Poniedziałkowy przegląd prasy

Ministerstwo Infrastruktury podjęło decyzję w sprawie sześciu z dziewięciu wniosków o umorzenie opłat koncesyjnych złożonych przez teleoperatorów. "Drugie półrocze powinno być wyraźnie lepsze" - mówi Michał Danielewski, dyrektor generalny ComputerLand.

Puls Biznesu

Sześciu teleoperatorów nie musi płacić za koncesje

Ministerstwo Infrastruktury podjęło decyzję w sprawie sześciu z dziewięciu wniosków o umorzenie opłat koncesyjnych złożonych przez teleoperatorów. Ich zobowiązania z tego tytułu sięgają łącznie 230 mln euro. Minister zgodził się na konwersje pozostałych do spłacenia rat na zrealizowane inwestycje. W gronie szczęśliwców znalazły się trzy spółki Netii. (s. 6)

Parkiet

ComputerLand: drugie półrocze będzie lepsze

"Drugie półrocze powinno być wyraźnie lepsze" - mówi Michał Danielewski, dyrektor generalny ComputerLand. "Chcemy zrealizować dobre wyniki bez wpływów z wielkich kontraktów. Mamy stabilny biznes w wielu sektorach gospodarki, a także dużą liczbę lojalnych klientów" - dodaje M. Danielewski (wywiad z dyrektorem generalnym ComputerLandu, s. 5).

CA IB przyjmuje wpłaty w akcjach Telekomunikacji

CA IB uruchomiło fundusz, do którego inwestorzy zamiast gotówki mogą wnosić akcje. Dotyczy to jednak wyłącznie walorów Telekomunikacji Polskiej. To pierwszy taki fundusz dostępny dla klientów indywidualnych. W pierwszym tygodniu jego działalności inwestorzy wnieśli do niego akcje o wartości kilkudziesięciu tysięcy zł. (s. 7)