Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Polskie centrum badawcze Samsunga urośnie w ciągu dwóch lat… Katalogi idą na wojnę z wyszukiwarkami… Kolejne miliony na nowe technologie… DomZdrowia.pl chce przejąć drogerie… Netia: chmura i nowe usługi sieciowe dla klientów biznesowych… Miliard mieszkańców w wirtualnej Polsce… Smartfonowa opera mydlana, czyli perypetie Sunga, Tim'a, Larry'ego… Dwie książki inspirowane postacią Steve'a Jobsa trafiły do księgarń…

COMPUTERWORLD

Motor innowacyjnej gospodarki

Twierdzenie, że współczesny film jest programem komputerowym, jest banałem, ale wyciągnięcie z tego faktu wniosków ekonomicznych i organizacyjnych - już nie.

Netia: chmura i nowe usługi sieciowe dla klientów biznesowych

Operator podczas trzeciego Kongresu "Biznes to Rozmowy" oficjalnie ujawnił szczegóły nowych usług wykorzystujących model cloud computing dla przedsiębiorstw.

System wykrył atak, ale nikt go nie słucha

Po raz kolejny okazuje się, że przyczyna problemów z bezpieczeństwem może znajdować się między fotelem a klawiaturą. Wewnętrzne śledztwo prowadzone w banku UBS wykazało, że systemy zarządzające ryzykiem wykryły niecodzienną aktywność maklera Kweku Adoboli.

RZECZPOSPOLITA

Polskie centrum badawcze Samsunga urośnie w ciągu dwóch lat

Samsung zwiększy zatrudnienie w polskim centrum R&D o 250-300 osób w ciągu dwóch lat. Spodziewa się po nim innowacji potrzebnych do rozwoju technologii mobilnych.

Kolejne miliony na nowe technologie

Pula dodatkowego konkursu o dotacje pod nazwą kredyt technologiczny wyniesie co najmniej 250 mln zł.

GAZETA PRAWNA

DomZdrowia.pl chce przejąć drogerie

Operator aptek internetowych bedzie kupował drogerie działające w sieci. To pomysł spółki na poprawę wyników. Apteczny biznes internetowy nie przynosi takich zysków, jak wcześniej przewidywano, dlatego firma zmienia strategię.

WYBORCZA.BIZ

Dwie książki inspirowane postacią Steve'a Jobsa trafiły do księgarń

W Polsce do księgarń trafiły dwie książki poświęcone zmarłemu niedawno twórcy Apple'a: "Steve Jobs: sztuka prezentacji" i "Steve Jobs: sekrety innowacji" Carmine'a Gallo.

Smartfonowa opera mydlana, czyli perypetie Sunga, Tim'a, Larry'ego...

Gdy królowała Nokia, świat smartfonów był w miarę przewidywalny. Teraz Microsoftowi na rękę może być nawet sukces systemu Google'a, gdy Samsung zarabia na sprzedaży iPhone'ów.

PULS BIZNESU

Katalogi idą na wojnę z wyszukiwarkami

Spółka z NewConnect chce przewrócić do góry nogami segment yellow pages.

NetWorld

Biznes to rozmowy... w chmurze

Rozwiązania cloud computing i systemy ujednoliconej komunikacji były głównym tematem już po raz trzeci zorganizowanego przez Netię kongresu "Biznes to Rozmowy", który odbył się 6 października br. w Warszawie. Jego motywem przewodnim było hasło "Biznes w chmurze. Między realem, a wirtualem".

Microsoft - 5 największych słabości

Nie od dziś wiadomo, że w pewnych sektorach rynku Microsoft radzi sobie gorzej, niż w innych - do tych najtrudniejszych dla koncernu z Redmond należą wyszukiwanie, przeglądarki internetowe, urządzenia mobilne oraz serwery webowe. W poniższym tekście omawiamy te problemy i prezentujemy komentarze Microsoftu.

JavaScript: - aktualizacja ECMAScript 6 pozwoli na modularyzację

Kolejne duże uaktualnienie platformy JavaScript, o roboczej nazwie ECMAScript 6 umożliwi modularyzację kodu oraz zapewni deweloperom większą wygodę programowania i bezpieczeństwo.

InternetStandard

Miliard mieszkańców w wirtualnej Polsce

Już ponad połowa polskich miast ma swoją reprezentację w internetowej grze społecznościowej Miastomania.eu. W ciągu dwóch miesięcy od premiery gry zarejestrowało się ponad 2 tysiące graczy, którzy rozwijają swoje miasta. Każda zrealizowana inwestycja powiększa ich miejscowość o nową grupę mieszkańców. W ten sposób wirtualna Polska rozrosła się i liczba jej obywateli przekroczyła miliard.