Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Accenture kładzie akcent na IT w Łodzi. Ministerstwo skarbu zgadza się, by polscy akcjonariusze mieli ponad 75 proc. akcji Polkomtela. Wśród ponad 270 tysięcy wniosków o rejestrację europejskich adresów internetowych tylko co setny pochodzi z polskich firm i instytucji. Dziś w Barcelonie rozpoczyna się 3GSM World Congress, doroczne spotkanie branży telefonii komórkowej. Skanowanie tęczówki oka nie zawsze jest zgodne z prawem. Internetowi wydawcy: Idą dobre czasy. Zerwij z Google w walentynki. Ajax: heros Internetu.

PULS BIZNESU

Accenture kładzie akcent na IT w Łodzi

Firma konsultingowa rozbuduje dział oprogramowania o 100 osób. Jej plan doskonale wpisuje się w strategię inwestycyjną miasta.

Jak wejść, żeby z zyskiem wyjść

Ministerstwo skarbu zgadza się, by polscy akcjonariusze mieli ponad 75 proc. akcji Polkomtela. Czasu na dobicie targu jest jednak niewiele.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=CCBF487E-6EFC-4756-B838-A13FD9D68CA3 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Wyścig po europejskie adresy

Wśród ponad 270 tysięcy wniosków o rejestrację europejskich adresów internetowych tylko co setny pochodzi z polskich firm i instytucji.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060213/ekonomia/ekonomia_a_12.html

Do nowości należy przekonać klientów

Dziś w Barcelonie rozpoczyna się 3GSM World Congress, doroczne spotkanie branży telefonii komórkowej.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060213/ekonomia/ekonomia_a_17.html

GAZETA PRAWNA

Skanowanie tęczówki oka nie zawsze jest zgodne z prawem

Jednym z najskuteczniejszych sposobów ewidencji czasu pracy jest instalacja czytników odcisków palców lub tęczówki oka. Jednak zgodnie z kodeksem pracy pobieranie specjalnych danych osobowych od pracownika nie zawsze jest legalne.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/2.html?numer=1649&dok=1649.2.3.2.21.1.0.3.htm

Prasa szuka pieniędzy w sieci

Czołowi wydawcy dzienników i tygodników zmieniają strategię, żeby walczyć o czytelnika w internecie. Poza nielicznymi wyjątkami, większości idzie to na razie marnie.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1649&dok=1649.28.419.2.10.2.0.1.htm

GAZETA.PL

Zerwij z Google w walentynki

Ponad 2 tys. osób zadeklarowało na stronie internetowej organizacji Students for Free Tibet, że 14 lutego nie będzie korzystać z wyszukiwarki, poczty i innych usług oferowanych przez Google. "No luv 4 Google" - pokaż Google, że go nie kochasz, opisz swoje rozstanie - zachęcają na stronie inicjatorzy akcji od 1994 roku wspierający Tybet w walce o odzyskanie niezależności.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3160212.html

Internetowi wydawcy: Idą dobre czasy

Coraz szybszy szerokopasmowy dostęp do internetu zmienia możliwości korzystania z sieci i obyczaje internautów. A w ślad za tym przychodzą reklamodawcy z dużymi pieniędzmi - mówili wydawcy internetowi na konferencji branżowej "Internet 2K6. Powrót boomu".

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3160404.html

NEWSWEEK POLSKA

Heros Internetu

Ajaks, jeden z najlepszych greckich wojowników, walczył pod Troją. To on wyniósł z pola walki ciało zabitego Achillesa. Wszystko wskazuje na to, że dziś technologia Ajax także zostanie na polu bitwy, tym razem internetowej, kiedy polegną programy współczesnego Achillesa, czyli Microsoftu.

http://newsweek.redakcja.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=14511 (fragmenty artykułu, wymagana darmowa rejestracja)