Poniedziałkowy przegląd prasy

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty wydał już 19 zezwoleń wirtualnym operatorom telefonii komórkowej, ale żaden z nich nie rozpoczął jeszcze działalności. Akcje ComputerLandu najdroższe w roku. Brak sygnałów końca hossy.

GAZETA WYBORCZA

Wirtualni operatorzy stoją pod drzwiami

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty wydał w ciągu półtora roku 19 zezwoleń telekomunikacyjnych wirtualnym operatorom telefonii komórkowej. Tymczasem żaden z nich nie działa jeszcze na rynku. Dlaczego ? Kiedy start ? (s. 28)

PULS BIZNESU

Zainkasują za kopiowanie

Od początku roku punkty ksero zostały objęte opłatą z tytułu praw autorskich. Na razie większość z nich nie zapłaciło ani złotówki, ponieważ Ministerstwo Kultury spóźniło się o kilka miesięcy z wydaniem rozporządzenia, które miało określać jej wysokość. Resort wydał je dopiero pod koniec czerwca, a w połowie lipca weszło w życie. (s. 13)

Rynek nie daje sygnałów końca hossy

Euforyczne wzrosty indeksów nie są jednak korzystne dla giełdy. Zamieniają inwestowanie w kasyno, a wiadomo jak się kończy gra w kasynie. (s. 21)

PARKIET

Inwestorzy liczą na CL

Prawie 25% zyskały akcje ComputerLandu w ostatnich trzech tygodniach. Mimo nie najlepszych wyników finansowych pierwszego półrocza, papiery spółki cieszą się niesłabnąca popularnością inwestorów. CL jest jednym z faworytów w wyścigu po kontrakt na budowę systemu CEPIK. (s. 4)