Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Twitter ma już 100 mln użytkowników… Sprzedaż TK Telekom na początku 2012 roku… Producenci gier szykują kolejne hity… Hakerzy włamali się na twitterowe konto NBC… Cała Polska będzie online za cztery lata… Czy tablet połączy prasę z telewizją… Google zużywa tyle prądu, co całe miasta… Emocjonalnie inteligentne telefony…

COMPUTERWORLD

Czy cloud computing było reakcją na ataki z 11 września?

Jak przekonują amerykańscy CIO, atak terrorystyczny na Stany Zjednoczone dokonany 10 lat temu przez Al-Kaidę, doprowadził do zwiększenia wagi przykładanej do zapewnienia ciągłości działania infrastruktury IT, a także przechowywania danych w chmurze obliczeniowej.

Forum Ekonomiczne w Krynicy: od społeczeństwa informacyjnego do społeczeństwa cyfrowego

Po latach dyskusji o miejscu teleinformatyki w państwie i gospodarce, lada moment osiągniemy masę krytyczną, która przekształci nasze społeczeństwo w cyfrowe - twierdzi minister Michał Boni.

Intel zainwestuje 24 mln USD w firmy produkujące oprogramowanie

Środki zostaną przekazane siedmiu spółkom wyspecjalizowanych m.in. w rozwiązaniach dla modelu cloud, systemach analitycznych oraz aplikacjach wspierających zarządzanie. Obszary działalności poszczególnych spółek mają mieć zasadnicze znaczenie dla realizacji długofalowej strategii rynkowej koncernu Intel.

RZECZPOSPOLITA

Producenci gier szykują kolejne hity

City Interactive rozpoczyna prace nad nową grą. Będzie to największy projekt w historii spółki.

Czy tablet połączy prasę z telewizją

Google i Facebook udowodniły już, jak potężną bronią w walce o przychody reklamowe są aplikacje. Tą drogą chce iść właściciel Cyfrowego Polsatu.

Google zużywa tyle prądu, co całe miasta

Internetowy gigant Google ujawnił informację, która była dotąd pilnie strzeżoną tajemnicą: zużycie energii elektrycznej w jego ogromnych centrach obliczeniowych wyniosło w zeszłym roku 2,26 mld kilowatogodzin. Tyle prądu zużywa niejedno duże miasto.

Emocjonalnie inteligentne telefony

Następna generacja telefonów prawdopodobnie będzie mogła wziąć nas za rękę, oddechem omiecie nasz kark, a nawet złoży pocałunek na naszym policzku.

GAZETA PRAWNA

Sprzedaż TK Telekom na początku 2012 roku

Rusza prywatyzacja należącego do PKP i Skarbu Państwa operatora telekomunikacyjnego TK Telekom.

WYBORCZA.BIZ

Witaj e-szkoło? Nie tak szybko

Rozdanie uczniom laptopów to budowanie piętra bez fundamentu i parteru. Polskie szkoły i polscy nauczyciele nie są przygotowani do takiej rewolucji.

PULS BIZNESU

Cała Polska będzie online za cztery lata

Tylko 17 proc. Polaków ma dostęp do szybkiego internetu. W 2015 będą mieli wszyscy. Rząd podał rękę prywatnym firmom i przyspiesza zamalowywanie białych plam.

Hakerzy włamali się na twitterowe konto NBC

Hakerzy na krótko przejęli kontrolę nad kontem amerykańskiej telewizji NBC News na Twitterze i wysłali stamtąd fałszywą informację o zamachu z użyciem samolotu na miejsce, gdzie 10 lat temu runęły wieże World Trade Center w Nowym Jorku.

Twitter ma już 100 mln użytkowników

Serwis społecznościowy Twitter poinformował w piątek, że ma już 100 mln użytkowników. Portal umożliwia wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych (tweetów) i jest coraz częściej wykorzystywany przez przedstawicieli władz oraz słynne osobistości.

NetWorld

Windows Phone 'Mango' zasmakuje biznesowi?

Jeszcze w tym miesiącu na rynek mogą trafić pierwsze smartfony wyposażone w najnowszą wersję Windows Phone - wydanie 7.5, znane pod roboczą nazwą Mango. Steve Ballmer zapewnia, że pojawi się w nim nawet 500 nowych narzędzi i funkcji. Ale czy to wystarczy, by telefony z WP 7.5 stały się wreszcie odpowiednim narzędziem dla użytkowników biznesowych?

IPv6: możliwe scenariusze ataku

Eksperci od spraw bezpieczeństwa sygnalizują wzrost liczby ataków wykorzystujących znane luki w protokole IPv6.

InternetStandard

Dziś Matura 2012 - ucz się do matury z matematyki... na Facebooku

Na Facebooku Polacy uruchomili aplikację Dziś Matura 2012, która umożliwia przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki. Darmowa aplikacja zawiera w sobie ponad 370 zadań matematycznych.