Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Zmiana właściciela sieci Plus zmieni rynek komórkowy… Internet pożera własne dzieci. Koniec ery Yahoo… IDMSA ratuje IGroup… Coraz więcej operacji dostępnych w sieci… Wirtualni operatorzy walczą o zaufanie Polaków… Kryzys sprzyja hakerom… Pomnik Jobsa stanie w Budapeszcie…

COMPUTERWORLD

Problemy z e-wyborami

W Polsce dopiero co zakończono te do Sejmu. Problemy mieliśmy nawet z głosowaniem korespondencyjnym. Tymczasem przy wyborach w niektórych krajach wykorzystuje się elektroniczne urządzenia zamiast kart do głosowania. Urządzenia te są podatne na manipulacje, a ich bezstronność stoi pod znakiem zapytania.

Powstanie Informatyczny System Osłony Kraju przed Nadzwyczajnymi Zagrożeniami

Jak podają przedstawiciele MSWiA, ma to być jeden z najważniejszych w ostatnich latach projektów dotyczących bezpieczeństwa kraju w odniesieniu do zagrożeń naturalnych, a w szczególności do poprawy bezpieczeństwa powodziowego.

Za mało informatyki w polskich szkołach

Już co dziesiąty internauta w Polsce nie ma ukończonych 13 lat, a wiek pierwszego logowania do Sieci obniżył się już do 9. roku życia. Tymczasem liczba godzin informatyki w szkołach to zaledwie jedna lub dwie tygodniowo, a i tak pojawił się już plan cięć czasu pracy nauczycieli tego przedmiotu.

RZECZPOSPOLITA

IDMSA ratuje IGroup

Porozumienie inwestycyjne z IDMSA i inwestorami pomoże przetrwać upadającej Internet Group.

Coraz więcej operacji dostępnych w sieci

Walcząc o klientów, instytucje umacniają swoją obecność w Internecie.

Kryzys sprzyja hakerom

Obawiam się, że w przyszłości będziemy świadkami cyberataków, które wymkną się spod kontroli hakerów - mówi Jewgienij Kaspersky, założyciel firmy produkującej programy antywirusowe.

Pomnik Jobsa stanie w Budapeszcie

Pierwszy pomnik informatycznego guru, Steva Jobsa stanie w Budapeszcie. Odsłonięcie nastąpi 21 grudnia.

Wirtualni operatorzy walczą o zaufanie Polaków

Za dwa tygodnie, 31 października, po dwóch latach od startu, zakończy działalność jeden z wirtualnych operatorów telefonii komórkowej - Gadu Air.

GAZETA PRAWNA

Zmiana właściciela sieci Plus zmieni rynek komórkowy. Klienci zaoszczędzą miliardy

Przejęcie Polkomtelu przez Grupę Polsat w ciągu najbliższych pięciu lat przyniesie użytkownikom sieci komórkowych nawet 6,5 mld zł oszczędności. Spadną ceny, a wiele usług dostępnych będzie nawet za darmo.

Internet pożera własne dzieci. Koniec ery Yahoo!

Największy portal świata, Yahoo, nie potrafi poradzić sobie w świecie zdominowanym przez Google’a i Facebooka.

NetWorld

OpenStack: siła w modułowości i skalowalności

Modułowa architektura i wysoka skalowalność, pozwalająca instalować oprogramowanie OpenStack na dziesiątkach tysięcy serwerów, to główne zalety najnowszej edycji popularnej platformy do budowy rozwiązań chmurowych (cloud computing).

vSphere Storage Appliance: wynik konfliktu interesów?

Pierwsze wydanie vSphere Storage Appliance (VSA) ma kilka poważnych ograniczeń w zakresie wdrażania i skalowalności. Czy nie wynikają one z tego, że VMware należy do (mającej własne rozwiązania dla SMB) firmy EMC?

InternetStandard

Ceneo.pl nagrodziło najlepiej ocenione sklepy

Z badań przeprowadzonych dla Ceneo.pl przez IMAS International wynika, że 92,77% internautów dokonało przynajmniej raz zakupów przez Internet. Zakupy on-line stają się coraz powszechniejsze, a nowe e-sklepy wyrastają jak grzyby po deszczu.

Pracownicy ujawniają poufne informacje na portalach społecznościowych

Eksperci informatyki śledczej alarmują, że większość pracowników polskich firm nie zdaje sobie sprawy z tego, iż korzystanie z portali społecznościowych może zagrozić ich firmie i zostać wykorzystane przez konkurencję lub cyberprzestępców. Według przeprowadzonych przez firmę Kroll Ontrack analiz wpisów na takich portalach, jak facebook.com czy nk.pl, zarówno szeregowi pracownicy, jak i menedżerowie średniego i wyższego szczebla ujawniają informacje mogące wprost prowadzić do przejęcia biznesu, sabotażu gospodarczego lub kradzieży firmowych danych.