Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Nowości w Google Earth dla urządzeń mobilnych… Chińscy pisarze zarzucają piractwo koncernowi Apple… Decydujący rok dla wideo w Internecie… Wyższy VAT na e-booki może być niezgodny z konstytucją… Chiny - królestwo smartfonów… Najwięksi wrogowie internetu… Resort cyfryzacji, czyli wiele obietnic, mało konkretów… Dostawcy treści zapłacą albo operatorzy wprowadzą ograniczenia w internecie… Dlaczego TVN chce się pozbyć Onetu?... BBC buduje swoje "iTunes"…

COMPUTERWORLD

Microsoft obniża ceny pakietu Office 365

Nawet o jedną piątą obniżono wysokość opłat za korzystanie z oprogramowania biurowego Office 365 dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Nie zmienią się jednak ceny usług dla małych firm. Latem uruchomiona ma zostać bezpłatna wersja Office 365 dla instytucji edukacyjnych.

Polscy informatycy najczęściej programują w SQL/PLSQL

Umiejętność programowania w kilku językach to duży atut informatyków w negocjacjach z pracodawcami. Z jakich języków najczęściej korzystają w pracy polscy informatycy? Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak wynika, że w 2011 roku polscy informatycy programowali najczęściej w SQL/PLSQL.

RZECZPOSPOLITA

RPO: wyższy VAT na e-booki może być niezgodny z konstytucją

Zastosowanie podstawowej 23 proc. stawki VAT na elektroniczne książki, przy stosowaniu 5 proc. na wydawnictwa tradycyjne, może być niezgodne z konstytucją i zasadami unijnymi - wskazał Rzecznik Praw Obywatelskich w piśmie do resortu finansów.

Chiny - królestwo smartfonów

Chiński rynek sprzedaży smartfonów rośnie w błyskawicznym tempie. W ostatnich dwóch kwartałach sprzedano ich tam więcej niż w USA.

Chińscy pisarze zarzucają piractwo koncernowi Apple

Grupa prominentnych chińskich pisarzy zarzuciła amerykańskiemu koncernowi Apple łamanie ich praw autorskich. Twórcy wnieśli pozew do sądu za bezprawną sprzedaż ich książek w internecie.

Decydujący rok dla wideo w Internecie

Niedługo okaże się, kto przetrwa na rynku wideo w Internecie. Wiele może zależeć od tego czy Polsat, TVN oraz TVP są gotowe do strategicznego partnerstwa.

GAZETA PRAWNA

Resort cyfryzacji, czyli wiele obietnic, mało konkretów

Raport otwarcia, karta praw podstawowych internauty, nowy plan informatyzacji państwa - plany, plany, plany.

Grzegorz Esz odchodzi z zarządu Netii

Grzegorz Esz złożył rezygnację z funkcji członka zarządu Netii, poinformowała spółka. Do 30 czerwca Esz będzie nadal dyrektorem ds. komercyjnych.

Google spełnia życzenia użytkowników. Nowości w Google Earth dla urządzeń mobilnych

Google powiadomił wczoraj o udostępnieniu nowej wersji aplikacji mobilnych Google Earth. Wersję Google Earth dla smartfonów i tabletów można pobrać już teraz z Google Play, wersja dla użytkowników iOS pojawi się w App Store już niebawem.

IT i surowce najlepszym sposobem na inwestycje na najbliższe miesiące

Z ankiety przeprowadzonej wśród analityków z firm inwestycyjnych i domów maklerskich wynika, że w perspektywie najbliższych kwartałów najlepiej zainwestować w spółki z branży IT, polskie i zagraniczne.

Dostawcy treści zapłacą albo operatorzy wprowadzą ograniczenia w internecie

Operatorzy nie nadążają z inwestycjami, które pozwoliłyby udźwignąć rosnący przesył danych w sieci. Rozwiązanie jest płacenie przez dostawców treści za korzystanie z ich infrastruktury. Dotychczas ten pomysł odbijał się od ściany.

CEPiK - Centralna Ewidencja Problemów i Kłopotów

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy aż osiem razy dochodziło do awarii tego systemu.

WYBORCZA.BIZ

Onet sprzedam drogo. Dlaczego TVN chce się pozbyć portalu?

Przez lata TVN przekonywał inwestorów, że telewizja i internet są dla siebie stworzone. Jak wytłumaczy teraz wystawienie największego portalu w Polsce na sprzedaż?

PULS BIZNESU

Zamieni willę na udziały w Facebooku

Facebookowa karuzela rozkręca się na dobre. Na kilka tygodni przed debiutem popularnej społecznościówki na giełdzie, Kenneth Raasch, szef Media Arts Group, w zamian za akcje Facebooka zaoferował wartą 29 mln USD posiadłość i otaczający park - informuje San Jose Business Journal.

BBC buduje swoje "iTunes"

BBC potwierdziło, ze planuje uruchomienie usługi zbliżonej w działaniu do iTunes.

Najwięksi wrogowie internetu

Reporterzy Bez Granic, globalny NGO zajmujący się monitorowaniem mediów sporządził listę państw uznanych za największych wrogów internetu.

NETWORLD

Microsoft: exploit na Windows wyciekł z MAPP

Przedstawiciele koncernu z Redmond poinformowali, że kod umożliwiający zaatakowanie Windows przez lukę w protokole RDP przygotował ktoś, kto miał dostęp do informacji, które Microsoft udostępnił partnerom w ramach programu MS Active Protection Program (MAPP).

Kaspersky Lab: złośliwe oprogramowanie podpisane skradzionym certyfikatem

Specjaliści z Kaspersky Lab wykryli złośliwy program, podpisany skradzionym certyfikatem cyfrowym, wystawionym przez Symantec VeriSign dla firmy Conpavi AG. Firma została już powiadomiony o problemie i poproszona o anulowanie wszystkich certyfikatów, które mogły zostać przejęte przez cyberprzestępców.