Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Netia za rok pod młotek?... Bezprecedensowa seria ataków informatycznych na firmy w Norwegii… Ceneo wyciąga Allegro ze szczęk… E-sklepom tym razem się chyba upiecze… Polacy podzieleni między bankowość internetową a tradycyjną… Amazon sprzedaje swój tablet Kindle Fire poniżej kosztów… CD Projekt chce do światowej ekstraklasy… Od przyszłego roku Arcus znowu ma zarabiać, i to sporo… Skype połączy nas przez Facebook… Polska stanie się potęgą w grach?...

COMPUTERWORLD

Innowacje można okiełznać

Odnoszące największe sukcesy firmy globalne mają klarowną strategię i taktykę opracowywania nowych produktów.

Branża IT komentuje ministerialną nominację dla Boniego

Pytamy przedstawicieli branży informatycznej co sądzą o powołaniu nowego Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji? Jakie wiążą z nim nadzieje? Czy powinno przejąć projekty IT innych resortów?

Polskie firmy straciły 46 mln dolarów przez piractwo

W ubiegłym roku firmy produkcyjne z Polski straciły z powodu piractwa komputerowego 46 milionów dolarów - podała wczoraj z okazji międzynarodowego Dnia Play Fair, firma Microsoft. To najwyższy spośród odnotowanych w Europie Środkowo Wschodniej wyników. Stracone pieniądze mogłyby posłużyć do stworzenia 4000 miejsc pracy rocznie.

RZECZPOSPOLITA

Książki nie tylko na papierze

Oferta e-booków w Polsce to już kilkanaście tysięcy tytułów. I bardzo szybko rośnie.

E-sklepom tym razem się chyba upiecze

Z ponad 2 tys. pozwów o stosowanie przez sklepy internetowe w regulaminach klauzul niedozwolonych jedynie ok. 400 będzie rozpatrywanych.

Mazurkiewicz: Polska stanie się potęgą w grach?

Nieoczekiwanie dla wszystkich krajowe firmy zaczynają liczyć się na rynku, gdzie konkurencja od lat jest mordercza, a nakłady na nowe gry oscylują na poziomach dotąd zarezerwowanych tylko dla hollywoodzkich superprodukcji.

Netia za rok pod młotek?

Na przejęciu Polkomtelu nie koniec. Branżę czekają kolejne transakcje - uważa PMR.

GAZETA PRAWNA

Polacy podzieleni między bankowość internetową a tradycyjną

Czy Polacy aktywnie korzystają z bankowości internetowej? Czy są tradycjonalistami i wolą odwiedzać placówki? Okazuje się, że jesteśmy dziwnym narodem - z jednej strony systematycznie rośnie liczba osób korzystających z e-bankowości, z drugiej - badania pokazują, ze większość z nas jest silnie przywiązana do placówek bankowych i nie wyobraża sobie funkcjonowania bez nich. Jak to z nami właściwie jest?

Amazon sprzedaje swój tablet Kindle Fire poniżej kosztów

Wyprodukowanie kierowanego w tym tygodniu na rynek tabletu Kindle Fire, amerykańskiego potentata handlu internetowego Amazon.com, kosztuje 201,70 dolarów. To o 2,70 dolara więcej od ceny oferowanej przez firmę - podaje agencja AP.

PARKIET

CD Projekt chce do światowej ekstraklasy

Zarząd technologicznej spółki mocno wierzy we wzrost zysków i kursu, bo na tej podstawie oparł program motywacyjny.

Od przyszłego roku Arcus znowu ma zarabiać, i to sporo

Technologiczny Arcus angażuje pieniądze, które pozyskał cztery lata temu z oferty publicznej, w rozwój nowych produktów. Liczy, że dzięki temu już od 2012 roku zacznie szybko poprawiać wyniki finansowe.

Multimedia Polska: Kablówka zawalczy w Internecie

Multimedia Polska, trzeci w kraju pod względem liczby abonentów operator telewizji kablowej, chce w przyszłym roku mocniej uderzyć w konkurencję i zdobyć dwa razy więcej klientów stacjonarnego dostępu do Internetu niż w tym roku, czyli około 100 tys.

PULS BIZNESU

Ceneo wyciąga Allegro ze szczęk

Google i Amazon wkrótce uruchomią serwisy zajmujące się e-handlem. Polski potentat łatwo pola nie odda.

Norwegia: bezprecedensowa seria ataków informatycznych na firmy

Norweskie firmy i instytucje, od sektora obronnego po energetykę, były w tym roku celem bezprecedensowych szpiegowskich ataków cybernetycznych - ogłosiły w piątek norweskie służby wywiadowcze.

Skype połączy nas przez Facebook

Skype, wideo komunikator, zaktualizował aplikację, która pozwoli na przeprowadzanie wideo rozmów pomiędzy osobami posiadającymi konta w portalu społecznościowym Facebook - czytamy na blogu Skype'a.

Bywalec

Czym ma być Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji?

Powstaje w połączeniu z zarządzaniem administracją publiczną i będzie zajmowało się usprawnieniem administracji przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technik informatycznych i postępie cyfryzacji.

Sonda Computerworld

Czy Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji powinno przejąć projekty IT innych resortów?

NetWorld

Jak zabezpieczyć sieć WiFi w firmie?

Bezprzewodowe sieci są łakomym kąskiem dla hakerów. Można jednak zadbać o ich bezpieczeństwo.

DNS: poważna luka w BIND

Organizacja Internet Systems Consortium (ISC) udostępniła aktualizację dla niezmiernie popularnego serwera DNS - BIND. Aktualizacja tymczasowo blokuje możliwość przeprowadzenia ataku DoS na BIND z wykorzystaniem nowo wykrytego błędu - ale na finalne rozwiązanie problemu przyjdzie nam jeszcze poczekać.

InternetStandard

iplex.pl przyśle Ci film do domu

Od dzisiaj miłośnicy filmów i gier komputerowych mają możliwość zakupienia ich przez serwis VOD iplex.pl. Kupić można filmy zarówno na płytkach DVD jak i na Blu-ray, oferta została także powiększona o gry komputerowe i na konsole.

Nowa aplikacja PayPal pozwala na przesyłanie pieniędzy przez Facebooka

Nowa usługa uruchomiona przez PayPal pozwoli użytkownikom Facebooka na dokonywanie przelewów przez aplikację. Razem z przelewem będzie można wysyłać także okolicznościowe e-karty.