Poniedziałkowy Przegląd Prasy

UPC przejęło Astera za 2,4 mld zł… MSP mają grupę zakupową… 3 miliardy złotych strat przez cyberprzestępstwa… Kiedy powstanie polska Dolina Krzemowa?... Google mocniej wejdzie w reklamę mobilną… ABC Data odżyła po wakacjach… Ile gospodarka traci na Angry Birds?...

COMPUTERWORLD

Pięć pytań do dostawcy SaaS

Ryzyko związane z korzystaniem z usług SaaS wydaje się tym większe, im większe zyski oferuje model. Należy zatem usługodawcy zadać zestaw ważnych pytań i oczekiwać sensownych odpowiedzi.

IDF 2011: ekstremalne technologie komputerowe i wielordzeniowość na masowym rynku

Justin Rattner, główny dyrektor ds. technologii w firmie Intel, ogłosił podczas konferencji Intel Developer Forum, że rozwój techniki komputerowej ulega przyspieszeniu.

Pechowa ustawa o e-podpisie - polemika

W Computerworld nr 23/2011 ukazał się artykuł Pawła Krawczyka dotyczący finału prac w Sejmie nad nową ustawą o podpisach elektronicznych. Oto odpowiedź na ten tekst Wiesława Paluszyńskiego, który jest w tym materiale cytowany.

RZECZPOSPOLITA

3 miliardy złotych strat przez cyberprzestępstwa

Aż 76 proc. Polaków miało już kontakt z oszustwami w sieci. Okupili to ogromnymi stratami.

UPC przejęło Astera za 2,4 mld zł. UOKiK postawił warunki

Została sfinalizowana wielka fuzja dwóch polskich sieci kablowych. Mająca ponad 1 mln klientów UPC przejęła Aster. Razem obsługują ok. 1,4 mln osób.

Kiedy powstanie polska Dolina Krzemowa?

Innowacyjni przedsiębiorcy nie liczą na to, że państwo będzie ich wyręczało w walce o konkurencyjność. Wystarczy, że nie będzie im mnożyć trudności.

GAZETA PRAWNA

Google mocniej wejdzie w reklamę mobilną

20 MLN ZŁ wydadzą w tym roku firmy na mobilną reklamę. Polski rynek rośnie tak szybko, że Amerykanie postanowili na poważnie włączyć się do gry o te pieniądze. Zmierzą się z portalami, sieciami reklamowymi, a nawet operatorami telefonii komórkowej.

PARKIET

ABC Data odżyła po wakacjach

Giełdowy dystrybutor sprzętu komputerowego podtrzymuje prognozy finansowe na bieżący rok.

PULS BIZNESU

Ile gospodarka traci na Angry Birds?

Znacie Angry Birds? Szalenie prostą grę na smartfony, która bije na świecie rekordy popularności? Magazyn "The Atlantic" postanowił sprawdzić, ile na tej grze traci amerykańska gospodarka.

MSP mają grupę zakupową

Nosili się z tym pomysłem od momentu założenia Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Ale w końcu jest. We wtorek rusza platforma zakupów grupowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

NetWorld

Windows 8 Metro: Jak wygląda?

Zapraszamy na krótką wycieczkę po interfejsie graficznym najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu.

Raport Symanteca ujawnia rozmiary cyberprzestępczości w Polsce

Symantec w badaniu "Norton Cybercrime Report" po raz pierwszy podaje wysokość strat spowodowanych cyberprzestępczością w Polsce, które wynoszą 2,9 mld zł rocznie. Raport "Norton Cybercrime Report" (NCR) to globalne badanie wpływu cyberprzestępczości na użytkowników online, przeprowadzone w 24 krajach, w tym po raz pierwszy w Polsce.

InternetStandard

iPhone 5 - premiera już w październiku

iPhone 5 - w sieci pojawiły się nieoficjalne informacje, wskazujące na to, że premiera najnowszej wersji gadżetu Apple - ma się odbyć odbyć w październiku. Ale którego dnia?

E-czytniki i tablety - dobre wyniki sprzedaży, jeszcze lepsze prognozy na 2011 rok

W drugim kwartale 2011 roku na całym świecie sprzedano aż 13,6 miliona tabletów. To oznacza wzrost aż o 88,9 proc. więcej w porównaniu z pierwszym kwartałem tego roku oraz wzrost o 303,8 proc. w ujęciu rocznym.

Security Blog

ŻADNA poprawka nie dotyczyła podpisu osobistego

Redakcja CW otrzymała wczoraj sprostowanie Wiesława Paluszyńskiego do mojego wcześniejszego artykułu na blogu i poprosiła o ustosunkowanie się do niego. Zamiast tego zaproponowałem publikację sprostowania w całości na stronie CW i ustosunkuję się tutaj.