Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Należy zlikwidować ulgę na internet - postulują eksperci… Jesteśmy zafascynowani internetem i kupujemy wszystko, co nam podsunie… Czy warto sprzedawać na Facebooku?... Złota era Wi-Fi… T-Mobile i Orange lekko w górę… Dialog odkrył w bazie 150 tys. linii i dogonił Netię… Kolejna pula e-dotacji… Zaraźliwy marketing jest na topie…

COMPUTERWORLD

Odnowa serwerowni

Przedstawiamy działania, które sprawią, że modernizacja data center odniesie lepszy skutek niż wymiana serwerów na nowsze.

Przyjęto kontrowersyjne porozumienie w sprawie ochrony praw własności intelektualnej w Internecie

Międzybranżowa Grupa Internet działająca przy Ministerstwie Kultury przyjęła porozumienie w sprawie ochrony własności intelektualnej w Internecie. Nie zgadzają się z nim PIIiT oraz IAB Polska, które wcześniej opracowały jego projekt.

SAP uruchamia sklep internetowy z mobilnym oprogramowaniem biznesowym

Rozwój oferty oprogramowania przeznaczonego dla urządzeń przenośnych to jeden ze strategicznych priorytetów SAP. Do końca 2011 roku w ofercie niemieckiego koncernu ma znaleźć się przynajmniej 50 nowych, mobilnych aplikacji biznesowych. W ich sprzedaży pomóc ma serwis SAP Store.

FBI zamknęło olbrzymią podziemną sieć cyberprzestępczą

W Estonii aresztowano sześciu obywateli tego kraju pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie cyberprzestępczej. Zarazili oni wirusami co najmniej 4 miliony komputerów w 100 krajach.

RZECZPOSPOLITA

Złota era Wi-Fi

W ciągu najbliższych czterech lat liczba miejsc z dostępem do sieci Wi-Fi wzrośnie o 350 proc. - wynika z badań Wireless Broadband Alliance.

T-Mobile i Orange lekko w górę

Coraz chętniej korzystamy z różnych usług komórkowych. Mimo to łączne przychody największych operatorów spadają. Rosną za to ich zyski.

Kolejna pula e-dotacji

Dziś rusza dodatkowy konkurs o granty na projekty internetowe.

Wirus: podaj dalej

Zaraźliwy marketing jest na topie. Pamiętasz film, rysunek lub piosenkę, którą przesłałeś ostatnio znajomym na Facebooku? Być może wziąłeś tym samym udział w kampanii reklamowej opartej na marketingu wirusowym.

GAZETA PRAWNA

Jesteśmy zafascynowani internetem i kupujemy wszystko, co nam podsunie

Jesteśmy zafascynowani internetem i kupujemy wszystko, co nam podsunie. Blisko połowa Polaków szukając informacji o produktach czy usługach w sieci wierzy komentarzom zupełnie obcych osób - wynika z najnowszego raportu Digital Life 2011, w którym zebrano zachowania internautów z całego świata. Przesyt nadejdzie za dwa lata.

Czy warto sprzedawać na Facebooku?

Prowadzenie własnego biznesu za pomocą mediów społecznościowych może przynieść korzyści. Facebook to blisko 6 milionowy rynek polskojęzycznych konsumentów prawie w ogóle nie zagospodarowany przez konkurencję.

PARKIET

Dialog odkrył w bazie 150 tys. linii i dogonił Netię

1,017 mln linii telefonicznych (260 tys. WLR i 757,2 tys. we własnej sieci) obsługiwała na koniec września Telefonia Dialog - wynika z danych przedstawionych w czwartek przez zarząd spółki. To duży, nawet 35-proc. skok, jeśli wziąć pod uwagę publikowane przez operatora wcześniej liczby, oscylujące wokół 730-760 tys.

PULS BIZNESU

Eksperci: Należy zlikwidować ulgę na internet

Należy zlikwidować ulgę na internet - postulują eksperci. Ministerstwo Finansów informuje, że w tej chwili nie pracuje nad zmianami dotyczącymi przywilejów podatkowych, ale projekt można szybko opracować. Kierunek zmian wskaże premier w expose 18 listopada.

NetWorld

Oracle zaprezentował Solaris 11

Oracle zaprezentował oficjalnie nową wersję systemu operacyjnego Solaris (opartego na kodzie Uniksa), dodając do niego szereg nowych funkcjonalności takich jak ułatwienie pracy w chmurze oraz opcje integrujące ściślej system z innymi rozwiązaniami Oracle.

Test wiedzy o Linuksie cz 2

Trudno wyobrazić sobie współczesne IT bez tego systemu. Zobacz co wiesz o Linuksie.

Tablety, laptopy, smartfony - co wybrać?

Rosnące możliwości współczesnych smartfonów i tabletów czynią je realnym zagrożeniem dla typowych narzędzi pracownika takich, jak laptopy czy netbooki. Warto zastanowić się nad walorami użytkowymi tych urządzeń, by zadecydować co tak naprawdę jest nam potrzebne.