Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Groupon - korekta w księgach, przychody o połowę niższe… Stacjonarne rozmowy wciąż są u nas zbyt drogie… Telefon komórkowy zamiast karty bankowej. Będzie rewolucja?... YouTube w nowym, 3D formacie… Wideo zgarnia w sieci miliardy… CD Projekt Red liczy na gry i filmy… Facebook szkodzi - Facebook pomaga…

COMPUTERWORLD

Nowa wizja bezpieczeństwa

Hewlett-Packard opracował strategię rozwoju usług i produktów, adresując zagadnienia, które wiążą się nie tylko ze sprzętem i oprogramowaniem.

Leo Apotheker zwolniony ze stanowiska prezesa HP

Jego miejsce zajęła, Meg Whitman, zasiadająca od 8 miesięcy w Radzie Nadzorczej HP, wcześniej kierująca serwisem eBay. Jednocześnie trzecia, najbogatsza mieszkanka Kalifornii.

Trybunał o używaniu znaku towarowego jako słowa kluczowego w wyszukiwarkach

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wydanym właśnie wyroku uściślił zakres ochrony znaków towarowych w UE. Wskazał m.in., że właściciel znaku towarowego może zakazać konkurentowi używania jego znaku towarowego jako słowa kluczowego w ramach internetowej usługi odsyłania. Wyrok Trybunału może ułatwić dochodzenie ochrony znaku towarowego użytego jako słowo kluczowe w wyszukiwarkach.

RZECZPOSPOLITA

CD Projekt Red liczy na gry i filmy

Spółka zapowiada w tym roku 30 - 40 proc. wzrostu przychodów z dystrybucji.

Wideo zgarnia w sieci miliardy

W USA Hulu szybciej niż sądził zdobył 1 milion płatnych subskrybentów, a Netflix ma ich już ok. 20 mln. Serwisy walczą o lukratywne kontrakty, które pozwolą im pokazywać nowe filmy i seriale.

Znikanie na żądanie

Firmom i osobom prywatnym zależy, by na pierwszych miejscach wyszukiwarki Google pojawiały się same korzystne informacje o nich. Taką usługę można już zamówić.

GAZETA PRAWNA

Telefon komórkowy zamiast karty bankowej. Będzie rewolucja?

Najwięksi operatorzy telekomunikacyjni ostro wchodzą na rynek usług finansowych. Ich wielka ofensywa technologiczna może doprowadzić do zmian układu sił na rynku płatności bezgotówkowych.

Stacjonarne rozmowy wciąż są u nas zbyt drogie

Mimo że dostęp do internetu tanieje, Polska zajmuje 51. miejsce w rankingu cen dostępu do usług telekomunikacyjnych przygotowany przez Międzynarodową Unię Telekomunikacyjną. O naszym odległym miejscu decyduje głównie wysoka cena rozmów z telefonów stacjonarnych.

WYBORCZA.BIZ

Groupon: Korekta w księgach, przychody o połowę niższe

Po sporze z amerykańską komisją papierów wartościowych (SEC) jedna z gwiazd internetu skoryguje swoje księgi. Zamiast 713,4 mln dol. przychodów będzie... o połowę mniej.

PULS BIZNESU

Facebook szkodzi - Facebook pomaga

Eksperci przekonują, że PR w mediach społecznościowych powinien się koncertować na jakości, a nie na ilości.

YouTube w nowym, 3D formacie

YouTube, internetowa platforma wideo, po dodaniu szeregu urządzeń pozwalających edytować treść nagrań, umożliwi użytkownikom odbiór przekazu w formacie 3D.

NetWorld

Open source w centrum danych i w chmurze

Przyjrzyjmy się najciekawszym projektom open source dla chmur i centrów danych.

NoSQL wypiera staroświeckie bazy danych

Relacyjne bazy danych zapewne nie znikną - w każdym razie nie w najbliższym czasie - ale najlepsze dni raczej już mają za sobą.

InternetStandard

Polacy otwarci na głosowanie przez Internet

W Polsce na uczestnictwo w wyborach za pośrednictwem Internetu zdecydowałoby się 33 proc. uprawnionych do głosowania. Takie wyniki uzyskano w przeprowadzonym w sierpniu tego roku badaniu, którego celem było poznanie zachowań i preferencji wyborczych wśród użytkowników internetu. Najchętniej w ten sposób głosowałyby osoby w wieku 15-24 lata - odsetek chcących zagłosować przez Internet w tej grupie wyniósł aż 53 procent.

Internet Standard prezentuje raport "Internet 2K11"

To druga edycja rankingu polskich firm internetowych powstałego na podstawie ich wyników finansowych oraz wyników oglądalności. W tym roku bliżej przyjrzeliśmy się zakupom grupowym. W roku 2010 serwisy tego typu powstawały jak grzyby po deszczu. Prezentujemy szacunkowe wyniki finansowe czołówki serwisów zakupów grupowych. Publikujemy rozmowy z szefami Groupon.pl, Gruper.pl i OKazik.pl. Przyglądamy się także mobilnemu Internetowi i m-marketingowi.