Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Euro na IT nie cieszą się wzięciem… UPC zamierza połknąć Multimedia… Wiedza zdobywa internet… Zrób przetarg w internecie, zarobisz więcej pieniędzy… Uwaga na cyberoszustów rozsyłających oferty pracy… W internecie znajduje się 644 mln aktywnych witryn… Start-upy oczekują wsparcia…

COMPUTERWORLD

Sposób na tańsze testy

Testowanie aplikacji przed wdrożeniem pozwala uniknąć późniejszych awarii i strat, ale generuje koszty. Jak je uzasadnić przed działem finansowym?

Mobyland udostępni usługi LTE abonentom Polkomtela

Mobyland, spółka zależna NFI Midas i Polkomtel zawarły umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Podpisana umowa precyzuje warunki dostępu do Internetu w technologii LTE dla klientów operatora sieci Plus.

Nowy iPad: Ten sam processor, więcej pamięci i osobny układ graficzny

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowy tablet Apple wykorzystuje ten sam procesor, co iPad 2. Trzecia generacja tabletów Apple dysponuje osobnym, czterordzeniowym układem odpowiedzialnym za przetwarzanie grafiki. Nowy iPad posiada także czterokrotnie więcej pamięci RAM niż pierwsza generacja tabletów Apple.

RZECZPOSPOLITA

Euro na IT nie cieszą się wzięciem

Dotacje na informatyzację z "Innowacyjnej gospodarki" rozchodzą się zbyt wolno. Część pieniędzy przesunięto już na inne projekty.

Rosja: iPad to tylko kalkulator

Taką kategorię dostają na rosyjskiej granicy tablety Apple. I wjeżdżają bez cła. Tablety innych marek są clone.

GAZETA PRAWNA

UPC zamierza połknąć Multimedia

Po przejęciu Aster pora na kolejne transakcje. To ułatwi UPC Polska walkę z Telekomunikacją Polską i Polkomtelem. Nad szczegółami sprzedaży pracuje już renomowany bank inwestycyjny.

Zrób przetarg w internecie, zarobisz więcej pieniędzy

230 mln zł oszczędności przyniosła platforma elektronicznych aukcji przy Urzędzie Zamówień Publicznych. Obecnie urzędy, gdy tylko chcą, mogą przy udzielaniu zamówień publicznych organizować aukcje czy licytacje w internecie. Ale są jednocześnie zobowiązane, by postępowania były prowadzone także pisemnie.

WYBORCZA.BIZ

Uwaga na cyberoszustów rozsyłających oferty pracy

Międzynarodowa szajka oszustów rozsyła w Małopolsce oferty pracy. Warunek: założenie konta w banku. Ci, którzy odpowiedzą na ogłoszenie, dowiadują się potem, że przez ich rachunek transferowane są za ocean pieniądze z internetowych oszustw.

PULS BIZNESU

Ile witryn kryje internet?

Z najnowszych wyliczeń wynika, że obecnie w internecie znajduje się 644 mln aktywnych witryn internetowych.

Start-upy oczekują wsparcia

Brak technologicznego zaplecza i pieniędzy na rozwój hamuje młode firmy z sektora IT. W tych warunkach nawet dobre pomysły nie mają szans na komercyjny sukces.

Wiedza zdobywa internet

E-podręczniki w ramach rządowego programu "Cyfrowa szkoła", lektury szkolne w bibliotece internetowej, materiały edukacyjne dla Polaków za granicą - to najważniejsze działania na rzecz upowszechniania wiedzy w sieci, prowadzone w Polsce.

NETWORLD

Cisco rozbudowuje zapory sieciowe ASA oraz systemy bezpieczeństwa TrustSec i ISE

Firma Cisco rozszerzyła funkcje platformy zapór sieciowych Cisco ASA (Adaptive Security Appliance), opartych na architekturze Cisco SecureX, o zastosowanie kontekstowego systemu zabezpieczeń Cisco ASA CX. Ulepszono także systemy TrustSec i ISE.