Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Komórki odetchnęły z duuużą ulgą… Google TV wkracza do Europy… LinkedIn idzie na zwarcie z GoldenLine… Elektroniczny papier wyświetlający filmy dla e-czytników i smartfonów… Apple zapłacił szwajcarskim kolejom za wzór zegara ponad 16 mln dol… Wymiana walut w sieci warta miliardy złotych… Sojusz HP i Universala… Szybki Internet na Podkarpaciu… IKEA stawia na Internet… Amazon sprzedaje wino…

COMPUTERWORLD

ABC Data weszła na rynek węgierski

W październiku 2012 r. została zarejestrowała spółka zależna ABC Data Hungary Kft. Od 5 listopada prowadzi ona sprzedaż na Węgrzech. To 7 kraj, poza Polską, na którym zaczął działać ten dystrybutor.

RZECZPOSPOLITA

IKEA stawia na Internet

Szwedzka sieć handlowa zaczyna w kilku krajach testować e-sklep. W Polsce na razie nie, ale za to dużo inwestuje w tradycyjną sprzedaż.

Szybki Internet na Podkarpaciu

Dwa konsorcja oraz jedna firma zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie szerokopasmowej sieci internetowej na Podkarpaciu. Inwestycja warta jest ponad 294 mln zł.

Sojusz HP i Universala

HP będzie udostępniać muzykę Universal Music Group na swoich komputerach z Windows 8.

Wymiana walut w sieci warta miliardy złotych

Co piąty posiadacz kredytu w walucie kupuje ją poza bankiem, a coraz częściej wirtualnie.

GAZETA PRAWNA

Apple zapłacił szwajcarskim kolejom za wzór zegara ponad 16 mln dol.

Firma Apple zapłacił szwajcarskim kolejom SBB około 20 milionów franków (16,6 mln euro) za wykorzystanie wzoru słynnego zegara dworcowego.

Elektroniczny papier wyświetlający filmy dla e-czytników i smartfonów

Naukowcy opracowali płaski, przypominający kartkę papieru ekran LCD, który może wyświetlać wideo w wysokiej rozdzielczości. Nowością zainteresowani są producenci e-czytników i bardzo płaskich smartfonów.

PULS BIZNESU

LinkedIn idzie na zwarcie z GoldenLine

Społecznościowy serwis przymierza się do ekspansji w Polsce. Lokalny gracz, w którym udziały ma Agora, nie składa broni.

Google TV wkracza do Europy

Filmy oraz muzyka oferowana przez serwis Google Play będą od trzynastego listopada dostępne w Europie.

Polska jak Arabia Saudyjska

Firma badawcza Gartner wróży firmom z branży IT spory zarobek w krajach o wysokim wskaźniku religijności. Wśród nich jest Polska.

Komórki odetchnęły z duuużą ulgą

Obniżka stawek międzyoperatorskich dla operatorów komórkowych opóźni się o kilka miesięcy. Dla operatorów to czysty zysk. Z wyjątkiem Playa. UKE zapewnia, że opóźnień nie będzie.

Amazon sprzedaje wino

Amazon.com, największy na świecie sklep internetowy, rozpocznie sprzedaż wina w czasie sezonu świątecznych zakupów.

NETWORLD

Luka zero-day w Adobe Readerze wykorzystywana przez cyberprzestępców

W zabezpieczeniach Adobe Readera znaleziono poważny błąd, który jest już wykorzystywany przez przestępców do atakowania użytkowników. Luka umożliwia uruchomienie w systemie złośliwego kodu - co ważne, przed atakiem nie zabezpiecza nawet sandbox, zastosowany w wersjach X i XI Readera.