Poniedziałkowy Przegląd Prasy

TP chce mieć swoją iplę… Groupon warty 11 mld dol… Sony chce odzyskać pozycję na rynku smartfonów… Rekordy w społecznościowych portalach… Streżyńska daje czas TP do końca roku… Za pół roku Amazon będzie w Polsce… Komórka przenosi się do internetu. SMS na śmietnik?... Internetowe kantory kuszą konkurencyjnymi kursami…

COMPUTERWORLD

Kto wie gdzie jesteś

Polityk niemieckiej partii Zielonych Malte Spitz udostępnił w Zeit Online dokładny zapis tego, co robił przez pół roku. Dokładne informacje uzyskał od swojego operatora. Chciał w ten sposób zwrócić uwagę, jak wiele danych o nas mogą przekazywać telefony komórkowe.

CSIOZ buduje Platformę Wymiany Dokumentów

Za budowę i wdrożenie platformy, dzięki której rejestry medyczne mają być dostępne on-line, odpowiada firma Rodan Systems w konsorcjum z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych (PWPW). Wartość projektu to 8,5 mln zł.

Konkurs: ostatnia szansa na kolorowe laserówki

Jeszcze tylko dwa dni przyjmujemy zgłoszenia w naszym konkursie dla firm - "Drukuj z głową".

RZECZPOSPOLITA

Groupon warty 11 mld dol.

Serwis co prawda obniżył kwotę, jaką chce pozyskać z giełdy, jednak i tak jego aktualna wycena to 10,8 mld dol.

Sony chce odzyskać pozycję na rynku smartfonów

Rozpad spółki Sony Ericsson wydaje się przesądzony. Udziały w niej ma przejąć Sony.

Rekordy w społecznościowych portalach

W sierpniu na portal społecznościowy lub na bloga przynajmniej raz w miesiącu weszło ponad 72 mln Amerykanów. W Polsce wyniki największych takich portali rosną, nawet gdy spada liczba użytkowników wiodących portali ogólnotematycznych.

Streżyńska daje czas TP do końca roku

Mijają dwa lata od porozumienia Urzędu Komunikacji Elektronicznej z Telekomunikacją Polską. Jeśli telekom je zrealizuje - uniknie podziału.

GAZETA PRAWNA

Za pół roku Amazon będzie w Polsce. Czy gigant rozjedzie nasz rynek?

Amazon. Globalny gracz zbliża się do Polski. Zaatakuje Empik i Merlina. Jego sukces nie jest jednak przesądzony.

WYBORCZA.BIZ

Komórka przenosi się do internetu. SMS na śmietnik?

Apple uruchomił w środę usługę iMessage, która pozwala wysyłać wiadomości tekstowe bez użycia SMS-ów. Microsoft kupił Skype'a, który pozwala na rozmowy przez internet. Czy to kolejne gwoździe do trumny operatorów, czy nowe źródła przychodów?

PULS BIZNESU

Internetowe kantory kuszą konkurencyjnymi kursami

W sieci można wymienić walutę w ciągu kilkunastu minut. I zaoszczędzić.

TP chce mieć swoją iplę

Kontent na cztery ekrany — ta oferta ma być gotowa na EURO 2012. To jeden ze sposobów TP na zarobienie na piłkarskich mistrzostwach.

NetWorld

Linux: Co wiesz o tym systemie?

Znajdziemy go w komputerach PC, tabletach, smartfonach czy nawet w superkomputerach. Sprawdź swoją wiedzę o Linuksie.

Windows Intune 2.0 - co nowego?

Windows Windows Intune - usługa umożliwiająca centralne zarządzanie komputerami w formule cloud computing - być może nie przykuwa takiej uwagi jak Office 365 czy Windows Azure, ale zdaniem Microsoftu ułatwi ona małym i średnim firmom (do 500 PC) zdalne zarządzanie stacjami roboczymi.

CIO

Zmiana w TNT Express

Ryszard Brejnak objął stanowisko Country ICS Manager w TNT Express Poland.

Czy kobiety są lepszymi menedżerami?

Sposób pracy kobiet i mężczyzn różni się, ale te różnice nie mają wpływu ani na efektywność ani na osiągnięcia zawodowe - wynika z badania "Wojna Płci", przeprowadzonego przez Diners Club, w ramach programu Talent Club.

Klienta portret doskonały - panel dyskusyjny

Czy wysoka jakość danych może wpłynąć na zwiększenie konkurencyjności firmy poprzez wzrost sprzedaży i poprawę jakości obsługi klientów? Dyskusja panelowa, która odbyła się podczas konferencji "Klienta portret doskonały. Zarządzanie informacją. Konsolidacja danych", która odbyła się 20 września 2011r. CIO Magazyn Dyrektorów IT był partnerem merytorycznym, organizatorami były firmy: Informatica oraz Integral Solutions.