najciekawszych ataków z konferencji Black Hat i Defcon.

SecurityBlog

Komisja nadzwyczajna do spraw pogrzebania podpisu elektronicznego

Wszystko wskazuje na to, że specyficzne fatum ciążące nad próbami nowelizacji ustawy o podpisie elektronicznym nadal ma się dobrze. Problemy zaczęły się wiosną gdy projekt ustawy stworzonej przez Ministerstwo Gospodarki trafił do Sejmu, a ten skierował ją do Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii pod przewodnictwem posłów Jana Kaźmierczaka i Zbigniewa Kozaka. W tej komisji zaczęły się dziać dziwne rzeczy.