Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Czy MSWiA zleciło przygotowanie hakerskich narzędzi?... Coraz więcej światłowodów… System do wystawiania mandatów drogowych będzie kosztował 140 mln zł… Dialog Netii z telewizją za ponad 250 mln zł… CBA nie wstrzyma przetargów w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych… Asseco i Comarch w pierwszej 100 rankingu europejskich producentów oprogramowania… Coraz więcej czytelników gazet w sieci… Jeśli procesory, to tylko mobilne… Szerokopasmowy Internet‎ na Pomorzu od TP…

COMPUTERWORLD

Na wszystkich poziomach

Metoda mapowania owalami pozwala na zaangażowanie wszystkich pracowników w modelowanie procesów w firmie i godzenie sprzeczności interesów różnych działów.

CBA nie wstrzyma przetargów w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie wtrzyma jakichkolwiek postępowań przetargowych w MSWiA, ale podczas kontroli spróbuje wyjaśnić ewentualne nieprawidłowości.

Asseco i Comarch w pierwszej 100 rankingu europejskich producentów oprogramowania

Firma SAP znalazła się na pierwszym miejscu 6. edycji rankingu europejskich producentów oprogramowania Truffle100. Na liście liderów IT w sektorze oprogramowania znalazły się dwie polskie firmy - Asseco i Comarch.

RZECZPOSPOLITA

System do wystawiania mandatów drogowych będzie kosztował 140 mln zł

Drżyjcie, kierowcy: niebawem powstanie centralny system zbierania informacji o wykroczeniach drogowych.

Coraz więcej czytelników gazet w sieci

W USA śladem "NYT" i "FT" pójdzie "The Star Tribune". W Polsce część treści w Internecie zamknie wydawca "Rz".

Jeśli procesory, to tylko mobilne

Sprzedaż procesorów rośnie głównie dzięki urządzeniom mobilnym. Z problemami zmagają się producenci, którzy postawili na słabnącą branżę pecetów.

WYBORCZA.BIZ

Haker państwowy

Czy MSWiA zleciło przygotowanie hakerskich narzędzi pozwalających zdalnie włamywać się do komputerów? Byłoby to przestępstwo. Jest już doniesienie do prokuratury.

PARKIET

Dialog Netii z telewizją za ponad 250 mln zł

We wtorek Netia przedstawi swoją nową telewizyjną ofertę. Będzie kolejnym operatorem telefonii stacjonarnej po Telekomunikacji Polskiej i Dialogu, który mocniej wejdzie na ten rynek i spróbuje zdobyć kawałek w tortu, którego tegoroczną wartość firma doradcza Audytel szacuje na 6,7 mld zł.

Szerokopasmowy Internet na Pomorzu od TP

Telekomunikacja Polska wygrała konkurs ogłoszony przez zarząd województwa pomorskiego na budowę infrastruktury zapewniającej dostęp do szerokopasmowego internetu mieszkańcom Pomorza.

PULS BIZNESU

Coraz więcej światłowodów

Liczba subskrybentów stacjonarnego szerokopasmowego internetu zwiększyła się na świecie o 1,4 proc. — z 456,5 mln w drugim kwartale do 463 mln w trzecim kwartale tego roku.

NetWorld

Jak wygląda Android Ice Cream Sandwich?

Nowa wersja systemu Android (wspólna dla tabletów i smartfonów) wniesie sporo nowości. Zapraszamy na wycieczkę po tym systemie.

Zanim kupisz serwer...

Niezależnie od tego, czy prowadzimy mały biznes, czy dział wewnątrz dużej korporacji, nie obędziemy się bez serwerów. Czy potrafimy określić nasze potrzeby zakupowe? Nasz raport specjalny ułatwi podjęcie właściwych decyzji.

Certyfikaty Digicert wycofane z przeglądarek Mozilli i Microsoftu

Mozilla i Microsoft poinformowały, że wycofują ze swoich przeglądarek wszystkie certyfikaty wydane przez malezyjską firmę Digicert. Decyzje takie podjęto, gdy okazało się, że Digicert wydał 22 certyfikaty zabezpieczone słabymi, 512-bitowymi kluczami i pozbawione odpowiednich rozszerzeń.

InternetStandard

Ważne spotkanie branży Internet Poland 2011 już za kilka dni

Podczas Internet Poland Conference&Expo poza Forum IAB i galą Mixx-Awards będą miały miejsce również targi prezentujące najnowsze rozwiązania w sektorze interaktywnym. Na ponad 5 tys. metrów kwadratowych zaprezentują się dostawcy usług oraz rozwiązań specjalizujących się w brand advertisingu, e-mail marketingu, aktywnościach social media, mobile marketingu, advergamingu, a także agencje kreatywne i reklamowe oraz domy mediowe. Impreza będzie miała miejsce w Warszawie, w dn. 8-9 listopada. Internet Standard objął Internet Poland 2011 swoim patronatem.