Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło przetarg na CEPiK - system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Na czwarty kwartał Amerbank zaplanował silne uderzenie - spółka zamierza m.in. wprowadzić ofertę detaliczną oraz obsługę internetową.

Puls Biznesu

Szef Amerbanku chce wejść w detal i Internet

Na czwarty kwartał Amerbank zaplanował silne uderzenie. Spółka zamierza m.in. wprowadzić ofertę detaliczną oraz obsługę internetową. "Przygotowujemy ofertę produktów, która będzie dostępna przez Internet. Warunkiem wprowadzenia takiej oferty jest wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego" mówi Waldemar Maj, prezes Amerbanku.(s. 5)

Gazeta Wyborcza

Irak bez komórek

Amerykanie nakazali wyłączenie pierwszej publicznie dostępnej sieci komórkowej w Iraku. Operator Batelco z Bahrajnu uruchomił w minionym tygodniu usługi w Bagdadzie bez pozwolenia tymczasowych władz amerykańskich - tymczasem planują one ogłoszenie przetargu na trzy licencje komórkowe. (s. 21)

Parkiet

Rusza przetarg na CEPiK

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło przetarg na CEPiK - system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Jego wartość szacuje się na 500 mln zł - jest to jeden z największych projektów IT, które mają być zrealizowane w najbliższych latach w Polsce. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na połowię września - faworytami są ComputerLand i Prokom (s. 3)

Umowa z Datev

Firmy Matrix.pl oraz Datev podpisały umowę o zawiązaniu spółki Datev Symfonia, która będzie oferowała na polskim rynku oprogramowanie dla doradców podatkowych, biur rachunkowych oraz firm audytorskich. (s. 4)