Poniedziałkowy Przegląd Prasy

mBank kusi klientów Play a BZ WBK dogadał się z Plusem… Sygnity ruszy z ofertą także dla małych firm… SAP stawia na chmurę… Na dysk poczekasz 2 miesiące… Nowa telefonia komórkowa na 20. urodziny Radia Maryja… Komórką nie tylko zapłacisz… Rynek gier komputerowych w Polsce wart 692 mln zł… Wydawcy kupują spółki IT, aby wzmacniać gazety cyfrowe… Wehikuł czasu Facebooka…

COMPUTERWORLD

Firmy zachęcają do IT przez staże i stypendia

Na coraz trudniejszym rynku pracy, który nie oszczędza zwłaszcza młodych ludzi, staż jest rzadką szansą zdobycia cennego doświadczenia. To ważny argument dla przyszłego pracodawcy.

SAP za 3,4 mld USD kupuje dostawcę usług cloud computing

Amerykański oddział SAP zapłacił tę kwotę w gotówce za firmę SuccessFactors - producenta systemu do zarządzania zasobami ludzkimi (HR) oferowanymi w modelu cloud computing.

Google nadal najlepszym pracodawcą dla informatyków

Dla specjalistów IT najatrakcyjniejszym pracodawcą pozostaje firma Google. Kolejny rok z rzędu znalazła się ona na pierwszym miejscu rankingu najlepszych pracodawców w kategorii IT sporządzonego na podstawie badania Universum Professional Survey 2011. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się firmy Microsoft i IBM.

RZECZPOSPOLITA

Sygnity ruszy z ofertą także dla małych firm

Spółka, która jeszcze dwa lata temu była w trudnej sytuacji finansowej, po zakończonej restrukturyzacji systematycznie zwiększa wydatki inwestycyjne.

eCard stawia na transakcje bezgotówkowe

Spółka, jak zapewniają jej przedstawiciele, na trwałe przekroczyła próg rentowności.

Komórką nie tylko zapłacisz

Polskie banki przygotowują lub już prowadzą pilotaże płatności mobilnych. Najbliższe miesiące pokażą, jaki ostatecznie kształt przybiorą płatności zbliżeniowe za pomocą telefonu komórkowego w naszym kraju.

SAP stawia na chmurę

Największy na świecie producent oprogramowania biznesowego kupi amerykańską spółkę SuccessFactors za 3,4 mld. Transakcja pomoże rozwijać gigantowi usługi cloud computingu.

Na dysk poczekasz 2 miesiące

Apple ma problem z dostawami dysków twardych. Powodzie w Tajlandii spowodowały, że na bardziej pojemne urządzenia trzeba długo czekać.

GAZETA PRAWNA

Rynek gier komputerowych w Polsce wart 692 mln zł

Wartość polskiego rynku gier komputerowych w 2011 r. może wynieść 692 mln zł wobec 520 mln zł w poprzednim roku i 368 mln zł w 2009 r., wynika z danych firmy Gry-online.pl, na które powołuje się DM BZ WBK w raporcie na temat tego sektora.

mBank kusi klientów Play a BZ WBK dogadał się z Plusem

mBank dogadał się z siecią Play - jeden daje konto, drugi darmowy internet. Wcześniej BZ WBK sprzymierzył się z Plusem. A to dopiero początek kooperacji operatorów sieci komórkowych z instytucjami finansowymi.

Wydawcy kupują spółki IT, aby wzmacniać gazety cyfrowe. Tak robi New York Times

Wydawca amerykańskiego dziennika "New Jork Times" przymierza się do pierwszej akwizycji od ponad trzech lata.

WYBORCZA.BIZ

Cały handel w kieszeni, czyli zakupy XXI wieku

Idę ulicą, bum, dostaję SMS-a z ofertą: "75 dolarów rabatu na grill, zapraszamy". To model, którego szukałem. Tak mają wyglądać zakupy XXI wieku.

PULS BIZNESU

Polskie firmy tracą fortunę

Surfujecie w internecie w trakcie pracy? Okazuje się, że to naprawdę kosztowne zajęcie.

Wehikuł czasu Facebooka

Facebook zamierza wessać do Internetu całe nasze życie. Obiecuje cyfrową nieśmiertelność. Ale może wcześniej sprzeda nas marketerom? Serwis czeka wkrótce rewolucja - zapowiedział ją Mark Zuckerberg.

Nowa telefonia komórkowa na 20. urodziny Radia Maryja

Nowa telefonia komórkowa "w naszej Rodzinie" zainaugurowała działalność w sobotę podczas uroczystości z okazji 20-lecia Radia Maryja w Toruniu. Stworzyły ją: związana z rozgłośnią Fundacja "Lux veritatis" i Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa - SKOK.

NetWorld

Intel wciąż liderem rynku procesorów

Rok 2011 był dla producentów procesorów wyjątkowo trudny - ale Intelowi nie przeszkodziło to w umocnieniu swojej pozycji. Koncern zwiększył udział w globalnym rynku półprzewodników do 15,9% (to o 2,7% więcej niż rok wcześniej) i uzyskał tym samym znaczną przewagę nad Samsungiem.

MSP i cyberataki: znamy zagrożenia, ale to nas nie dotyczy

Większość małych i średnich firm lekceważy zagrożenia uważając, że nie są atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców

SourceForge - za darmo dla profesjonalistów

Czy za dobre narzędzia zawsze trzeba płacić? Prezentujemy takie, które są nie tylko dobre ale do tego darmowe.

Internet Standard

Pięciu nowych wspólników PBI

Sąd zarejestrował rozszerzenie PBI, oficjalnie wspólnikami spółki zostało pięć podmiotów: GG Network, Murator, Polskapresse, Redefine oraz Ringer Axel Springer Polska. Decyzje w sprawie zmian dotyczących badań prowadzonych przez PBI zapadną w najbliższym czasie.