Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Grupowi liderzy zaczynają zarabiać… Moskiewska karta do wszystkiego… Rynek docenił Kanadyjczyka… Maciej Witucki - bankowiec, który zmienił TP… UKE chce przeciwwagi dla Solorza-Żaka - wystawi do przetargu częstotliwość 1800 MHz…

COMPUTERWORLD

Centralizacja zakupów

Coraz więcej firm myśli o centralizacji zakupów. Dotyczy to nie tylko tak dużych grup, takich jak TP czy KGHM, ale i mniejszych przedsiębiorstw, a także administracji lokalnej.

HP jednak nie zrezygnuje z działalności na rynku komputerów osobistych

Decyzją Meg Whitman, nowej dyrektor generalnej HP dział Personal Systems Group nie zostanie wydzielony ze struktur koncernu. Kierownictwo Hewlett-Packard nie będzie również dążyć do ograniczenia obecności na rynku konsumenckim. Zmiana planów jest efektem weryfikacji decyzji podejmowanych przez Leo Apothekera, poprzedniego dyrektora generalnego koncernu.

Najlepsze projekty start-upowe nagrodzone na tegorocznym BIC Summer Start Demo Day

19 października br. odbyła się prezentacja projektów start-upowych na Demo Day, na którym zostali wyłonieni zwycięzcy tegorocznej edycji BIC Summer Start. Dwie pierwsze nagrody zdobył portal Tradycyjnejedzenie.pl oraz Involver.pl.

RZECZPOSPOLITA

Moskiewska karta do wszystkiego

Rosjanie wkrótce będą posługiwać się kartą, która będzie połączeniem legitymacji emeryckiej, ubezpieczenia medycznego, biletu na przejazdy oraz karty bankowej.

Rynek docenił Kanadyjczyka

Nokia dla wielu ciągle jest upadłym aniołem, ale ostatnio wróciła do gry i jej akcje zyskały na wartości.

Groupon chce podnieść cenę akcji

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Groupon, największy internetowy serwis zakupów grupowych, chce podnieść cenę swoich akcji w ofercie publicznej.

GAZETA PRAWNA

Maciej Witucki: Bankowiec, który zmienił TP

Maciej Witucki trzecią kadencję z rzędu będzie zarządzał największym polskim telekomem. Teraz czeka go nowe wyzwanie: rywalizacja z telewizjami kablowymi.

UKE chce przeciwwagi dla Solorza-Żaka - wystawi do przetargu częstotliwość 1800 MHz

Przetarg UKE na częstotliwości pasma 1800 MHz może rozpocząć się w pierwszym kwartale 2012 r. - powiedziała w piątek dziennikarzom prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska. Częstotliwości mogą być użyte do budowy sieci szybkiego internetu.

WYBORCZA.BIZ

Złotym cielcem stał się trend giełdowy

Trendów kursów akcji i walut nie kreują specjaliści od finansów, ale najszybsze i najsilniejsze na świecie komputery. Wystarczy mały błąd programisty, by pogrążyć w recesji - i to realnej - całe gospodarki. Nikt mnie nie przekona, że to jest normalne.

PULS BIZNESU

Grupowi liderzy zaczynają zarabiać

Groupon i Gruper mają setki tysięcy grupowiczów. Zamiast wydawać fortunę na walkę o kolejnych, teraz liczą zyski.

NetWorld

Harmonogram zadań - ulubione narzędzie cyberprzestępców

Autorzy złośliwego oprogramowania od ponad dziesięciu lat umiejętnie wykorzystują harmonogram zadań systemów Windows do swoich celów. Jest on więc jednym z miejsc do których warto zajrzeć w przypadku infekcji złośliwym kodem.

EMC Forum 2011: Big data i cloud computing

Piąta edycja największej, dorocznej konferencji organizowanej przez EMC w Polsce odbędzie się 22 listopada w Hotelu Radisson Blu w Warszawie.

AV-TEST oceniła programy bezpieczeństwa dla firm i użytkowników domowych

AV-TEST (organizacja oceniająca oprogramowanie zabezpieczające komputery przed złośliwym oprogramowaniem) przetestowała w trzecim kwartale br. siedem produktów bezpieczeństwa przeznaczonych dla firm oraz 25 rozwiązań przeznaczonych dla użytkowników domowych.

Bywalec

Rozwojowa sprawa przetargów w CPI

Sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące trzech osób, w tym b. dyrektora Centrum Projektów Informatycznych MSWiA oraz wiceprezesa wrocławskiej firmy, która wygrała rozpisany przez CPI przetarg.