Poniedziałkowy przegląd prasy

Polska odstaje od pozostałych krajów, które wejdą do Unii Europejskiej pod względem udostępniania usług publicznych w Internecie. Rusza przetarg na CEPiK. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ogłosi przetarg na budowę bazy wszystkich polis samochodowego OC.

GAZETA WYBORCZA

Wleczemy się w ogonie

We Francji wystarczy kilka kliknięć myszą, aby założyć firmę albo rozliczyć się z podatku dochodowego. W ramach programu eEurope już wkrótce powinno to być możliwe w Polsce. Ale czy będzie ? (s. 24)

PARKIET

Lepsze serwisy

Liczba informacji zamieszczanych na stronach internetowych spółek giełdowych stale wzrasta – wynika z raportu firmy Digital Strategies Group. Problemem jest aktualność danych. (s. 4)

Liniowy w modzie

Polscy przedsiębiorcy twierdzą, ze tylko wprowadzenie podatku liniowego jest w stanie rozruszać gospodarkę i zapewnić konkurencyjność kraju w Unii Europejskiej. W przeciwnym razie – grożą – kraj nie będzie inwestować, przedsiębiorcy przeniosą się do szarej strefy, w ogóle nie płacąc podatków, a kapitał zacznie uciekać i lokować się np. w Rosji lub na Słowacji. Jak jest naprawdę ? (s. 8)

PULS BIZNESU

Dwa systemu dla ubezpieczeń

Wkrótce Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny roześle do firm IT zapytania ofertowe dotyczące stworzenia systemu IT dla bazy wszystkich polis samochodowego OC. Rusza też przetarg na system CEPiK. (s. 6)