Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Operatorzy tną stawki roamingu... Były wiceszef Optimusa: fałszerstwo... Polacy coraz chętniej kupują wycieczki w internecie... Kolejne 600 mln dolarów zainwestuje Intel w spółkę Clearwire, dostawcę bezprzewodowego Internetu... Czechy przechodzą na telewizję cyfrową... Jak Ameryka walczy z hazardem w internecie... Gdyby Bronisław Malinowski, pionier antropologii społecznej, żył dzisiaj, pracowałby dla Microsoftu, Intela lub Google'a... Mikrocząsteczki w walce ze złodziejami...

PULS BIZNESU

Obciąć, nim urzędnicy wezwą się za roamingOperatorzy tną stawki roamingu. I choć żal im przychodów, wolą ubiec urzędników. Najlepiej wychodzą na tym użytkownicy prepaidów. (s. 7)

Były wiceszef Optimusa: fałszerstwoMichał Lorenc przyznaje, że uchwałę w sprawie emisji akcji sfałszowano. Podzielił się tą wiedza z prokuraturą. Teraz wszystko w jej rękach.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=A25DCA72-19FB-4BEC-BD97-1A61EAAC54E6 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Prawie miliard na budowę sieciKolejne 600 mln dolarów zainwestuje Intel w spółkę Clearwire, dostawcę bezprzewodowego Internetu. Clearwire Poland zamierza rozpocząć świadczenie usług w naszym kraju w 2007 r.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060717/ekonomia/ekonomia_a_15.html

Paszport z cyfrowym odciskiem palcaPolskie paszporty będą zawierały dane biometryczne, czyli wizerunek twarzy i cyfrowo zapisany odcisk palca.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060717/prawo/prawo_a_6.html

Urząd ma poprawić PoltaxUrzędy skarbowe odpowiadają za ochronę danych podatników w systemie komputerowym Poltax.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060717/prawo/prawo_a_7.html

GAZETA PRAWNA

Pralki trafiają na śmietnikWciąż nie ma wykazu punktów zbiórek starego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Nie wszystkie gminy zorganizowały zbiórkę, chociaż są do tego zobowiązane. Najlepiej z ustawowych obowiązków wywiązują się producenci urządzeń elektrycznych

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1755.29.743.2.13.1.0.1.htm

GAZETA.PL

Jak Ameryka walczy z hazardem w internecie Amerykańskie władze zaostrzają walkę z internetowymi kasynami i bukmacherami. Na razie efekty przypominają czasy prohibicji - e-hazard kwitnie.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3487975.html

Czechy przechodzą na telewizję cyfrową Czeski Urząd Telekomunikacji ogłosił harmonogram przejścia na cyfrowe nadawanie naziemne w europejskim formacie DVB-T. Jako pierwsi z telewizją analogową pożegnają się mieszkańcy miasteczka Domażlice niedaleko granicy z Niemcami.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3487976.html

Internetowa turystyka dobrze się sprzedaje Polacy coraz chętniej kupują wycieczki w internecie. Czołowe wirtualne biura podróży zwiększają swoje obroty nawet dwukrotnie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3485399.html

Mikrocząsteczki w walce ze złodziejami Jak walczyć z kradzieżami aut, trakcji kolejowej i komputerów? Oznaczyć. Ale tak, żeby złodziej o tym wiedział, a nie mógł zatrzeć śladów. I to się udało dzięki mikroskopijnemu kodowi DNA.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3485396.html

WPROST

Antropolog bez namaczania Gdyby Bronisław Malinowski, pionier antropologii społecznej, żył dzisiaj, pracowałby dla Microsoftu, Intela lub Google'a.

http://www.wprost.pl/ar/?O=92655 (fragmenty artykułu)