Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Wirtualna czeka na Onet… T-Mobile, czyli 14 mln klientów… Alibaba zainteresowany kupnem Yahoo!... W telekomach zarabia się coraz lepiej… Pół miliarda z Agencji Rozwoju Przemysłu na innowacje… W Indiach dzienny limit 100 SMS-ów na jeden telefon… Dystrybutorzy IT ruszą ze skupem… Organizacja "Europe vs Facebook" stara się utrudnić działanie Facebooka…

COMPUTERWORLD

Poprawna umowa na IT

Rodzajów umów w branży IT jest wiele - od rozmaitych umów wdrożeniowych, w szczególności umów o dzieło, umów licencyjnych, po depozyt kodu źródłowego. Najpowszechniejszą jest jednak typowa umowa o świadczenie usług, jako najbardziej uniwersalna i będąca podstawą dla większości projektów IT.

Oracle coraz większy, kogo teraz przejmie?

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się największa konferencja koncernu Oracle. Czy amerykański gigant w tym roku zaskoczy klientów i konkurentów nową linią oprogramowania, czy sprzętu? A może szykuje się kolejna rekordowa fuzja?

Nokia zwalnia pracowników w Rumunii, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych

Prowadzona restrukturyzacja zakłada m.in. zamknięcie zakładu produkcyjnego w Rumunii oraz konsolidację oddziałów w Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych. Zwolnienia mają dotyczyć ok. 3,5 tys. pracowników.

Rynek systemów EAM na wznoszącej

Zdaniem analityków firmy ARC Advisory Group w 2015 roku wartość światowego rynku systemów klasy EAM sięgnie 2,5 mld USD. W czołówce zestawienia największych dostawców oprogramowania wspierającego zarządzanie aktywami uplasowała się m.in. firma IFS.

RZECZPOSPOLITA

T-Mobile, czyli 14 mln klientów

Polska Telefonia Cyfrowa na razie nie planuje przejęć, ale w przyszłości nie wyklucza wejścia kapitałowego do operatorów telewizji kablowej.

Alibaba zainteresowany kupnem Yahoo!

Prezes chińskiego portalu internetowego poinformował, że jest zainteresowany przejęciem amerykańskiego serwisu Yahoo!

W telekomach zarabia się coraz lepiej

Telekomunikacja jest jedną z branż najlepiej wynagradzających menedżerów wysokiego szczebla.

GAZETA PRAWNA

Pół miliarda z Agencji Rozwoju Przemysłu na innowacje

Agencja Rozwoju Przemysłu zmienia strategię. Zamiast restrukturyzować upadające przedsiębiorstwa, teraz będzie wspomagać innowacyjne projekty. ARP stawia na grafen, technologie kosmiczne i części do jachtów.

PARKIET

ABC Data, Action: Dystrybutorzy ruszą ze skupem

Action, zgodnie z decyzjami piątkowego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, może wydać do 30 mln zł na skup własnych akcji. Za tę kwotę, w ciągu pięciu lat, może zebrać 3,28 mln papierów stanowiących 20 proc. kapitału zakładowego.

PULS BIZNESU

Audyt w Facebooku

Grupa austriackich studentów tworzących organizację "Europe vs Facebook" stara się utrudnić działanie Facebooka w Europie.

W Indiach dzienny limit 100 SMS-ów na jeden telefon

Indyjski Urząd Nadzoru Telekomunikacji (TRAI) wprowadził dzienny limit 100 SMS-ów wysłanych z jednego telefonu komórkowego - poinformował we wtorek serwis BBC. Władze chcą w ten sposób walczyć z plagą wiadomości reklamowych.

Wirtualna czeka na Onet

TP czeka z decyzją dotyczącą losów wp.pl do zakończenia sprzedaży Grupy TVN.

NetWorld

Windows 8 Server - pierwsze spojrzenie

Zobaczmy jak zarządza się najnowszym produktem serwerowym firmy Microsoft.

Niebezpieczny profil. Zagrożenia w sieciach społecznościowych

W dobrym tonie i w modzie jest dziś mieć "interesujący profil" w serwisie społecznościowym. Nowy kontakt na Facebooku czy krótka notka o aktualnym wydarzeniu na Twitterze to coś, czym żyje coraz większa grupa internautów. Warto jednak pamiętać, że informacje o nas, które udostępniamy w społecznościach, stają się powoli cenniejsze dla hakerów niż numery naszych kart kredytowych.

Pamięci LPDDR3 przyspieszą urządzenia mobilne?

Na rynek trafi wkrótce nowy typ pamięci operacyjnej, stworzony z myślą o urządzeniach przenośnych. Analitycy twierdzą, że układy LPDDR3 (low-power DDR3, czyli pamięć DDR3 o niskim zużyciu energii) sprawi, że smartfony i tablety staną się bardziej wydajne i będą dłużej pracować na baterii.

InternetStandard

Redakcja InternetStandard prezentuje raport eCommerce 2011

To już piąta jego edycja. Prezentujemy w nim wyniki naszego - przeprowadzanego do trzech lat wspólnie z Politechniką Łódzką - badania polskich sklepów internetowych. Choć nie tylko!

Udostępniliśmy wersję beta nowego serwisu InternetStandard

Z okazji konferencji eCommerceStandard 2011 i wydania na jej koniec raportu eCommerce 2011 postanowiliśmy uruchomić nową stronę naszego serwisu. Zapraszamy już dziś do testowania i komentowania!