Poniedziałkowy przegląd prasy

Naczelny Sąd Administracyjny przyznał rację dostawcy Internetu in2Loop i uchylił decyzję Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, odbierającą firmie częstotliwości. Wyniki i zapowiedzi dotyczące sprzedaży, opublikowane niedawno przez Intela, PeopleSoft i inne firmy, pozwalają przypuszczać, że okres trzyletniej dekoniunktury na rynku komputerów i oprogramowania powoli się kończy.

Gazeta Wyborcza

Urząd daje dwa razy

Naczelny Sąd Administracyjny przyznał rację dostawcy Internetu in2Loop i uchylił decyzję Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, odbierającą firmie częstotliwości. In2Loop, który należy do szwedzkiej grupy Tele2, otrzymał zezwolenie radiowe w maju 1999 r. Jednak kilka miesięcy później te same częstotliwości otrzymał Telbank - w efekcie używania przez dwie firmy tego samego pasma doszło do zakłóceń, o czym poinformowano urząd. (s. 27)

Czas namysłu

Deutsche Telekom przedłużył o tydzień ważność wartej miliard euro oferty zakupu 51% udziałów w PTC, operatorze sieci komórkowej Era. Niemiecka oferta odkupienia udziałów w PTC od Elektrimu i Francuskiego Vivendi miała obowiązywać tylko do minionego piątku, jednak późnym wieczorem zarząd DT oświadczył, że daje obu kontrahentom dodatkowy czas do namysłu. (sobota, s 30)

Parkiet

Komputerowa branża się odradza

Wyniki i zapowiedzi dotyczące sprzedaży, opublikowane niedawno przez Intela, PeopleSoft i inne firmy, pozwalają przypuszczać, że okres trzyletniej dekoniunktury na rynku komputerów i oprogramowania powoli się kończy. Branżowy indeks zyskał 45% w ciągu pół roku. (s. 9)