Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Telekomunikacja Polska podpisała ugodę z DPTG - zapłaci 550 mln euro, prawie o 200 mln mniej niż żądano… Katastrofalna pomyłka Google… Unijne wsparcie hamuje innowacyjność firm… Programowanie równie ważne jak umiejętność pisania… Apple zawiesił sprzedaż iPhone'ów w Chinach po bijatyce przed sklepem… Michał Kiciński z CD Projekt został Przedsiębiorcą Roku 2011… Konserwatyści spod znaku IT…

COMPUTERWORLD

Nokia sprzedaje patenty związane z technologiami GSM i LTE

Prawa do technologii związanych z przesyłaniem danych w standardach GSM, 3G i LTE oraz cyfrowym przetwarzaniem strumieni wideo nabyła włoska firma Sisvel International. Z nieoficjalnych informacji wynika, że władze fińskiego koncernu zamierzają przeznaczyć pozyskane ze sprzedaży patentów środki m.in. na inwestycje w rozwój oferty produktowej.

Maleje ilość spamu, rośnie liczba ataków wymierzonych w określone cele

W 2011 r. nadal malała ilości generowanego spamu. Odnotowano też mniej ataków podejmowanych na szeroką skalę, natomiast zwiększyła się liczba ataków ukierunkowanych na określone cele - wynika z raportu "Cisco 2011 Annual Security Report" przedstawiającym ogólnoświatowe zagrożenia dla bezpieczeństwa w sieci i tendencje w tym zakresie.

ZUS podpisał umowę z IBM na 200 mln zł

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał trzyletnią umowę z IBM Polska na rozwój i utrzymanie infrastruktury technicznej. Firma dokona modernizacji urządzeń Zespołu Komputera Centralnego Zakładu. ZUS kupił też prawa do korzystania z oprogramowania systemowo-narzędziowego IBM oraz usługi dodatkowe. Wartość umowy to 199,95 mln zł brutto.

RZECZPOSPOLITA

Unijne wsparcie hamuje innowacyjność firm

Usunięcie barier administracyjnych jest jednym z podstawowych warunków zwięk-szenia innowacyjności w Polsce.

Programowanie równie ważne jak umiejętność pisania

Popyt na informatyków rośnie niezmiennie, a pensje budzą zazdrość. Niewykluczone, że już niedługo będziemy uczyć się w szkole programowania na równi z nauką czytania i pisania.

GAZETA PRAWNA

Telekomunikacja Polska podpisała ugodę z DPTG - zapłaci 550 mln euro. O prawie 200 mln mniej niż żądano

Telekomunikacja Polska podpisała ugodę z Danish Polish Telecommunications Group, kończącą spór między spółkami. Na jej mocy zapłaci DPTG 550 mln euro, prawie o 200 mln euro mniej niż żądano. Spółka zapewnia, że ugoda nie powinna mieć wpływu na jej politykę dywidendową.

Apple zawiesił sprzedaż iPhone'ów w Chinach po bijatyce przed sklepem

Firma Apple poinformowała w piątek, że zawiesza sprzedaż iPhone'ów w chińskich sklepach w "celu zapewnienia bezpieczeństwa klientom i pracownikom" po tym, jak przed jednym z nich w Pekinie doszło do bijatyki między pragnącymi kupić najnowszy model telefonu.

PULS BIZNESU

Michał Kiciński Przedsiębiorcą Roku 2011

Nasi czytelnicy wybrali Przedsiębiorcę Roku 2011. Tytuł zdobył Michał Kiciński z CD Projekt.

Katastrofalna pomyłka Google

Google przez włączenie do przeglądarki internetowej wyników wyszukiwania z portalu Google+ zrobiło gigantyczną pomyłkę, której skutki mogą kosztować koncern utratę znacznej liczby użytkowników - informuje gizmodo.

Konserwatyści spod znaku IT

Nowości technologiczne nie zawsze cieszą informatyków. Dlatego niektórzy bojkotują zmiany.

NETWORLD

Przełączniki Avaya linii ERS 4800

Firma Avaya wprowadziła na polski rynek nową serię przełączników Ethernet Routing Switch 4800. Nowa rodzina przełączników Avaya 4800 składa się z kilku urządzeń różniących się konfiguracją i liczbą portów (24 albo 48 oraz dodatkowo porty uplink SFP i SFP+).

Dell prezentuje nowe składniki architektury Fluid Data

Wśród nowości należy wymienić DR4000 - pierwszą macierz do backupów z funkcją deduplikacji i kompresji, nową wersję oprogramowania Dell Compellent Storage Center (6.0), rozwiązanie optymalizujące przechowywanie bazy Microsoft SharePoint oraz lepszą współpracę Dell Force10 i Dell PowerConnect Ethernet z przełącznikami Brocade 16Gb Fibre Channel.