Poniedziałkowy przegląd prasy

Już wkrótce zamiast 7bulls.com na GPW notowana będzie AS Grupa - uchwała o zmianie nazwy zapadnie na WZA, które zwołane zostało na 29 sierpnia. Akcjonariusze wp.pl sięgają po wsparcie, by nie ustąpić TP S.A. w sprawie ceny za akcje. Tajwan jest 30. państwem na świecie, które ma sieć telefonii komórkowej 3G.

Puls Biznesu

Akcjonariusze wp.pl sięgają po wsparcie...

...by nie ustąpić TP S.A. w sprawie ceny za akcje. CAIB oraz kancelaria Lovells zajęły się interesami drobnych akcjonariuszy Wirtualnej Polski. Chodzi o negocjacje z TP S.A. w sprawie ceny za akcje portalu. Stawka jest niebagatelna - 44-proc. pakiet telekom powinien kupić za niemal 500 mln zł.(s. 3)

Parkiet

7bulls.com zmienia nazwę

Już wkrótce zamiast 7bulls.com na GPW notowana będzie AS Grupa. Uchwała o zmianie nazwy zapadnie na WZA, które zwołane zostało na 29 sierpnia. To już druga zmiana nazwy tej firmy - do połowy 2000 r. zajmowała się ona sprzedażą i serwisem samochodów (jako AS Motors). Na fali internetowej hossy dealer przejął spółkę 7bulls.com i rozpoczął świadczenie usług informatycznych. (s. 6)

Gazeta Wyborcza

Komórki 3G na Tajwanie

Tajwan jest 30. państwem na świecie, które ma sieć telefonii komórkowej 3G. Tajwański operator Asia Pacific Broadband Wireless Communications ujawnił, że budowa sieci obejmującej całą wyspę kosztowała 591 mln USD, a za koncesję spółka zapłaciła 280 mln USD. (Sobota, s. 27)

Chwała naszym serwisom, piraci precz

Wytwórnie muzyczne zapowiadają, że nie popuszczą internetowym piratom. Jednak nie chcą tylko walczyć z nielegalną muzyką w Sieci - coraz chętniej zgadzają się na jej sprzedaż w Internecie na niezłych dla klientów warunkach. Symbolem tej przemiany jest Napster - to od niego zaczęła się awantura z darmową muzyką w Sieci. Teraz Napster powraca - jako płatny serwis muzyczny. (Poniedziałek, s. 17)