Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Za trzy lata TP bez telefonii stacjonarnej… Amazon rozpoczął oficjalną wojnę z sieciami handlowymi… Smartfony podbijają polski rynek… Huawei przyłącza się do irańskich sankcji… Właściciele Hawe i MNI zastanawiają się nad konsolidacją… E-spożywczaki oplotą miasta… Kolejne gazety płatne w sieci… Google podąża śladami Microsoftu… Bill Gates zbuduje reaktor Chińczykom…

COMPUTERWORLD

10 zasad bezpiecznego data center

Zbudowanie bezpiecznego centrum przetwarzania danych jest dużym wyzwaniem. Przedstawiamy dziesięć dobrych rad w tej dziedzinie.

Gdynia, Sopot i Gdańsk zamawiają system IT za 134 mln zł

Urząd Miasta Gdyni uznał za najlepszą ofertę Qumak-Sekom na wykonanie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR, który ma pozwolić na sterowanie ruchem w trybie automatycznym na obszarze całego Trójmiasta.

Komisja Europejska szuka ochotników z Polski do badania przepustowości Internetu

Badanie pomiaru przepływności transmisji danych w sieciach szerokopasmowych obejmie 27 krajów Unii Europejskiej oraz Islandię, Norwegię i Chorwację. Wyniki mają pomóc Komisji Europejskiej skierować środki finansowe na inwestycje w sieci szerokopasmowe o dużej przepływności, realizowane w ramach Agendy Cyfrowej. Dostęp do wyników otrzymają dostawcy usług internetowych, urzędy regulacyjne i konsumenci.

RZECZPOSPOLITA

Kolejne gazety płatne w sieci

Treści w Internecie zamknie największy wydawca amerykańskich dzienników - Gannett.

Smartfony podbijają polski rynek

Już w przyszłym roku udział smartfonów w sprzedaży komórek może sięgnąć 70 proc. - przewidują operatorzy.

Amazon rozpoczął oficjalną wojnę z sieciami handlowymi

Sobotnia akcja promocyjna największego sprzedawcy w sieci doprowadziła do furii tradycyjne sieci handlowe.

Huawei przyłącza się do irańskich sankcji

Chiński gigant technologiczny Huawei Technologies Co, największy producent sprzętu telekomunikacyjnego w tym kraju przyłączył się do sankcji wobec Iranu.

PARKIET

Za trzy lata TP bez telefonii stacjonarnej

O przyszłości grupy z Maciejem Wituckim, prezesem TP, rozmawiają Urszula Zielińska i Jakub Kurasz.

Właściciele Hawe i MNI zastanawiają się nad konsolidacją

Wiadomo, że Marek Falenta i Andrzej Piechocki rozmawiają. Na razie są to "rozmowy przy kawie". Biznesmeni widzą też konsolidację swoich spółek zupełnie inaczej.

PULS BIZNESU

Koniec anonimowości w sieci?

Aleksey Moshkov, minister spraw wewnętrznych Rosji, zasugerował, że internet powinien przestać być anonimowy.

Google podąża śladami Microsoftu

W biznesie strategia łapania wielu srok za ogon nie popłaca.

Bill Gates zbuduje reaktor Chińczykom

Chiny są przygotowane na rozpoczęcie prac na supernowoczesnym reaktorem atomowy, który zostanie zbudowany przy współpracy z firmą Billa Gatesa, założyciela Microsoftu - informuje BBC.

E-spożywczaki oplotą miasta

Za tydzień na NewConnect zadebiutuje A.pl. Jego prezes chce walczyć o fotel lidera branży.

NetWorld

Nokia Siemens Networks prezentuje technologię optymalizującą pracę sieci telekomunikacyjnych

Firma Nokia Siemens Networks zaprezentowała opracowaną przez siebie technologię Liquid Net, która jest w stanie uwalniać nieużywane w danym momencie zasoby sieci telekomunikacyjnej i w razie potrzeby przydzielać je tam gdzie jest na nie zapotrzebowanie. Rozwiązanie monitoruje cały czas sieć w trybie online i po przeanalizowaniu obsługiwanego przez nią ruchu przekierowuje poszczególne jego fragmenty do najbardziej drożnych kanałów.

Microsoft: możemy zdalnie kasować aplikacje dla Windows 8

Przedstawiciele koncernu z Redmond poinformowali, że administrator serwisu z aplikacjami dla Windows 8 (Windows Store) będzie miał możliwość zdalnego dezaktywowania i kasowania pobranych z niego programów. Ma to być dodatkowe zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem.

Błędy w projektowaniu serwisów internetowych

Wydawałoby się, że w czasach powszechnie dostępnych CMS takich jak Joomla, Drupal czy Wordpress a także gotowych do użycia (darmowych bądź płatnych) tematów, stworzenie serwisu internetowego, który "nie straszy" nie jest trudne.