Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Drugi na świecie producent oprogramowania, Oracle Corp. za 5,1 mld USD chce przejąć konkurencyjna firmę PeopleSoft. W piątek odbyło się transmitowane w Internecie Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy Polskiej Grupy Farmaceutycznej.

Parkiet

Udane e-walne

W piątek o godz. 11 rozpoczęło się Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy Polskiej Grupy Farmaceutycznej. W całości można było oglądać je za pośrednictwem Internetu - PGF jako pierwsza w Polsce giełdowa spółka zdecydowała się na takie rozwiązanie. "Walne śledziło kilkadziesiąt osób. Zdecydowana większość robiła to od początku do końca obrad" mówi Grzegorz Dróżdż, specjalista ds. relacji inwestorskich PGF. (s. 1)

Branżowi zapraszają finansowych

Niezależnie od tego, kto ostatecznie przejmie kontrolę nad operatorem sieci Era, w transakcji będzie konieczny udział inwestorów finansowych. Zainteresowanie spółką Elektrim Telekomunikacja, kontrolującą Erę, potwierdził Advent International. (s. 3)

Rzeczpospolita

Oracle chce kupić konkurenta

Drugi na świecie producent oprogramowania, Oracle Corp., za 5,1 mld USD chce przejąć konkurencyjna firmę PeopleSoft. Dzięki tej transakcji Oracle wzmocniłby swoją pozycję na rynku oprogramowania dla biznesu. (s. B2)

Atak "bankowego" wirusa

W Internecie wykryty został wirus mający dostęp do adresów banków w kilkudziesięciu krajach - w tym również w Polsce. "Problem nie powinien mimo wszystko dotknąć banków, gdyż ich najważniejsze systemy nie mają bezpośredniego dostępu do Internetu. Jeśli bank padłby ofiarą ataku, oznaczałoby to, że np. w Polsce nie stosuje się zaleceń Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego" tłumaczy Aleksander Czarnowski, prezes spółki AVET Information and Network Security. (s. B5)