Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Odchodzą szefowie Olympusa… Powstał pierwszy w Polsce polsko-izraelski fundusz Venture Capital… Amazon ma wejść do Polski… USA budują armię cybernetycznych robali… Operatorzy zawalczą o klienta indywidualnego… Twórca firmy Compaq zainwestował w wyszukiwarkę mającą rzucić wyzwanie Google… Newslettery budują trwałe relacje… Facebook planował rozdać smartfony…

COMPUTERWORLD

Jak odliczyć podatek za zakup systemu IT

Koniec roku to dobry moment na dokonanie przeglądu wydatków pod kątem ewentualnego zastosowania ulg podatkowych, w tym tzw. ulgi technologicznej na zakup oprogramowania.

Technologia najbardziej poprawia życie mieszkańców Seulu, Singapuru i Sztokholmu

- wynika z drugiej edycji rankingu miast najlepiej wykorzystujących teleinformatykę dla dobra mieszkańców - Networked Society City Index, opracowanym przez firmy Ericsson oraz Arthur D. Little.

Google zabezpiecza się przed rozszyfrowaniem HTTPS w przyszłości

Szyfrowane połączenia HTTPS do usług Google będą chronione przed masowym deszyfrowaniem w przyszłości.

Od stycznia akty prawne tylko w wersji elektronicznej

Od 1 stycznia 2012 r. Rządowe Centrum Legislacji będzie publikować akty prawne w Internecie. Znikną papierowe wersje Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego. Rozpoczęło się właśnie wdrożenie systemu informatycznego, który ma to umożliwić.

RZECZPOSPOLITA

Operatorzy zawalczą o klienta indywidualnego

Notowana na alternatywnym rynku giełdowym - NewConnect - Telestrada, grupa o kwartalnych przychodach rzędu 7 mln zł zapowiada, że przyspieszy sprzedaż usług klientom indywidualnym.

Odchodzą szefowie Olympusa

Po skandalu z Olympusem rząd Japonii wprowadzi obowiązkowe nominacje dyrektorów z zewnątrz w dużych firmach.

Cyfrowe magazyny zastępują papierowe

Co dziesiąty czytelnik kolorowych magazynów w USA czyta je już wyłącznie w wersji elektronicznej. Chętniej niż kobiety na elektroniczną prasę przestawiają się mężczyźni.

GAZETA PRAWNA

Ten człowiek rzucił wyzwanie Google

Rod Canion, twórca firmy Compaq, zainwestował w wyszukiwarkę mającą rzucić wyzwanie Google.

Powstał pierwszy w Polsce polsko-izraelski fundusz Venture Capital

Powstał pierwszy w Polsce polsko-izraelski fundusz Venture Capital. Giza Polish Ventures będzie inwestował głównie w spółki z branży nowych technologii. Fundusz o kapitalizacji 84 mln zł podpisał umowę na dofinansowanie z Krajowym Funduszem Kapitałowym.

WYBORCZA.BIZ

Amazon ma wejść do Polski. Szybki podbój czy długa walka o rynek?

Największy sklep internetowy na świecie ma wejść do Polski już w marcu przyszłego roku. Szybki podbój czy długa i żmudna walka o każdy skrawek rynku?

PULS BIZNESU

Facebook planował rozdać smartfony

Facebook zbuduje smartfona, który pierwotnie miał być rozdawany za darmo.

USA budują armię cybernetycznych robali

Amerykanie prowadzą badania nad stworzeniem robotów insektów - informuje BBC.

Newslettery budują trwałe relacje

91 proc. marketerów, PR-owców i menedżerów wyższego szczebla zna korzyści wynikające ze stosowania e-mailingu, a 56 proc. twierdzi, że ich firma będzie częściej niż dotąd stosowała to rozwiązanie.

NetWorld

VDI - nie tylko dla dużych firm

W działach IT najbardziej deficytowym towarem jest czas. Nigdy go dość dla zrobienia czegokolwiek, niezależnie od tego czy jest to usuwanie awarii, wdrażanie nowych aplikacji czy obsługiwanie użytkowników. Problem ten dotyczy personelu IT w organizacji każdej wielkości: od małej firmy po duże przedsiębiorstwo.

Największy w tym roku atak DDoS ruch sięgnął 45 Gbps

Na początku listopada doszło do największego w tym roku ataku typu Distributed Denial of Service - 250 tys. komputerów zombie zaatakowało system informatyczny azjatyckiego dostawcy usług e-commerce.

InternetStandard

Szkolenie przez Internet: Google Analytics bez tajemnic

Poznaj tajemnice potężnego narzędzia do mierzenia i analizowania ruchu na stronie. PC World wraz z K2 Search zapraszają na webinarium, czyli szkolenie online z Google Analytics. To wiedza, którą każdy webmaster, administrator strony, bloger oraz pasjonat internetu i e-marketingu powinien mieć!